Jem zdrowo i kolorowo
W piątek 7 kwietnia uczniowie klasy I i II, pod kierunkiem wychowawczyń: p. Anny Cukrowskiej i p. Beaty Półtorak oraz p. Marii Kuś uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pod hasłem „Jem zdrowo i kolorowo”.
Podczas zajęć na stanowiskach uczniowie wspólnie z paniami przygotowywali zdrowe potrawy głównie z jajek: kurczaki, jeżyki, łódeczki, a także pyszne kanapki z jadalnymi biedronkami zrobionymi z pomidorków koktajlowych. Uczniowie wykonywali wszystkie potrawy według wcześniej przygotowanych przez panie przepisów. Efektem pracy uczniów były pyszne potrawy, zachęcające kolorystyką i zapachem. Wszyscy uczestnicy mogli spróbować przygotowanych przez siebie pyszności. Jak było wszystko smakowite nie trzeba przekonywać, ślinka leci na samo wspomnienie.
Celem warsztatów jest upowszechnianie wiedzy na temat zdrowego odżywiania, poszerzanie umiejętności oraz rozwijanie zainteresowań sztuką kulinarną.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »