Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności
Informacje o szkole: marzec - kwiecień 2015

29.04.2015 r.

W naszej szkole gościliśmy niecodziennych gości - byli to przyszli uczniowie, którzy przybyli wraz ze swoimi rodzicami.
Jak co roku gospodarzami tego wydarzenia były dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawcą p. Violettą Dąbrową.
Pod czujnym okiem wychowawcy przygotowały one bardzo ciekawą inscenizację, była to baśń H. Ch. Andersena pt. "Calineczka". W tytułową rolę wcieliła się nasza sławna koleżanka - Emilia Gadecka.
Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godz. 16.30, przybyłych gości serdecznie powitała p. dyrektor Renata Bilska.
Inscenizacja bardzo spodobała się przybyłym gościom, mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Na scenie zaprezentował się też wychowanek oddziału - Przemek Gadecki, który przy gitarowym akompaniamencie swojej siostry Emilki zaśpiewał piosenkę, dzięki której zajął I miejsce w Festiwalu "Piosenki o zdrowiu".
Po części artystycznej wyruszyliśmy na zwiedzanie szkolnych klas, gdzie dzieci mogły po raz pierwszy usiąść w ławkach. Najdłużej jednak bawiły się w oddziale przedszkolnym, gdzie czekało na nich jeszcze kilka atrakcji. A były to konkursy z super nagrodami. Po tak wyczerpujących chwilach udaliśmy się do świetlicy, gdzie czekał na nas słodki poczęstunek. Rodzice w towarzystwie nauczycieli i pani dyrektor mogli napić się kawy i herbaty.
I na zakończenie dzisiejszego dnia, każdy uczestnik otrzymał specjalny prezent wykonany przez przedszkolaka, a była to zakładka do książki.
Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci naszych przyszłych uczniów.

 

 

Dzień Otwarty
 

 

Zobacz galerię

 

Obejrzyj film z występu

VD

 

 

Do południa uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach pt. "Przemoc to niemoc". Natomiast uczniowie klas IV – VI  wzięli udział w warsztatach edukacyjnych na temat uzależnień, które poprowadziła p. Małgorzata Wróbel z Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie. Pani trener uświadomiła dzieciom, jakie konsekwencje niesie ze sobą uzależnienie od nowych technologii, dlaczego komunikacja w sieci zaczyna zastępować realne kontakty międzyosobowe i w jaki sposób bronić się przed złudnym poczuciem akceptacji i przynależności wśród wirtualnych znajomości. Ponadto omówiono zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i jak zachowywać się w Sieci, żeby nie zostać ofiarą. Uczniowie pracowali zespołowo, tworząc wspólne plakaty problemowe.

 

zdj
 

MH

 

15.04.2015 r.

Również w klasie czwartej nie zabrakło ochotników do prowadzenia setnej lekcji matematyki. Prowadzącą zajęcia na drodze losowania została Julia Staniszewska. Uczennica perfekcyjnie przygotowała się do zajęć, rozwiązując wszystkie zadania z podręcznika dotyczące odejmowania ułamków zwykłych.

 

Kl. 4 (1)
 
Klasa 4 (2)
 

MH

 

10.04.2015 r.

Zarys historyczny Zbrodni Katyńskiej zaprezentowały nam przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego z klasy V: Agata Mysior i Julia Mazurkiewicz. Chwilą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy zginęli w Katyniu w 1940 r. oraz podczas katastrofy w Smoleńsku w 2010 r. Uczniowie klasy VI zapalili symboliczne znicze przy Dębach Pamięci przed naszą szkołą.

 

 zdj

 

Zobacz galerię

MH

 

  

10.04.2015 r.

Setną lekcję matematyki w klasie piątej na temat średniej arytmetycznej poprowadził Bartłomiej Herka. W przygotowaniu zajęć pomagała mu Julia Mazurkiewicz. Uczniowie dobrze się bawili i  sprawnie opanowali nowy materiał.

 

Klasa 5 (1)
 
Klasa 5 (2)
 

MH

 

27.03.2015 r.

Uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie pt.:  „O Kacperku i Świetliku, czyli o tym co w gniazdku piszczy”, dotyczące bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej w ramach akcji edukacyjnej PGE Dystrybucja  „Tajniki Energetyki”. PGE Dystrybucja zwraca szczególną uwagę na bezpieczne użytkowanie energii elektrycznej i urządzeń zasilanych energią elektryczną. Pokazy mają na celu kreowanie odpowiednich postaw wśród najmłodszych użytkowników energii oraz przekazanie im zasad bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami zasilanymi energią elektryczną.

 

Teatrzyk PGE
 

Zobacz galerię

MH

 

19.03.2015 r.

Ale się działo ... Dzień Samorządności w Szkole Podstawowej nr 9.

Dziecięcą radość, entuzjazm i kreatywność połączyliśmy w jedno wielkie wydarzenie pod hasłem „Zielony jest dobry na wszystko”. Uczniowie witając nadejście wiosny postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i „objąć władzę” w szkole w ramach Dnia Samorządności. Klucz do szkoły na ten wyjątkowy dzień Pani Dyrektor Renata Bilska przekazała przewodniczącej SU – Agacie Mysior. Wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej świetnie się bawili przyglądając się temu, co tam się działo. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem  p. Kingi Bugajskiej znalazły się zabawy, konkursy, pokazy sztuczek magicznych, pokaz mody, występy artystyczne uczniów. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego poczęstowali wszystkich uczniów „zielonymi witaminami”. Ponieważ „zielony dzień” jest ekologiczny dzieci tworzyły też sztukę ze śmieci tzw. trash art. Tematem pracy była oczywiście wiosna. Obrazki powstawały dzięki kolorowym zakrętkom od butelek. Na koniec SU przygotował najmłodszym uczniom „zielone niespodzianki”. Były to zielone papierowe samoloty, zielone balony, kukiełki przedstawiające Marzannę i zielony salon wizażu, w którym można było sobie zrobić wiosenny makijaż i fryzurę.

 

zdj1
 
MM
 

18.03.2015 r.

W klasie szóstej setną lekcję matematyki poprowadził Arkadiusz Lisowski z wielką pomocą Natalii Cader ;) Temat lekcji dotyczył obliczania wartości wyrażeń algebraicznych. Uczniowie doskonale poradzili sobie z tym tematem.

 

Klasa 6 (1)
 
Klasa 6 (2)
 

MH

 

6.03.2015 r.

Tegoroczne obchody święta piękniejszej części szkolnej społeczności przebiegały pod znakiem humoru i dobrej zabawy. Członkowie SU zadbali, aby ten dzień był  bardzo słodki i zorganizowali kiermasz babeczek. Każdy za symboliczną złotówkę mógł kupić pyszną babeczkę i delektować się jej smakiem. W tym dniu również każdy do szkoły miał przyjść w koralach. Chłopcy podjęli wyzwanie i na swoich szyjach zawiesili sznury korali pożyczone od mam, babć i sióstr. 

Spisali się również na medal, ponieważ  pamiętali o wszystkich paniach i swoich koleżankach, którym złożyli serdeczne życzenia i wręczyli drobne upominki. 

 

zdjęcie 1
 

LG

 

4.03.2015 r. 

Dzień Patrona od wielu lat jest niezwykle ważnym wydarzeniem w naszej szkole.
Święto to  propaguje znajomość najważniejszych faktów z życia ks. prof. Włodzimierza Sedlaka, przypomina o wartościach przez Niego wyznawanych oraz promuje je wśród dzieci i młodzieży.

Uroczystości tradycyjnie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej sprawowanej w intencji wszystkich pracowników, uczniów i przyjaciół naszej szkoły. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Część oficjalną otworzyła Pani Dyrektor Renata Bilska, która w swoim przemówieniu powitała gości i wszystkich zebranych.
Występ artystyczny uczniów,  przypomniał najważniejsze wydarzenia z życia naszego Patrona.
Następnie postać ks. prof. Włodzimierza Sedlaka  przybliżyła pani Wiesława Turecka.
Program przedstawienia, scenariusz oraz przygotowanie uczniów do występu to dzieło nauczycielki j. polskiego – p. Katarzyny Pejas.

 

zdj

 

Zobacz galerię

LG

 

2.03.2015 r. 

Już pierwszego dnia po feriach zimowych naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium ANTARES. Wykwalifikowana kadra zaprezentowała uczniom projekt edukacyjny, dzięki któremu dzieci mogły zgłębiać swoją wiedzę na temat Wszechświata, historii Kosmosu i możliwości jego podboju. Ponadto omówione zostały ciekawostki o największych odkrywcach, w tym m.in. Mikołaju Koperniku.

Ogromny przenośny namiot sferyczny, który rozłożony został na sali gimnastycznej dostarczył sporo „kosmicznych wrażeń”. Naszym zdaniem to idealne narzędzie edukacyjne, umożliwiające zobaczenie i zrozumienie zjawisk astronomicznych, które zazwyczaj obserwujemy z Ziemi i tych widzianych jedynie przez teleskopy.

Najmłodsi uczniowie w sposób przyjemny i z zaciekawieniem poznali Układ Słoneczny, z kolei dla starszych była to okazja do pogłębienia i usystematyzowania swojej dotychczasowej wiedzy o Kosmosie oraz odbycia cudownej podróży po niebie.

 

zdj
 

MH 

 
Informacje o szkole: styczeń - luty 2015

12.02.2015 r.

Podsumowanie wyników w nauce za I półrocze roku szkolnego 2014/2015 zaprezentowały uczennice klasy V i przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego - Agata Mysior i Julia Mazurkiewicz pod czujnym okiem p. Kingi Bugajskiej (opiekuna SU).

 

podsumowanie

 

Zobacz galerię

 MH

 

11.02.2015 r.

W naszej szkole wszystko poczerwieniało i poróżowiało za sprawą zbliżającego się Dnia Zakochanych. Jak zwykle Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Kingą Bugajską stanął na wysokości zadania i przygotował konkurs na najbardziej czerwono-różową osobę. Zwyciężczynią została Julia M. (kl. V), która miała na sobie ponad 35 czerwono-różowych rzeczy. Na drugiej pozycji uplasowała się Zuzanna K. (kl. V). Gratulujemy dziewczynom pomysłowości ;) Również młodsze dzieci chętnie wzięły udział w konkursie, mogliśmy podziwiać wiele ciekawych kreacji w stylu Spiderman czy klaun. Po konkursie odbyło się tradycyjne rozdanie poczty walentynkowej, na którą dzieci czekały już od kilku dni. Spotkanie zakończyła dyskoteka przygotowana przez szóstoklasistów, na której bawił się każdy niezależnie od wieku.

 

Walentyki 2015
 

MH

 

23.01.2015 r.

W naszej szkole zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla zaproszonych gości. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dzieci z klas młodszych wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały  program artystyczny. Były to wzruszające wiersze, piosenki okolicznościowe, inscenizacje związane tematycznie z tym świętem. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki.  Wielką przyjemność sprawiły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki. Po zakończeniu uroczystości mili goście zostali zaproszeni na  słodki  poczęstunek.

 

23 stycznia 2015 r.

 

Zobacz galerię

 

 

Obejrzyj krótki film z występu :)

LG

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 47

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone