Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności
Informacje o szkole: wrzesień - październik 2009

30.X.2009 r.

Uczniowie klas starszych pojechali do Kielc do teatru na przedstawienie pt. Mały Książę".

 

W II Skarżyskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Antoniego Hedy SZAREGO" bardzo ładnie zaprezentowali się nasi uczniowie: Agatka Mysior, Beniamin Kasprzyk (kl. 0), Kasia Półtorak (kl. III) i Angelika Lisowska (kl. V). Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

 

28.X.2009 r.

W MCK uczniowie klasy I uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami policji, straży pożarnej i służby zdrowia. Wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa, zdrowego odżywiania i higieny. Za zakończenie każda klasa pozowała do zdjęcia, które ukaże się w gazecie Echo Dnia".

 

27.X.2009 r.

Aleksandra Kopeć wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Turystycznej.

 

23.X.2009 r.

Pierwszaki" w obecności Pani Dyrektor, wychowawczyni, przedstawicieli SU oraz rodziców zostali uroczyście pasowani na uczniów.

 

14.X.2009 r.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy VI przygotowali uroczystą akademię. Wszyscy uczniowie złożyli serdeczne życzenia swoim nauczycielom. W tym dniu w szkole gościliśmy przedstawicieli Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu - p. Joannę Konik i p. Anetę Ferench.

 

DEN 2009

 

 

Zobacz galerię

 

2.X.2009 r.

Był to bardzo miły dzień dla dzieci z oddziału przedszkolnego, ponieważ odwiedziły centrum zabaw Kuleczkowo".

 

1.X.2009 r.

Uczniowie klas starszych byli na wycieczce w Nadleśnictwie Skarżysko.

 

30.IX.2009 r.

Odbył się apel z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla swoich kolegów konkursy: ubieranie lalek, wykonanie makijażu na wybranej modelce, plecenie warkoczyków oraz quiz sprawdzający wiedzę o piłce nożnej.  Chłopcy biorący udział w zabawie zostali nagrodzeni słodyczami. Na zakończenie szkolny zespół taneczny zaprezentował swój autorski taniec.

 

21.IX.2009 r.

W ramach obchodów Światowego Dnia Bez Samochodu nasza szkoła była współorganizatorem biegu przełajowego dla uczniów z klas IV i V ze skarżyskich szkół. Najlepiej z pokonaniem leśnej trasy i odpowiadaniem na pytania dotyczące ochrony środowiska poradziła sobie drużyna ze SP nr 5. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze SP nr 1, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna SP nr 13. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z kl. IV: Maciej Łyżwa, Wojciech Kamiński i Patryk Gnat.

 

19.IX.2009 r.

Święto pieczonego ziemniaka" - pod takim hasłem odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Radę Osiedla, Radę Rodziców i naszą szkołę.

 

 

Festyn

 

 

Zobacz galerię

 

18.IX.2009 r.

Sprzątanie Świata w naszym kraju obchodzimy już po raz 16. W tym roku towarzyszyło nam hasło: Pomagamy Ziemi - codziennie" i szczególną uwagę zwrócono na czystość w naszych lasach. Nasza szkoła jest w bliskim sąsiedztwie zielonych płuc" środowiska naturalnego, dlatego uczniowie posprzątali obrzeża lasu. Nistety bardzo szybko zapełnili swoje worki śmieciami.

 

12.IX.2009 r.

Chętnie włączamy się w popularyzację turystyki rowerowej jako jednej z form zdrowego stylu życia i dlatego grupa uczniów pod opieką p. Moniki Huszno i p. Agnieszki Nurzyńskiej wzięła udział w II Gwieździstym Powiatowym Rajdzie Rowerowym.

 

Rajd gwieździsty

 

 

 Zobacz galerię

 

10.X.2009 r.

Uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Muzeum im. Orła Białego. Z zaciekawieniem obejrzeli eksponaty wewnątrz i na zewnątrz muzeum. Jednak największą atrakcją dla dzieci była przejażdżka opancerzonym wozem bojowym po leśnych dróżkach Rejowa.

 

1.IX.2009 r.

Uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wszystkich zebranych bardzo serdecznie powitała pani Dyrektor Renata Bilska. Kilka ciepłych słów do uczniów, rodziców i nauczycieli skierował obecny na uroczystości zastępca prezydenta Skarżyska - p. Grzegorz Małkus. Przedstawiciele SU złożyli wiązankę pod pomnikiem ku Czci Żołnierzy AK z okazji 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

 
Informacje o szkole: maj - czerwiec 2009

9. VI. 2009 r.

W naszej szkole odbył się Dzień Rodzica, który został połączony z podsumowaniem uczestnictwa szkoły w programie „Trzymaj formę". Uczniowie przedstawili scenki promujące zdrowy styl życia. Na zakończenie po złożeniu życzeń, dzieci ze swoimi rodzicami miło spędzili czas przy ognisku.

 

3. VI. 2009 r.

Dzieci z „zerówki" pojechały na wycieczkę do Bałtowa. Zwiedziły „Jurapark" i obejrzały bałtowski zwierzyniec. Przejazd, bilety wstępu oraz słodki poczęstunek ufundowała p. Joanna Robakowska - radna UM Skarżyska - Kamiennej.

 

W szkole gościliśmy przedstawicieli grupy MUNDO CAPOEIRA. Wszyscy z dużym zainteresowaniem obejrzeli pokaz sztuki walki capoeira.

 

Pokaz (1)

 

 

Pokaz (2)

 

2. VI. 2009 r.

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów, które w tym roku świętuje swoje X - lecie. Pani dyrektor Renata Bilska wręczyła pamiątkowe statuetki przedstawicielom STC: wiceprezesowi STC p. Jerzemu Stępniowi i p. Iwonie Gorzkowskiej - skarbnikowi STC. Wspólnie z cyklistami zorganizowaliśmy ciekawe konkursy z nagrodami, słodki poczęstunek oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Razem z naszymi uczniami bawili się zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8.

 

STC 2009

Zobacz galerię

 

1. VI. 2009 r.

Uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w obchodach Dnia Dziecka zorganizowanych przez Urząd Miasta pod MCK. Podczas imprezy wzięli udział w młodzieżowym referendum śmieciowym. Następnie w barwnym korowodzie przeszli ulicami miasta.

 

29. V. 2009 r.

Klasa IV pojechała na wycieczkę do Krzemionek Opatowskich. Uczniowie zwiedzili prehistoryczną kopalnię krzemienia pasiastego, zobaczyli, na czym polega praca garncarza, próbowali robić mąkę w żarnach, uczyli się strzelać z łuku. Spędzili również miłe chwile na basenie „Rawszczyzna" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

22. V. 2009 r.

Klasy I, II i III pojechały na wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej. Uczniowie zwiedzili skansen oraz wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Od ziarenka do bochenka".

 

10. V. 2009 r.

Delegacja naszej szkoły w składzie: Weronika Karpeta, Aleksandra Sielska i Anna Stępień uczestniczyła w uroczystościach 65 rocznicy poświęcenia Wojennego Cmentarza Partyzanckiego.

 

6. V. 2009 r.

Uczniowie klas młodszych w MCK obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Cztery łapy". Uczniowie klas starszych obejrzeli przedstawienie pt. „Na Olimpie".

 

3. V. 2009 r.

Anna Zygmunt, Angelika Rojek i Marcin Merchel uczestniczyli w miejskich uroczystościach z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 47

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone