Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności
Informacje o szkole: wrzesień - październik 2010

27.10.2010 r.

Odbyła się uroczystość  ślubowania uczniów klasy pierwszej. Dzieci  ślubowały w obecności dyrekcji, wychowawcy, swoich rodziców, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz wszystkich przybyłych gości. Następnie pani dyrektor dużym ołówkiem pasowała każdego pierwszaka na ucznia oraz życzyła dzieciom sukcesów w nauce i radości ze zdobywania wiedzy. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Ostatnim miłym akcentem tego dnia było spotkanie w klasie i wspólny poczęstunek.

 

Klasa I - pasowanie na ucznia
 

 Zobacz galerię

 

22.10.2010 r.

Patronem naszej szkoły został ks. prof. Włodzimierz Sedlak. Uroczystości rozpoczęła Msza św. celebrowana przez ks. Infułata Jerzego Banaśkiewicza z Radomia, proboszcza Mirosława Janowskiego oraz proboszczów sąsiednich parafii. Podczas Mszy św. został poświęcony sztandar szkoły. Następnie w Szkole Muzycznej nastąpiło przekazanie uczniom sztandaru oraz zebrani obejrzeli program artystyczny „ Śladami ks. prof. Włodzimierza Sedlaka” w wykonaniu uczniów klasy V i VI. Występowi towarzyszył pokaz multimedialny ukazujący sceny z życia naszego patrona. Ostatnim akcentem uroczystości było odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy w budynku naszej szkoły.

 

 

Nadanie imienia

 Czytaj całość

 

13.10.2010 r.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się z uczniami na uroczystym apelu. Były życzenia oraz Pani Dyrektor wręczyła p. Beacie Półtorak i p. Monice Huszno Nagrody Dyrektora za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze oraz pracę i zaangażowanie na rzecz szkoły.  W tym roku Nagrody Prezydenta Skarżyska otrzymała Pani Dyrektor Renata Bilska oraz p. Małgorzata Strószczyk.

 

7.10.2010 r.

Dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały do Centrum Zabawy „Kuleczkowo”.

 

5.10.2010 r.

Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Cyberprzemoc”, przeprowadzonych przez psychologów z Pracowni Profilaktycznej KROKUS z Krakowa. Uczniowie poznali znaczenie pojęcia „cyberprzemoc”, czyli przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych oraz jakie działania do niej zaliczamy (np. robienie komuś zdjęć lub rejestrowanie filmów bez jego zgody,  publikowanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają).

 

30.09.2010 r.

Swoje święto obchodzili wszyscy chłopcy. W tym dniu nie zabrakło wielu serdecznych życzeń wypowiedzianych przez dziewczynki oraz drobnych upominków dla  chłopców.

 

29.09.2010 r.

Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami zwiedzili Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Obejrzeli ekspozycje polskich ludowych instrumentów muzycznych z obszaru całej etnicznej Polski, jak również dzieła sztuki ludowej związane z instrumentami i muzyką.

 

 

Wycieczka

 

Zobacz galerię

 

27.09.2010 r.

Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów zorganizowało rajd rowerowy do pomnika pomordowanych w masowej egzekucji na Borze. Naszą szkołę reprezentowała kl. IV. O bezpieczeństwo w czasie rajdu troszczył się p. Marian Dulęba - członek STC. Po dotarciu na miejsce mogliśmy oddać hołd pomordowanym Polakom, spotkać się z p. Kazimierzem Stafiejem - legendą kolarstwa w naszym województwie oraz miło spędzić czas przy wspólnym ognisku.

 

Bór

Zobacz galerię

 

25.09.2010 r.

Nasza szkoła uczestniczyła w Eko-Pikniku Muzycznym, który odbył się na stadionie „Ruch”. Na  przygotowanym przez nas stoisku zaprezentowaliśmy  problem zanieczyszczenia wody.

 

Ekologia

Zobacz galerię

22.09.2010 r.

W naszym mieście odbyły się obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią p. Marzanną Miernik wzięli udział w marszu i festynie, manifestując w ten sposób zdrowy styl życia i zachęcając do korzystania z takich środków transportu, które chronią środowisko naturalne człowieka.

 

 

Dzień Bez Samochodu

 

Zobacz galerię

 

18.09.2010 r.

Na placu przy szkole odbył się festyn „Święto Pieczonego Ziemniaka”, którego organizatorami była nasza szkoła, Rada Rodziców oraz Rada Osiedla Pogorzałe. Podczas festynu dzieci uczestniczyły w grach i zabawach z nagrodami. Chętni mogli poskakać na trampolinie, przejechać się quadami czy wziąć udział w turnieju piłki nożnej. Przygotowano stoisko z ręcznie robioną biżuterią oraz kiermasz ciast. Nie obyło się oczywiście bez ogniska i pieczonych ziemniaków. Podczas festynu wystąpiły zespoły  Raincoat oraz Ewa Band z muzyką biesiadną.

