Start > Wydarzenia
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęliśmy kolejny nowy rok szkolny Uśmiech

Samych piątek, szóstek, dużo radości, żadnych stresów. Szczególnie ciepło witamy nowych przedszkolaków, uczniów i nauczycieli.

II edycja półkolonii letniej w Szkole Podstawowej nr 9 - tydzień drugi
Drugi tydzień półkolonii letniej pod nazwą „Bez złości jest dużo radości” trwał w dniach od 9 do 13 lipca. Tym razem „podróże” odbywały się po naszym Świętokrzyskim, Śląsku i Podhalu. Podobnie, jak w poprzednim tygodniu, dzieci ozdabiały herby miast różnymi technikami, a w ramach zajęć kulinarnych przygotowywały desery i potrawy regionalne. Każdy dzień był kolejną niezapomnianą przygodą, przepełnioną nowymi informacjami, legendami i atrakcjami związanymi z poznawanymi regionami Polski. Dzieci poznały tajniki przygotowania chrustów, klusek śląskich, a spotkanie z Podhalem zaowocowało stadem owieczek i baranków z masy solnej.
Nie zabrakło oczywiście zabaw ruchowych i turniejów sportowych. W turnieju tenisa stołowego 1 miejsce zajął Bartek Sobótka, 2 – Szymon Wierzbowicz, a 3 – Hania Sławińska. Był mecz piłki nożnej, „wyścigi na miotle” i szukanie kartek z barankami, schowanych wokół szkoły.
Kolejne atrakcje i nowe miejsca – tym razem na żywo – to rajd pieszy po przepięknym Rezerwacie Skałki Piekło pod Niekłaniem i wycieczka autokarowa do Kazimierza Dolnego. Dzieci zwiedzały miasto zielonym busikiem, płynęły statkiem po Wiśle, a z baszty podziwiały panoramę Kazimierza.
Na zakończenie, w ostatnim dniu półkolonii, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy ze zdjęciami z imprez półkolonijnych oraz kolorowe bidony. Dyrektor Renata Bilska podziękowała wychowawcom (Małgorzacie Strószczyk, Annie Łagoźnej, Agnieszce Nurzyńskiej, Izabeli Michalskiej, Kindze Bugajskiej, Beacie Półtorak) i nauczycielom (Marzenie Pietras, Magdalenie Nowek, Monice Kuszewskiej) za zaangażowanie przy zaplanowaniu i realizacji półkolonii. Do podziękowań dołączyły się dzieci.
Wyrazy wdzięczności za ciekawą prelekcję i prezentację o wilkach dyrekcja i nauczyciele placówki kierują do pana profesora Romana Guli z Polskiej Akademii Nauk, a do pana doktora Mateusza Korzeniewskiego, dyrektora Obwodu Lecznictwa Kolejowego, za spotkanie o tematyce profilaktycznej z uczestnikami półkolonii.

Relację przygotowały: dyrektor Renata Bilska (tekst) i Izabela Michalska (zdjęcia).
Zadanie finansowane jest ze środków gminy Skarżysko-Kamienna w ramach Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

więcej zdjęć w naszych albumach: