Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności > Informacje o szkole: listopad - grudzień 2014
Informacje o szkole: listopad - grudzień 2014

18.12.2014 r.

Święty czas, radosny czas ...
W naszej szkole w ten wyjątkowy nastrój wprowadziły na jasełka. Przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowali uczniowie z kl. IV i III. Więcej o jasełkach dowiecie się oglądając zdjęcia poniżej.
Dziękuję wszystkim aktorom, pomocnikom, którzy budowali szopkę, rodzicom, bo to oni zadbali o kostiumy, chórowi i akompaniującym przy pianinie (p. Tomasz Łukowiec i Julia Mazurkiewicz - kl. V) oraz na gitarze (Agata Mysior - kl. V).
Błogosławionych Świąt.

Jasełka 01

Jasełka 02

Jasełka 03

Jasełka 07

Jasełka 04

Jasełka 05

Jasełka 08

Jasełka 09

Jasełka 06

MS

18.12.2014 r.

Klasa V jak co roku przygotowała Wigilię Klasową. Uczniowie wraz z wychowawczynią podzielili się opłatkiem, wspólnie spędzili miło czas przy symbolicznych świątecznych potrawach i nastrojowych kolędach.

Wigilia 2014

5.12.2014 r.

Naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj, który i w tym roku nie zawiódł i przyniósł prezenty wszystkim dzieciom. Dzieci z klas 0-III przygotowały dla Mikołaja występ składający się z wierszy i piosenek oraz wręczyły mu wykonane przez siebie rysunki.

Mikołajki 2014

Odbyła się także zbiórka zabawek i artykułów szkolnych dla dzieci znajdujących sie w trudnej sytuacji materialnej, zorganizowana przez Szkolne Koło PCK, którego opiekunem jest p. Violetta Dąbrowa.

Zbiórka 01

Zbiórka 02

Uczniowie klas IV-VI postanowili Mikołajki uczcić wspólną pizzą w Biesiadowie. Wszyscy sobie pojedli i dobrze sie bawili.

25.11.2014 r.

Uczniowie klas IV-VI obejrzeli  spektakl pt. „Władca wiedzy” w Miejskim Centrum Kultury. Spektakl  zachęcał  do pielęgnowania  ponadczasowych wartości, takich jak odwaga, prawda, gotowość do poświęceń. Ukazał dzieciom mądrość, która płynie z książek  i Internet jako źródło wszechstronnej wiedzy, uświadamiając, iż należy korzystać z niego z rozwagą, tak aby nie wpaść w jego cywilizacyjną pułapkę.

Było to niezapomniane widowisko, które pokazało, że właśnie dzięki właściwemu połączeniu mądrości płynących ze świata realnego i wirtualnego można osiągnąć zamierzony cel.

14.11.2014 r.

W tym roku apel z okazji Święta Niepodległości przygotowała klasa VI pod kierunkiem p. Stefana Sorbiana.

11 Listopada 2014 r.

MH

13 listopada 2014 r. do naszej szkoły przybyli wyjątkowo wysocy goście. Panowie to współpracownicy naprawdę wysokiego człowieka jakim jest Marcin Gortat. Koszykarz ten prowadzi fundację MG 13, która jest organizatorem Szkolnych Skills Challenge "Mierz wysoko". Uczniowie z kl. IV-VI zmierzyli się z torem przeszkód, który mieli pokonać na czas. Zwycięzcą okazał się Damian Miądzel, II miejsce zdobył Arek Lisowski, a III Marcin Osuch. Chłopcy dostali pamiątkowe medale, a Damian także puchar. Damian znalazł się tym samym wśród 50 finalistów z Polski. Najlepszy z tej 50 poleci w nagrodę do USA na mecz koszykówki w lidze NBA.

Wizyta Fundacji MG 13 to dla nas wielkie wyróżnienie, gdyż bierze w niej udział tylko 50 szkół z całej Polski, a chętnych zgłosiło się 150.

Dziękujemy Fundacji MG 13 za pobyt w naszej szkole i promowanie akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki "Stop zwolnieniom z w-f".

SP9

MS

« poprzedni artykuł   następny artykuł »