Start > Wydarzenia
Gwiazdka dla kota i psa

Już po raz kolejny organizujemy w szkole zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt pod hasłem "Gwiazdka dla psa i kota". Dziewczynki z klasy piątej przygotowały specjalny plakat informacyjny. Zebrane dary zostanę przekazane do Ostoi w Zbijowie Dużym.

Program edukacyjno-profilaktyczny ,,Chroń Dziecięce Uśmiechy” w SP 9

W roku szkolnym 2016/2017 w Szkole Podstawowej nr 9 im ks. prof. Włodzimierza Sedlaka uczniowie edukacji wczesnoszkolnej biorą udział w programie edukacyjno – profilaktycznym „Chroń Dziecięce Uśmiechy”. Organizatorami akcji są: Polski Czerwony Krzyż i Wrigley Polska pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej oraz we współpracy z Grupą LUX MED. Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o higienę jamy ustnej i propagowanie wśród nich dobrych nawyków. Edukacją na temat higieny jamy ustnej zostali objęci uczniowie klas I, II i III. Otrzymali oni książki edukacyjne pt. „Ja i moje zęby” (pomoce dydaktyczne przekazane zostały szkole przez PCK Oddział Rejonowy w Skarżysku- Kamiennej ). Uczestnicy akcji otrzymali szczoteczki i pasty do zębów, a także gumy Orbit. Instruktor PCK, pani Barbara Lipnicka, przeprowadziła z dziećmi zajęcia na temat higieny jamy ustnej i prawidłowego szczotkowania zębów.