Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności
Informacje o szkole: maj - czerwiec 2014

27.06.2014 r.

Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Z ogromnym wzruszeniem pożegnaliśmy naszą nauczycielkę języka polskiego - p. Wiesławę Jędrzejczyk, która odeszła na emeryturę. Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej - p. Roman Wojcieszek złożył na jej ręce serdeczne podziękowania za długoletnią i bardzo owocną współpracę. W imieniu rodziców P. Wiesławę pożegnał Przewodniczący Rady Rodziców - p. Marcin Krajcarz, a w imieniu pracowników - Dyrektor Szkoły p. Renata Bilska, p. Agnieszka Nurzyńska i p. Jacek Półtorak.

Tradycyjnie klasa V wraz ze swoją wychowawczynią p. Wiesławą Jędrzejczyk przygotowała krótki apel na zakończenie roku szkolnego. Szóstoklasiści przekazali sztandar swoim młodszym kolegom i ze łzami w oczach przyjęli od nich symboliczne prezenty z okazji ukończenia szkoły.

Kolejnym punktem spotkania było rozdanie dyplomów, świadectw, nagród i listów gratulacyjnych. Na koniec uczniowie rozeszli się do klas, aby po raz ostatni spotkać się z wychowawcami i życzyć sobie udanych wakacji.

 

apel 1
 

Zobacz galerię

MH

 

17.06.2014 r.

W kalendarzu imprez naszej szkoły już na stałe wpisał się Dzień Rodzica. Uroczystość ta przygotowywana jest przez najmłodszych uczniów. Tak również było i w tym roku. Dzieci z klas 0 – III przedstawiły program artystyczny przygotowany dla swoich rodziców z okazji Ich święta. Został on poprzedzony występem grupy tanecznej, powstałej kilka miesięcy temu.
Wdzięczna publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała małych artystów, którzy pięknie recytowali wierszyki, radośnie śpiewali piosenki. Rodzice ze wzruszeniem przyjmowali przekazywane życzenia.
W dalszej części uroczystości mili goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, któremu towarzyszyło wręczenie okolicznościowych upominków wykonanych przez dzieci.
Kochanym Rodzicom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze mogli być dumni ze swoich pociech.

 

Dzień Rodzica 2014
 

 Zobacz galerię

MM

 

11.06.2014 r.

Tego dnia odbył się VI Międzyszkolny Ekologiczny Bieg Patrolowy dla uczniów klas III skarżyskich Szkół Podstawowych.
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 9 im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka. Nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników konkursu ufundowało Nadleśnictwo Skarżysko.
Głównym celem corocznego konkursu  jest rozbudzanie wśród dzieci zainteresowań przyrodniczych i potrzeby bezpośredniego kontaktu z przyrodą.
Zadaniem trzyosobowych drużyn jest przebiegnięcie oznaczonej na ścieżkach leśnych trasy i udzielenie odpowiedzi  na konkursowe pytania w 6 punktach patrolowych.
Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie w bieżącym roku drużyna Szkoły Podstawowej nr 9, drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4. Wyróżnienie otrzymały drużyny ze Szkół Podstawowych Nr 5 i 13.
Na jednym z punktów patrolowym był leśniczy Leśnictwa Skarżysko Książęce pan Dariusz Nowak, który również wręczył nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu.
Słodki poczęstunek dla dzieci biorących udział w biegu zapewniła dyrektor szkoły  Renata Bilska. 

 

Zdj
 

Zobacz galerię

LG

 

15.05.2014 r.

W tym roku szkolnym uczniowie klas młodszych wybrali się na całodniową wycieczkę do warszawskiego zoo. Podczas wycieczki dzieci zobaczyły i poznały wiele gatunków gadów, ssaków, ptaków, płazów i ryb. Oglądały słonie, żyrafy, hipopotamy, niedźwiedzie, lwy i te mniejsze zwierzęta jak kangury, małpy czy różnego rodzaju ptactwo. W ZOO dzieci czuły się bardzo swobodnie, chętnie spacerowały i chciały zobaczyć jak najwięcej. Znaleźliśmy również chwilę czasu na zabawę  na wewnętrznym placu zabaw. Zajadając pyszne gofry i lody, zapomnieliśmy o bolących nogach. Przed powrotem do domu wszyscy odwiedzili stoiska z pamiątkami, na których dominowały oczywiście różnej wielkości figurki przedstawiające zwierzątka.

 

Zdj
 

LG

 

14.05.2014 r.

Uczniowie klas IV - VI wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do pobliskiego Wąchocka aby uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu. Do pięknej hali tamtejszej szkoły podstawowej i gimnazjum przybył Pan generał Mirosław Hermaszewski, pierwszy i jedyny Polak, który poleciał w kosmos.

 

Zdj 1
 
Zdj 2 
 

Licznie zgromadzeni (bo w liczbie około tysiąca) uczniowie wybranych szkół województwa świętokrzyskiego z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji m. in. o dzieciństwie Pana generała, Jego zamiłowaniu do samolotów, drodze do zawodu pilota samolotów odrzutowych oraz wydarzeniach, które doprowadziły do lotu w kosmos.

 

Zdj 3
 
Zdj 4
 
Zdj 5
 

Opowieści ilustrowane były prezentacją oraz anegdotami. Widać było zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży. Niektórym szczęśliwcom udało się zdobyć autograf Pana generała:-)
Zapraszamy do wysłuchania fragmentu spotkania.

 

FILM 

 

Generał Mirosław Hermaszewski urodził się w 1941 roku na Wołyniu. Miał sześcioro rodzeństwa. W 1960 zaczął latanie na szybowcach w Aeroklubie Wrocławskim. W 1964 roku jako prymus ukończył Szkołę Orląt w Dęblinie. W 1976 został wyłoniony w drodze selekcji z grona kilkuset polskich pilotów jako kandydat do lotu kosmicznego w ramach międzynarodowego programu Interkosmos utworzonego przez Związek Radziecki.  Od godziny 17:27 27 czerwca do godziny 16:31 5 lipca 1978 wraz z Piotrem Klimukiem odbył lot na statku Sojuz 30. W czasie 8-dniowej misji dokonano 126 okrążeń Ziemi i zostało ustanowionych kilka rekordów Polski:


wysokość – 363 km,


prędkość lotu – 28 tys. km/h,


czas trwania lotu – 190 godzin 3 minuty 4 sekundy,


przebyty dystans – 5 273 257 km i inne.

 

Zdj 6
 

Za swoje osiągnięcia, gen. Mirosław Hermaszewski został wielokrotnie odznaczony, m.in.Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski w 2003 r.
Współorganizatorem spotkania była Fundacja Mleko Dla Szkół, Mleko Dla Zdrowia.

 

Zobacz galerię 

AN

 

13.05.2014 r.

Uczniowie klas młodszych zostali zaproszeni na koncert do Państwowej Szkoły Muzycznej.  Dzieci miały przyjemność  wysłuchania gry na instrumentach, na których odbywa się nauka w szkole, tj. na fortepianie, skrzypcach, gitarze, akordeonie, flecie poprzecznym. Na scenie podczas koncertu zaprezentowała się również uczennica naszej szkoły – Julia Mazurkiewicz, która zagrała na fortepianie. Za piękny występ młodych artystów cała publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

 

Zdj 1
 
Zdj 3
 
Zdj 2
 
 

LG

 

3.05.2014 r.

Trzeciego maja 1791 roku Sejm Czteroletni uchwalił ustawę zasadniczą ustalającą podstawy ustroju I Rzeczpospolitej, znaną jako Kostytucja 3 Maja.

W 223 rocznicę tego wydarzenia delegacja naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach tego święta. W delegacji wzięła udział p. Marzanna Miernik wraz z uczniami.

 

3 Maja
 
 

 Natomiast w szkole te wydarzenia przybliżył nam swoją prezentacją multimedialną p. Stefan Sorbian.

 

Sala lekcyjna

MH 

 
Informacje o szkole: marzec - kwiecień 2014

15.04.2014 r.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy dzieci ze świetlicy przygotowały przepiękne stroiki wielkanocne, które następnie sprzedawały za symboliczną opłatą. Podziwiamy talent młodych artystów i gratulujemy przedsiębiorczości!

 

Zdj 1
 
Zdj 2
 

MH

 

 

10.04.2014 r.

W czwartą rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem odbyły się uroczystości miejskie upamiętniające tę rocznicę. Poczet sztandarowy naszej szkoły i uczniowie kl. VI reprezentowali naszą społeczność w uroczystościach w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Po powrocie do szkoły oddaliśmy także hołd pomordowanym w Katyniu zapalając znicze przy Dębach Pamięci na terenie naszej szkoły.

 

Zdj 1
 
Zdj 2

MS

 

Uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli na apel Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. W kwietniu podjęta została Inicjatywa edukacyjno-charytatywna "Pomagamy budować studnie w Sudanie - woda to życie - makulatura na misje", aby w ten sposób uczcić kanonizację Bł. Jana Pawła II. Nasi uczniowie już przekazali pierwszą część zebranej makulatury, co widać na załączonym obrazku.

 

Zdjęcie

MS

 

 

7.04.2014 r.

Setną lekcję matematyki w klasie IV poprowadził uczeń Krzysztof Półtorak. Temat był trudny - "Ułamki o mianownikach 10, 100, 1000, ...", lecz Krzysztof fantastycznie sobie z nim poradził. Kto wie, może kiedyś zostanie matematykiem ... Zerknijmy jak doskonale czuł się w roli nauczyciela.

 

Zdj

MH

 

3.04.2014 r.

Misja Alchemik – to tytuł warsztatów edukacyjnych w których uczestniczyły dzieci z zerówki i uczniowie z klas I – III.  Celem zajęć było poszerzenie wiedzy dzieci o otaczającym je świecie i rozbudzenie chęci do dalszego poznawania go.

Podczas warsztatów dzieci  odkrywały tajemnice małej chemii. Sprawdziły czy da się „nabić balona w butelkę”, własnoręcznie stworzyły i zaobserwowały wybuch wulkanu, poznały właściwości magicznej masy nienewtonowskiej oraz zobaczyły jak można „włożyć” jajko do butelki.

Zajęcia przeprowadziły: p. Katarzyna Wójcik i p. Maria Romankiewicz z warszawskiego klubu dla dzieci „ALE FUN”.

 

Misja Alchemik 2014
 
 

LG

 

27.03.2014 r.

W naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień Otwarty. Gospodarzami tego miłego dnia były dzieci z zerówki wraz ze swoją wychowawczynią – p. Violettą Dąbrową.


Przybyłych gości przywitała dyrektor szkoły - Pani Renata Bilska. W kilku zdaniach przedstawiła ofertę edukacyjną placówki i zasady jej funkcjonowania. Następnie dzieci z zerówki i uczniowie klas starszych zaprezentowali swoje zdolności teatralne w przedstawieniu pt. „Królewna Śnieżka”. Zaproszone dzieci i ich rodzice nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami.


Po części artystycznej dzieci wraz z opiekunami zwiedziły szkołę. Spotkanie umilił również słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego oraz gry, zabawy i konkursy z nagrodami.


Dziękujemy serdecznie wszystkim za  przybycie. Było nam miło gościć rodziców i dzieci w naszej szkole. Mamy nadzieję, że goście opuszczali naszą placówkę z pozytywnymi wrażeniami oraz poczuciem wartościowo i mile spędzonego czasu.

 

Dzień Otwarty 2014
 

Zobacz film z występu 

LG

 

10.03.2014 r.

Samorząd Uczniowski pod opieką p. Małgorzaty Strószczyk przygotował apel z okazji Dnia Kobiet, który składał się z piosenek i humorystycznych scenek. Wszyscy chłopcy złożyli w klasach swoim koleżankom oraz wychowawczyniom serdeczne życzenia oraz wręczyli małe upominki.  

 

Dzień Kobiet 2014
 

 LG

 

3.03.2014 r.

„Ostrożnie z prądem” – to temat pogadanki, w której uczestniczyli uczniowie klas młodszych. Dzieci dowiedziały się  czym jest prąd elektryczny i jak powstaje oraz jak trafia do naszych domów. Poznały również zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych w różnych miejscach oraz dowiedziały się jak i dlaczego powinniśmy racjonalnie gospodarować prądem. Pogadankę ilustrował  film animowany, który w bardzo przystępny sposób wyjaśnił te wszystkie zagadnienia.

 

Bezpieczeństwo
 

LG

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 43

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone