Start > Wydarzenia > Konkursy > Listopad - Grudzień 2014
Listopad - Grudzień 2014

19 listopada 2014 r. uczniowie klasy V: Agata Mysior, Julia Mazurkiewicz, Zuzanna Koselnik i Beniamin Kasprzyk zdobyli wyróżnienie w  VII Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych o charakterze satyrycznym dot. tematyki antytytoniowej pod hasłem „Jestem zdrowy – odrzucam dym papierosowy”, zorganizowanym w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Skarżysku-Kamiennej.

Konkurs miał na celu promowanie wśród dzieci i ich rodziców zachowań korzystnych dla zdrowia z wykorzystaniem form teatralnych, a także podniesienie poziomu wiedzy dzieci dot. szkodliwości palenia tytoniu, wyposażenie dzieci w argumentację za niepaleniem, kształtowanie prawidłowych zachowań wobec uzależnień, propagowanie wśród dzieci i ich rodziców mody na niepalenie oraz promowanie postaw odpowiedzialności za życie własne i innych.

Zadaniem uczestników było przygotowanie autorskich scenariuszy i na ich podstawie inscenizacji teatralnych w formie satyrycznej zawierających: przesłanie dotyczące szkodliwości palenia tytoniu oraz informacje dotyczące profilaktyki antytytoniowej. Naszych artystów do występu przygotowała p. Beata Półtorak.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a szkoły biorące udział w konkursie otrzymały nagrody książkowe do biblioteki szkolnej.

Zdj 2014

13.11.2014 r.

Odbył się I etap Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego, w którym udział wzięli: Jakub Bugajski (kl. V), Agata Mysior (kl. V) oraz Natalia Cader (kl. VI). Etap II konkursu odbędzie się 12 stycznia 2015 r.

6.11.2014 r.

W VII Skarżyskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej "Z Pieśnią do Niepodległej" im. Generała Antoniego Hedy "Szarego" udział wzięli uczniowie oddziału przedszkolnego: Filip Cukrowski, Gabriela Huszno i Przemysław Gadecki oraz Aleksandra Szcześniak z klasy II i Emilia Gadecka z klasy IV. Wszystkie występy były udane, gratulujemy!

OBEJRZYJ WYSTĘP NAJMŁODSZYCH

MH

« poprzedni artykuł   następny artykuł »