Start > Wydarzenia
Henryk Sienkiewicz i jego bohaterowie

20 października 2016r. w naszej szkole z okazji Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbył się wieczór pt. "Henryk Sienkiewicz i jego bohaterowie".
Organizatorami kameralnej uroczystości byli: Klub Inteligencji Katolickiej oraz Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 i Niepublicznego Gimnazjum nr 7.
Ksiądz Proboszcz Mirosław Janowski wygłosił referat na temat roli kultury chrześcijańskiej w kulturze europejskiej. Zebrani wysłuchali wykładu p.Haliny Depkowskiej poświęconego życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza.
Kmicic, Pan Wołodyjowski, Zagłoba, Staś Tarkowski i Zbyszko z Bogdańca to niezapomniani sienkiewiczowscy bohaterowie. Wcielili się w nich uczniowie odczytując fragmenty utworów. Publiczność reagowała niezwykle żywiołowo.
Chętni uczniowie przystąpili do konkursu wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Zwyciężył Jakub Banaś, uczeń I klasy Gimnazjum.
Wieczór uświetnił występ zespołu "Arko". Wysłuchaliśmy motywów przewodnich z filmów: "Rodzina Połanieckich", "Pan Wołodyjowski" oraz kilku utworów muzyki klasycznej. Wieczór dostarczył publiczności kilku chwil wzruszeń. Dziękujemy.


Zobacz galerię


 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani dyrektor Renata Bilska uroczyście powitała wszystkich, szczególnie nowych uczniów i nauczycieli, życząc wszystkim sukcesów, owocnej pracy i udanego roku. Do życzeń dołączył się prezes Stowarzyszenia "Pogorzałe", p. Paweł Bugajski. Jeszcze tylko spotkanie z wychowawcami, wspomnienia z wakacji, a od jutra - nauka! 

 


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 100

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone