Start > Wydarzenia
Wycieczka do Kielc
18 października 2016r. wybraliśmy się na wycieczkę do stolicy naszego województwa.
Odwiedziliśmy redakcję "Echa Dnia" oraz Radia Kielce. Uczniowie mogli zobaczyć, jak przebiega nagranie audycji radiowej, podpatrzeć pracę pana dźwiękowca oraz wziąć udział w audycji na żywo, podczas której kilku szczęśliwców pozdrowiło swoich rodziców i znajomych. Wiemy, że byliśmy słyszani w Skarżysku :-)
Pani Lucyna Bukato oprowadziła nas i opowiedziała nam o Radiu.
Obowiązkowym punktem programu była fotka na "ściance". Przez chwilę czuliśmy się jak celebryci! :-)
W redakcji gazety uczniowie poznali pracę redaktora. Dziwili się nietypowym godzinom i tempu pracy dziennikarza.
Wzmianka o naszej wizycie - na stronie "Echa Dnia" .
Na koniec nasza przewodniczka - pani Magda - pokazała nam kilka ciekawych miejsc w Kielcach i mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała, to wycieczkę możemy zaliczyć do udanych.

Henryk Sienkiewicz i jego bohaterowie

20 października 2016r. w naszej szkole z okazji Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbył się wieczór pt. "Henryk Sienkiewicz i jego bohaterowie".
Organizatorami kameralnej uroczystości byli: Klub Inteligencji Katolickiej oraz Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 i Niepublicznego Gimnazjum nr 7.
Ksiądz Proboszcz Mirosław Janowski wygłosił referat na temat roli kultury chrześcijańskiej w kulturze europejskiej. Zebrani wysłuchali wykładu p.Haliny Depkowskiej poświęconego życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza.
Kmicic, Pan Wołodyjowski, Zagłoba, Staś Tarkowski i Zbyszko z Bogdańca to niezapomniani sienkiewiczowscy bohaterowie. Wcielili się w nich uczniowie odczytując fragmenty utworów. Publiczność reagowała niezwykle żywiołowo.
Chętni uczniowie przystąpili do konkursu wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Zwyciężył Jakub Banaś, uczeń I klasy Gimnazjum.
Wieczór uświetnił występ zespołu "Arko". Wysłuchaliśmy motywów przewodnich z filmów: "Rodzina Połanieckich", "Pan Wołodyjowski" oraz kilku utworów muzyki klasycznej. Wieczór dostarczył publiczności kilku chwil wzruszeń. Dziękujemy.