Start
Noc bibliotek
W nocy z 2  na  3 czerwca nasza szkoła wzięła udział w III ogólnopolskiej akcji promującej czytanie ,,Noc bibliotek 2017”, która przebiegała pod hasłem ,,Czytanie porusza”.
W programie wydarzeń były: kalambury (odgadywanie tytułów książek), podchody (Gdzie jest książka?), krzyżówka literacka z podporą - książką, tajemnice skrzyni. Była również prezentacja i czytanie fragmentów książek przez uczniów, rodziców i nauczycieli. 
Wyjątkowym gościem w tym wydarzeniu była pani Monika Stelmasiuk - wojewódzki koordynator Kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom ‘’, która poruszyła wszystkich wierszem Juliana Tuwima ,,Ptasie radio” w asyście papugi Azulki. Uwagę przykuwała muzyka rozbrzmiewająca z katarynki. Uczniowie , rodzice i nauczyciele zaprezentowali fragmenty z takich książek min. jak: „Magiczna gondola”, „Trenuj z Krzychem”, „Kubuś Puchatek”, „Harry Poter”, „Ananasy z naszej klasy”, „Ania z zielonego wzgórza”, ,,Mały książę”, ,,Dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie klas IV i VI przeczytali bajkę „Jaś i Małgosia” z podziałem na role. Dużo radości i zabawy było przy odgadywaniu tytułów znanych bajek i książek podczas gry w kalambury. Drużyny sprawnie poradziły sobie z rozwiązaniem krzyżówek literackich z podporą, czyli z wykorzystaniem książek. Krzyżówki zostały przygotowane przez uczniów pierwszej klasy Niepublicznego Gimnazjum nr 7. Najwięcej emocji było przy poszukiwaniu książek przez trzy drużyny w zorganizowanych podchodach. 
Dzięki zawartym wskazówkom w odnajdywanych różnych miejscach w szkole udało się rozszyfrować autora i tytuł poszukiwanej książki oraz odnaleźć ją w bibliotece szkolnej. Ten moment był wyjątkowy. Uczniowie również świetnie radzili sobie z odgadywaniem tytułów książek, bajek i baśni na podstawie wyciąganych przedmiotów z tajemniczej ,,skrzyni”. 
Uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe zakładki i naklejki przysłane przez organizatora Akcji ,,Noc Bibliotek 2017”, czyli Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Z pewnością to była niezwykła noc. Wszyscy wyrazili potrzebę, aby ją powtórzyć. W wydarzeniu całą noc z uczniami wytrwali: dyrektor Renata Bilska, bibliotekarka Beata Półtorak, polonistka Anna Łagoźna i nauczycielka informatyki Renata Michalska.


 
  
 
  


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone