Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności > Informacje o szkole: maj - czerwiec 2015
Informacje o szkole: maj - czerwiec 2015

30.06.2015 r.

Samorząd Uczniowski w ciągu roku szkolnego prowadził zbiórkę makulatury. Udało się zebrać  1150 kg! Co oznacza kwotę 230 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę!

MH

 

26.06.2015 r.

"Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek..." to hasło przewodnie części artystycznej uroczystego zakończenia roku szkolnego 2014/2015.

Ostatni dzień w szkole zapoczątkowała msza św. w parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą celebrował Ksiądz Proboszcz Mirosław Janowski.

W szkole przbyłych gości przywitała Pani Dyrektor Renata Bilska. Następnie odbyło się przekazanie sztandaru klasie piątej i ślubowanie absolwentów szkoły. Po wyprowadzeniu sztandaru piątoklasiści pod opieką p. Moniki Huszno zaprezentowali krótki występ artystyczny, na zakończenie którego przekazali absolwentom symboliczne bilety do gimnazjum i upominki. Kolejnym etapem uroczystości było wręczanie nagród, dyplomów i świadectw z wyróżenieniem dla poszczególnych uczniów. Z sukcesów swoich pociech mogli cieszyć się także rodzice, odbierając listy gratulacyjne. Podczas uroczystości p. Anna Cukrowska rozdała nagrody dla grupy EKOLAND, która zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Drugie życie elektrośmieci".

Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor życzyła wszystkim bezpiecznych i spokojnych wakacji.

 

Absolwenci
 

Zobacz galerię

 MH

 

24.06.2015 r.

Podsumowując działalność Szkolnego Koła PCK, którego opiekunem jest p. Violetta Dąbrowa, należy zwrócić uwagę na kwotę zebraną w ramach tzw. "Gorączki złota" - 340 zł. Zdecydowaną większość kwoty udało się zebrać wychowankom z oddziału przedszkolnego. Kolejna kwota to 100 zł zebrane podczas kwesty ulicznej i 100 zł ze sprzedaży znaczków Polskiego Czerwonego Krzyża.

MH

 

 

18.06.2015 r.

Dzieci z klas 0-III zaprosiły do szkoły swoich rodziców, aby z okazji Dnia Rodzica za pośrednictwem wierszy i piosenek złożyć swoim rodzicom szczere i gorące życzenia.
Wszyscy byli wzruszeni, gdy dzieci mówiły za co kochają swoich rodziców. Po części oficjalnej, nastąpiło wręczenie upominków wykonanych przez dzieci oraz słodki poczęstunek.

 

MH

 

11.06.2015 r.

Samorząd Uczniowski podał wyniki całorocznego konkursu na Super Klasę, wygrała klasa V. To właśnie piątoklasiści skonsumowali największą pizzę wraz z colą i chipsami. Zdrowo, nie było, ale czasem trzeba troszkę odpuścić ;) Odbył się także konkurs na najpiękniejszy kapelusz i piknik, który możemy podziwiać na zdjęciach poniżej.

 

Super Klasa

MH

 Zobacz galerię

 

28.05.2015 r.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, bowiem dzieci z kl. 0-II wybrały się ze swoimi Paniami do Państwowej Straży Pożarnej. Na wycieczce Panowie Strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy. Oglądaliśmy m.in. wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów, widzieliśmy ogromne nożyce do cięcia blachy. Każdy z nas mógł usiąść i zobaczyć wóz od środka, przymierzyć hełm strażacki. W formie pogadanki dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Uczestnicy wycieczki utrwalili sobie numer telefonu do straży pożarnej - 998 i numer alarmowy - 112. Bardzo podobała się nam ta wycieczka, ponieważ kto z nas nie chciałby zostać strażakiem.

 

Kl. 0
 
Kl. II
 

VD

 

27.05.2015 r.

W naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W szkoleniu wzięli udział uczniowie klas 0-III. Każdy z nas mógł przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie. Mogliśmy też w praktyce przetestować podstawowe czynności ratownicze, takie jak np. właściwe ułożenie ofiary wypadku w pozycji bocznej ustalonej - ćwiczyliśmy w parach pod czujnym okiem wychowawcy. Przypomnieliśmy sobie też numery telefonów alarmowych. Dzięki Paniom instruktorkom wiemy już co należy zrobić i jak się zachować podczas wypadku, które przecież niestety się zdarzają. Na koniec zajęć zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

VD

 

22.05.2015 r.

Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Muzeum im. Orła Białego. Na ekspozycji plenerowej zobaczyliśmy liczne pojazdy kołowe, pojazdy opancerzone, wyrzutnie pocisków, potężny okręt i liczne samoloty. W jednym z tych samolotów mogliśmy zasiąść za sterami i poczuć się pilotami. Poza plenerową ekspozycją Muzeum zachęca do zwiedzania sal muzealnych z różnego rodzaju karabinami, amunicją i dokumentami. Na zakończenie wycieczki Pani przewodniczka przeprowadziła mini quiz. Za poprawnie udzielone odpowiedzi otrzymaliśmy piłkę. Wszystkie eksponaty choć nadgryzione zębem czasu i historii bardzo nam się podobały.

VD

 

21.05.2015 r.

Dzieci z klasy I i II pojechały na wycieczkę do Kurozwęk. Pierwszą atrakcją dla dzieci była przejażdżka wozem „safari bizon”, którym wjechały do wnętrza zagrody bizonów. Z bardzo bliska oglądały zwierzęta i wysłuchały opowiadania przewodnika o ich  pochodzeniu, hodowli, zwyczajach.  W kurozwęckim „Mini Zoo”  obejrzały strusie, lamy, kucyki, kózki, dziki z młodymi, osiołka. Chętni mogli karmić kury i króliki.  Zwiedziły również pałac i pałacowe piwnice w których zorganizowana została salka muzealna, w której obejrzeć można reprodukcje broni rycerskiej oraz zabytki znalezione podczas odgruzowywania i porządkowania piwnic zamkowych. Oczekując na kolejne, zaplanowane atrakcje dzieci spędzały czas na placu zabaw oraz odwiedzały kolejne stoiska z pamiątkami.

LG

 

20.05.2015 r.

Uczniowie klasy IV i V byli w Miasteczku Ruchu Drogowego. Pełniący obowiązki Komendanta Straży Miejskiej w Skarżysku-Kamiennej młodszy inspektor pan Mariusz Matla przeprowadził wykład na temat budowy i konserwacji roweru, a następnie oprowadził dzieci po Miasteczku Ruchu Drogowego omawiając przy tym zasady jazdy panujące na drodze oraz najczęściej popełniane przez rowerzystów błędy.  Resztę wycieczki uczniowie spędzili na praktycznych ćwiczeniach jeżdżąc po ulicach Miasteczka Ruchu Drogowego.

Bardzo dziękujemy inspektorowi M. Matli za poświęcony czas i przeprowadzenie niezbędnych do bezpiecznego poruszania się po drodze zajęć.

 

Miasteczko Ruchu Drogowego
 

Zobacz galerię

DK

 

19.05.2015 r.

Uczniów klas IV-VI po przepięknym Sandomierzu oprowadzał p. Andrzej. Fantastyczny przewodnik, który niesamowitymi historiami na temat tego "małego Rzymu" sypał jak z rękawa. Swoją podróż po Sandomierzu rozpoczęliśmy od zwiedzania Bramy Opatowskiej, gdzie z samej wieży mogliśmy podziwiać przepiękny krajobraz sandomierski. Można było dostrzec promienie słońca odbijące się w wodach Wisły czy Seminarium Duchowne, w którym uczył się nasz patron - Ksiądz Profesor Włodzimierz Sedlak. Następnie zajrzeliśmy do katedry, by odnaleźć imiona i sylwetki naszych świętych na cudownych obrazach. W drodze do kościoła św. Jakuba minęliśmy zamek i plebanię Ojca Mateusza. W ciszy przeszliśmy skrótem wokół domostwa pewnego "śpiącego jamnika", aby z bliska podziwiać lessowy wąwóz Królowej Jadwigi. Naszą ostatnią atrakcją była podziemna trasa turystyczna oraz Rynek. Po chwili wytchnienia w tym pięknym słonecznym dniu, spożyliśmy lody, zakupiliśmy pamiątki i udaliśmy się w drogę powrotną do Skarżyska, zaglądając przy okazji do McDonald's w Ostrowcu Świętokrzyskim. Bawiliśmy się doskonale!

 

SANDOMIERZ
 

MH

 

6.05.2015 r.

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach profilaktycznych "Stop agresji, sposoby pomocy dla osób dotkniętych agresją, zasady idealnej klasy" prowadzonych przez trenerów pracowni "Krokus". Efektem prac prowadzących zajęcia są opisane sylwetki ofiary, świadka i sprawcy przemocy, a także plakaty i ulotki na kampanie szkolną - STOP AGRESJI.

 

Stop agresji
 
zdj 2
 

MH

 

4.05.2015 r.

Klasa V pod opieką p. Stefana Sorbiana przygotowała montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie, aby upamiętnić tak doniosły fakt w historii Polski, jak Uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Piątoklasiści recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

 

Konstytucja Trzeciego Maja
 
zdj 2

MH

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone