Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności
Listopad 2007

29 listopada - "Strzeż się nieznajomych" - to tytuł filmu edukacyjnego, który obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Film pokazał co należy zrobić w sytuacjach, kiedy ktoś nieznajomy zaczepia dziecko, częstuje cukierkami lub proponuje podwiezienie do domu.

 

27 listopada - uczniowie klas starszych bawili się na dyskotece andrzejkowej. Młodsze dzieci również miały swoje Andrzejki. Najpierw wszyscy sobie powróżyli, a potem tańczyli w rytm skocznych piosenek.

9 listopada - uczniowie klasy V pod kierunkiem p. Wiesławy Jędrzejczyk przygotowali bardzo ciekawą inscenizację z okazji Święta Niepodległości. Występ wszystkim bardzo się podobał, został nagrodzony gorącymi brawami.

 

 

11 listopada

 

 

Zobacz galerię

 

23 listopada - wszyscy uczniowie uczestniczyli w koncercie pieśni patriotycznych wykonanych przez muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej. Podczas spotkań z muzykami uczniowie poznają budowę instrumentów muzycznych oraz czynnie uczestniczą w tych koncertach - śpiewają razem z wykonawcami i grają na instrumentach perkusyjnych.


21 listopada - klasy IV - VI pojechały do teatru do Radomia na przedstawienie pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".

 

11 listopada - uczennice klasy VI - Martyna Kuś i Ewelina Salwerowicz reprezentowały naszą szkołę w centralnych obchodach Święta Niepodległości w naszym mieście oraz złożyły kwiaty pod pomnikiem Bojowników o Wolność i Niepodległość.


 


 

 
Październik 2007

30 października uczniowie kl. V z pomocą wychowawczyni, po raz pierwszy w naszej szkole z okazji Halloween zorganizowali dyskotekę.

 

23 października uczniowie klas 0 - III pojechali do Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" do Kielc na przedstawienie pt. "Przygody Koziołka Matołka". Po przedstawieniu uczestniczyli w lekcji teatralnej.

 

22 października odbyło się "Pasowanie na ucznia". W obecności pani Dyrektor, rodziców, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie zaprezentowali program artystyczny. Na pamiątkę tego miłego wydarzenia wszyscy uczniowie klasy I dostali pamiątkowe dyplomy. Za występ zostali nagrodzeni brawami oraz upominkami od Rady Rodziców, SU i rodziców. 

 

Pasowanie - 2007

 

 

Zobacz galerię

 

19 października na zaproszenie SU w naszej szkole gościli przedstawiciele Klubu Sokolników PIELESZ z Suchedniowa. Na ciekawą prelekcję i pokaz ptaków drapieżnych do naszej szkoły przyszli zaproszeni uczniowie z opiekunami ze szkół nr: 2, 4, 7, 8 i 13. Obejrzeliśmy występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich, a spotkanie zakończyło się ogniskiem.

 

 

Sokolnicy

 

Zobacz galerię

 

17 i 18 października uczniowie klasy VI poznawali uroki Gór Świętokrzyskich uczestnicząc w wycieczce edukacyjnej dofinansowanej w ramach programu "Podróże historyczno - kulturowe w czasie i przestrzeni".

 


13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowała klasa VI pod kierunkiem p. Małgorzaty Strószczyk. W tym dniu gościliśmy emerytowanych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Uczniowie wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły złożyli serdeczne życzenia, wręczyli własnoręcznie wykonane laurki oraz czekoladki. Z okazji DEN nagrody za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze oraz pracę i zaangażowanie na rzecz szkoły otrzymały: p. Lidia Grzegorczyk - Nagroda Prezydenta Miasta Skarżyska, p. Małgorzata Strószczyk - Nagroda Dyrektora, p. Agnieszka Karpeta - Nagroda Dyrektora, p. Marta Curył - wyróżnienie Dyrektora.

 

 

DEN 2007

 

 

Zobacz galerię

 

11 października uczniowie kl. IV i V pojechali do Muzeum Etnograficznego Wsi Kieleckiej do Tokarni.
 


 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 43 z 43

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone