Start > Wydarzenia
Jasełka

W środę 21 grudnia 2016r. do Szkoły Podstawowej nr 9 i Niepublicznego Gimnazjum w Skarżysku- Kamiennej przybyli kolędnicy.

Uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w specjalnie przygotowanych kostiumach na tle biblijnej scenografii, przedstawili sceny narodzin Pana Jezusa. Artyści wspólnie z zaproszonymi gośćmi śpiewali piękne polskie kolędy przy akompaniamencie nauczyciela muzyki, pana Tomasz Łukowca. Uczniowie Gimnazjum zaprezentowali kolędę „Cicha noc” w języku niemieckim. Kominiarz w asyście turonia, Heroda, Żyda, aniołów, trzech króli złożył wszystkim przybyłym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka przygotowane przez panią katechetkę Marzenę Pietras wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Zgromadzona publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami.

Boże Narodzenie