Start > Wydarzenia > Konkursy > Listopad - Grudzień 2013
Listopad - Grudzień 2013

14.12.2013 r.

W konkursie literackim "Skarżysko-Kamienna - moje miejsce na Ziemi" brali udział uczniowie: Natalia Cader (kl. V), Andrzej Mysior (kl. VI) i Klaudia Osuch (kl. VI), która zajęła III miejsce.

10.12.2013 r.

Po raz piąty nasza szkoła oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowały konkurs wiedzy o swoim patronie - Ks. prof. Włodzimierzu Sedlaku.

Przebiegał on w dwóch etapach, w obu należało rozwiązać skomplikowane testy wiedzy o księdzu profesorze. Pomocą dla 50 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów były dwie książki o nim i Skarżyski Słownik Biograficzny. We wtorek w bibliotece ogłoszono wyniki. W kategorii podstawówek pierwsze trzy miejsca zajęli: Wiktor Smulczyński ze Szkoły Podstawowej nr 13, Patrycja Ślęzak (kl. VI) z naszej szkoły i Julia Święcicka ze Szkoły Prywatnej. Na IV miejscu uplasowała się nasza uczennica - Natalia Cader (kl. V). Wśród gimnazjalistów zwyciężyła Daria Sieczka z Gimnazjum nr 4 przed Zuzanną Dąbrowską z Gimnazjum nr 2 i Weroniką Karpetą z Gimnazjum nr 3.

Podczas wręczenia nagród obecna była asystentka słynnego naukowca, Joanna Kalisz – Półtorak. A tych nie brakowało. Skarżyscy politycy i samorządowcy ufundowali między innymi tablety, czytnik e-booków, bony do wykorzystania w księgarni i wiele ciekawych książek. Fundacja im. księdza Sedlaka zaprosiła laureatów na wypoczynek nad Bałtykiem w sierpniu.

Organizatorzy podkreślali, że podczas przygotowań do konkursu istniejącą w bibliotece Izbę Pamięci poświęconą patronowi uczniowie odwiedzali z rodzinami.

II etap

zdj1

zdj2

zdj3

zdj4

zdj5

6.12.2013 r.

Tego dnia na basenie MCSiR odbył się Pływacki Turniej Mikołajkowy. Naszą szkołę reprezentowali na nim:

Wiktoria Mysior - kl. II

Agata Mysior - kl. IV

Andrzej Mackiewicz - kl. III

Paweł Mazur - kl. III

Dawid Ślęzak - kl. III

Beniamin Kasprzyk - kl. IV

Gratulujemy udziału !

MS

19.11.2013 r.

W Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego wzięła udział Agata Mysior z klasy IV.

15.11.2013 r.

W Ogónokrajowym Konkursie dla SKO "Akcja - Segregacja" udział wzieli: Klaudia Osuch (kl. VI), Andrzej Mysior (kl. VI), Wiktoria Mysior (kl. II) i Karol Strószczyk (kl. VI).

W Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym wzięły udział uczennice klasy VI: Kamila Lisowska i Klaudia Osuch. Uczennice zakwalifikowały się do II etapu, który odbędzie się 8 stycznia 2014 r. Życzymy powodzenia !

13.11.2013 r.

W Konkursie Humanistycznym wzięły udział uczennice klasy VI: Roksana Szymańska i Patrycja Ślęzak.

8.11.2013 r.

Emilia Gadecka (kl. III) zdobyła wyróżnienie w VI Skarżyskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Generała Antoniego Hedy "Szarego" "Z pieśnią do Niepodległej". Emilka przepięknie wykonała utwór pt. "Miejcie nadzieję", prezentując się w oryginalnym stroju przypominającym orła białego.

MCK

MH

« poprzedni artykuł   następny artykuł »