Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności
Informacje o szkole: wrzesień - październik 2008

Bądź eko!

Nasza szkoła przystąpiła do kampanii edukacyjno - reklamowej prowadzonej przez Urząd Miasta Skarżysko - Kamienna, dotyczącej kwestii wywożenia śmieci i opłaty mieszkańców za wykonanie tej usługi. Włączmy się czynnie w ochronę środowiska. Nasi uczniowie już zbierają makulaturę. W ten sposób ratujemy drzewa rosnące w lasach. Tona makulatury oszczędza życie sosnom, które wycięto by z przeznaczeniem na papier.

27. X. 2008 r.

„Bądź bezpieczny na drodze" - pod takim tytułem odbyły się zajęcia dla dzieci klas 0 - II, które przeprowadzili przedstawiciele Straży Miejskiej. Każde dziecko otrzymało znaczek odblaskowy.

23. X. 2008 r.

To był ważny dzień dla „pierwszaków". W obecności Pani Dyrektor, wychowawczyni, przedstawicieli  SU oraz rodziców  pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie.

21. X. 2008 r.

Drużyna w składzie: Wojtek Bieszczad, Sebastian Majewski, Mateusz Miądzel, Artek Osuch, Kamil Rymowski, Marcin Merchel, Tomek Strószczyk i Kuba Wojtachnio uczestniczyła w Mistrzostwach Skarżyska - Kamiennej w piłce nożnej chłopców klas IV - VI.

20. X. 2008 r.

Uczniowie klas młodszych w MCK obejrzeli baśń muzyczną pt. „W tajemniczej krainie krasnali".

16. X. 2008 r.

W ramach Światowego Dnia Walki z Głodem członkowie szkolnego koła PCK zorganizowali w szkole akcję „Kanapka dla każdego". Uczniowie wspólnie z opiekunką PCK p. Violettą Dąbrową przygotował i kanapki, którymi częstowali uczniów naszej szkoły.

26. IX. 2008 r.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się do corocznej akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2008". W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Ziemia w Twoich rękach" i szczególny nacisk położony był na sprzątanie lasów.

Uczniowie klas 0 - III posprzątali boisko, plac szkolny i teren wokół szkoły. Uczniowie starsi wraz z leśniczym Nadleśnictwa Skarżysko sprzątali pobliski las.

13. X. 2008 r.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła s\ą uroczysta akademia. Część artystyczną przygotowała klasa VI pod kierunkiem p. Wiesławy Jędrzejczyk. W tym dniu gościliśmy emerytowanych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Uczniowie wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły złożyli serdeczne życzenia.

30. IX. 2008 r.

W Dniu Chłopaka wszyscy chłopcy usłyszeli serdeczne życzenia oraz dostali drobne upominki od swoich koleżanek, a po południu wszyscy świetnie bawili się na dyskotece zorganizowanej specjalnie dla chłopców.

Luty 2008

22 lutego w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się sesja popularnonaukowa "Ksiądz Profesor Włodzimierz Sedlak Badacz - Naukowiec - Odkrywca ." Podczas uroczystości uczniowie naszej szkoły recytowali fragmenty prozy autorstwa Ks. prof. W. Sedlaka przy akompaniamencie p. Joanny Kalugi i p. Grzegorza Jasińskiego. Pani dyrektor Renata Bilska wygłosiła referat pt. "Ks. prof. Włodzimierz Sedlak wielki, skromny człowiek".

sesja

17 lutego delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości przy pomniku Orła Białego na Borze.

14 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, "randkę w ciemno" oraz konkurs wiedzy na temat Święta Zakochanych. Nagrodami były lizaki, oczywiście w kształcie serca.