Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności > Informacje o szkole: wrzesień - październik 2014
Informacje o szkole: wrzesień - październik 2014

31.10.2014 r.

Pierwsze dni listopada to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych bliskich zmarłych, znajomych i tych, których znaliśmy "tylko przez chwilę". Na Ich grobach składamy kwiaty i zapalamy znicze - dowód naszej miłości, przyjaźni i wspomnień.
Stara legenda głosi, że w noc pomiędzy Dniem Wszystkich Świętych, a Zaduszkami blask zapalonych na grobach zniczy wskazuje właściwą drogę zagubionym  i nieszczęśliwym duszom, błąkającym się pomiędzy niebem a ziemią.

Co roku nasi uczniowie pamiętają o  bezimiennych żołnierzach, których mogiły znajdują się w lesie niedaleko szkoły. Odwiedzamy te miejsca, aby zapalić  znicze oraz  w nastroju ciszy, spokoju i modlitwy uczcić Ich pamięć.

Wszystkich Świętych

21.10.2014 r.

Uczniowie klas IV-VI wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Oblęgorka, by zwiedzić tamtejsze Muzeum Henryka Sienkiewicza. Dzieci miały okazję zapoznać się z wystrojem pomieszczeń z czasów pobytu autora "W pustyni i w puszczy". Znajduje się tam gabinet do pracy, salon dla gości, jadalnia, palarnia i sypialnia urządzona z pomocą gospodyni samego pisarza Marii Lutówny.  Po zwiedzaniu pałacyku uczniowie udali się na basen do Centrum Sportowo-Rekreacyjengo Olimpic w Strawczynku i tradyjnie do McDonald's tym razem w Suchedniowie. Zgodnie z wypowiedziami dzieci, wycieczka była udana.

Oblęgorek

16.10.2014 r.

W naszej szkole odbył się pokaz historyczny Grupy Artystycznej „Rekonstrukto” pod hasłem „Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka”.
W programie zaprezentowano uzbrojenie, metody walki, tradycyjne stroje Sarmaty. Uczniowie brali udział w pojedynku szlacheckim, mieli możliwość odbycia lekcji szermierki oraz poczuć na własnej skórze, jak siedzi się na krześle inkwizycyjnym. Każdy mógł z bliska obejrzeć strój artystów, dotknąć broń i rekwizyty.

Rycerze 2014

13.10.2014 r.

Uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali  uczniowie kl. IV-VI pod kierunkiem p. Agnieszki Nurzyńskiej. Zaprezentowali humorystyczne wiersze i piosenki obrazujące pracę nauczycieli. Występ uczniów poprzedziło przemówienie dyrektora szkoły, pani Renaty Bilskiej, w którym podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę i zaangażowanie w życie szkoły.

W dniu dzisiejszym odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej oraz pasowanie na przedszkolaka dzieci z oddziału przedszkolnego. Ślubowanie poprzedził krótki program artystyczny będący wstępem do pasowania na pełnoprawnych uczniów szkoły oraz przedszkolaków. Po zakończeniu przedstawienia odbyło się uroczyste ślubowanie, a następnie  pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania, życząc przy tym wielu sukcesów w nauce. Każdy uczeń otrzymał okolicznościowy dyplom oraz upominek od SU i rodziców.

DEN 2014

Zajrzyj do galerii

Obejrzyj film z pasowania na przedszkolaka

30.09.2014 r.

Dzień Chłopaka to święto, które obchodzone jest w Polsce 30 września. Skąd się wziął Dzień Chłopaka? Prawdopodobnie powstał dlatego, aby panowie nie byli pokrzywdzeni z powodu Święta Kobiet i aby dziewczyny mogły im się odwdzięczyć za pamięć poprzez wręczenie skromnych upominków.

Oczywiście również w tym roku  dziewczyny przygotowały prezenty dla swoich kolegów, z których wszyscy chłopcy bardzo się cieszyli, co było widać na przerwach.

Dzień Chłopaka 2014

22.09.2014 r.

W szkole dla uczniów klas 0-III odbyły się przykładowe zajęcia z trenerem Akademii Holistycznej. Maluchy miały okazję wspólnie się pogimnastykować i porozciągać w poniedziałkowy ranek.

Akademia Holistyczna

20.09.2014 r.

Jak co roku we wrześniu, na terenie naszej szkoły odbywa się festyn rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Oprócz pieczonych ziemniaków i innych przysmaków na wszystkich, a szczególnie na dzieci, czeka tego dnia wiele konkursów i atrakcji.

Odbywają się też zawody sportowe, dla starszych m.in. turniej piłki nożnej czy tenisa stołowego, a dla najmłodszych rzut czapką za antenkę, strzały piłką do celu i jazda z przeszkodami na rowerze. Znajomość ortografii i interpunkcji można było sprawdzić w dyktandzie, a szczęścia spróbować w loteriach fantowych. Dzieci tego dnia mają okazję do wygrania wielu nagród w przerwach między zabawą na szkolnym placu zabaw a specjalnie tego dnia ustawionych dmuchańcach.

Z pokazami swoich umiejętności wystąpili strażacy, członkowie Akademii Holistycznej oraz lokalni artyści. A ponieważ pogoda w czasie trwania festynu dopisała, zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Festyn

16.09.2014 r.

Zajęcia z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa na drodze poprowadziły policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało symboliczny upominek w postaci tzw. niebieskiego serca.

Spotkanie z policjantkami

1.09.2014 r.

Uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wszystkich zebranych bardzo serdecznie powitała pani Dyrektor Renata Bilska. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę pod pomnikiem ku czci Żołnierzy Armii Krajowej z okazji 75 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

15.08.2012 r.

Przed naszą szkołą odbyła się uroczysta msza polowa z udziałem kombatantów Armii Krajowej celebrowana przez księdza proboszcza Mirosława Janowskiego. Po mszy uczniowie zaśpiewali kilka pieśni patriotycznych, a następnie pod pomnikiem na placu szkolnym złożono symboliczne wieńce.

MH

« poprzedni artykuł   następny artykuł »