Kredyt konsolidacyjny przy wielości zobowiązań kredytowych

Klientom banków, którzy posiadają wiele kredytów różnego rodzaju, proponowany jest kredyt konsolidacyjny. Pozwala on nie tylko uiszczać jedną ratę kredytową zamiast kilku, ale także oddawać pożyczone pieniądze na korzystniejszych warunkach.

Jeden kredyt zamiast kilku

Główną zaletą kredytu konsolidacyjnego jest fakt, że zamiast kilku rat w kilku różnych bankach płacimy tylko jedną. Dla osób, które często zapominają o zapłacie raty, jest to doskonałe rozwiązanie. Kredyt konsolidacyjny pozwala ujednolicić warunki spłaty niemal wszystkich kredytów, jakie w obecnej chwili klient posiada. Dlatego też jego warunki są często znacznie korzystniejsze, niż w przypadku spłacania kilku różnych kredytów jednocześnie. Wynika to z faktu, że kredyt konsolidacyjny może być niżej oprocentowany. Dużą rolę w kształtowaniu wysokości raty kredytu gra również prowizja bankowa, która przy kredycie konsolidacyjnym może być niższa niż przy dotychczasowych zobowiązaniach kredytowych.

Kto udziela kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny, jak każdy inny, udzielany jest przez bank. Co ważne, wcale nie musi go udzielać żaden z banków, w których dotychczas posiadaliśmy zobowiązania. Bank udzielający kredytu konsolidacyjnego we własnym zakresie rozlicza się z innymi bankami z naszych rat kredytowych. Warto jednak pamiętać , że zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego nie oznacza zredukowania naszych wcześniejszych zobowiązań kredytowych, może jednak ulec obniżeniu rata kredytu. Tym samym czas ich spłaty może się wydłużyć.

Dodatkowa gotówka

Przy kredycie konsolidacyjnym czasami istnieje możliwość otrzymania dodatkowej gotówki, którą później będziemy musieli także zwrócić w ramach rat kredytowych. Jest to jednak dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają już wystarczającej zdolności kredytowej do uzyskania kolejnego kredytu czy nawet pożyczki na zwykłych warunkach. Pieniądze otrzymane przy kredycie konsolidacyjnym są stosunkowo niskie, jednak wielu osobom bardzo potrzebne, co w przypadku braku zdolności kredytowej jest dla nich ratunkiem.

Autor

  • Pracuje jako doradczyni i konsultantka. Skupia się na rozwiązywaniu trudnych zagadnień biznesowych. W wolnym czasie jeździ rowerem oraz konno.

2 thoughts on “Kredyt konsolidacyjny przy wielości zobowiązań kredytowych

  1. Miałem 2 kredyty w rożnych bakach i teraz je skonsolidowałem w jeden. Płace jedną większą ratę i mam dłuższy okres spłaty. Ogólnie płacę mniej niż w przypadku spłaty 2 rat.

  2. Jestem właśnie na etapie konsolidacji chwilówek, konsolidację doradził mi doradca finansowy.

Comments are closed.