 

 

Festyn

 Zobacz galerię

 

17.09.2010 r.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

 

Sprzątanie
 

Zobacz galerię

 

15.09.2010 r.

Chłopcy: Jakub Ciesielski, Rafał Połeć, Dawid Magiera, Patryk Gnat, Maciej Łyżwa, Krystian Frydrych, Mateusz Rozmus, Oskar Kosakowski, Łukasz Magiera reprezentowali szkołę w Turnieju Orlika w piłkę nożną o puchar premiera Donalda Tuska.

 

1.09.2010 r.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2010/2011. Radości, wypoczęci i gotowi do pilnej nauki oraz wytężonej pracy, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

 

 

Rozpoczęcie

 

 
Informacje o szkole: maj - czerwiec 2010

22.VI.2010 r.

W MCK odbyło się uroczyste spotkanie z Prezydentem Miasta uczniów z największymi osiągnięciami (na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim). W spotkaniu wzięli udział uczniowie: Patryk Gnat, Aleksandra Zagórska, Aleksandra Kopeć i Wojciech Kamiński. Za bardzo dobre wyniki w nauce oraz sukcesy w konkursach Aleksandra Kopeć otrzymała statuetkę "Absolwent na 6”.

 

16.VI.2010 r.

Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III zaprosili do szkoły swoich rodziców. Dzieci zaprezentowały dla swoich mam i tatusiów  program recytatorsko - muzyczny. Konkursy: Kalambury i Karaoke okazały się doskonałą okazją do tej wspólnej zabawy. Przebieg uroczystości uprzyjemnił również występ szkolnego zespołu tanecznego. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki oraz zaprosiły do swoich sal na słodki poczęstunek.

 

 

Dzień Rodzica 2010

 

 

Zobacz galerię

 

 

W czerwcu zakończył się II etap Projektu Edukacyjnego „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Był on współfinansowany przez Unię Europejską. Hasło II etapu brzmiało „Cztery pory roku”. Na zakończenie projektu odbyło się przedstawienie pt. „Lato płynie do nas” oraz wystawa prac plastycznych. Prezentację pierwszaków obejrzeli rodzice, uczniowie oraz zaproszeni goście. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

 

12.VI.2010 r.

Grupa uczniów z panią dyrektor Renatą Bilską, z nauczycielami: p. Anną Banaszczyk i p. Natalią Małecką oraz rodzicami: p. Marcinem Krajcarzem, p. Ireneuszem Stępień i p. Zbigniewem Półtorak wzięła udział w  XI Skarżyskim Rajdzie Rowerowym. Pokonali trasę liczącą 40 km. Na zakończenie wszyscy rowerzyści wspólnie bawili się na stadionie KKS Ruch, grillując oraz otrzymując pamiątkowe medale i dyplomy za udział w rajdzie.

 

10-11.VI.2010 r.

Klasy V i VI zwiedzały Zakopane podczas dwudniowej wycieczki. Uczniowie rozpoczęli wyprawę od samodzielnego zdobycia szczytu Gubałówka (1126 m n.p.m.). Wieczorem skorzystali ze źródeł termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Drugiego dnia wjechali kolejką linową na Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.), gdzie zrobili poniższe zdjęcie.

 

Zakopane

 Zobacz galerię

 

8.VI.2010 r.

Uczniowie klas młodszych pojechali na wycieczkę do Kielc. Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne oraz uczestniczyły w lekcji teatralnej, następnie zwiedziły Muzeum Zabawek i Zabawy.

 

muzeum

 Zobacz galerię

 

7.VI.2010 r.

Odbył się festyn dla dzieci "Sprawnym rowerem przez Europę 2010". Organizatorem akcji było Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów. Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach rowerowych. Każdy uczestnik otrzymał upominek. Po zawodach odbył się  wspólny poczęstunek przy ognisku.

 

 

STC

Zobacz galerię

 

1.VI.2010 r.

Uczniowie klasy VI uczestniczyli w miejskich obchodach Dnia Dziecka. Dzieci w barwnym korowodzie przeszły pod Urząd Miasta, gdzie przedstawiciele dzieci odebrały od Zastępcy Prezydenta Miasta Grzegorza Małkusa symboliczny klucz do bram miasta. Przy okazji Dnia Dziecka odbyła się akcja: "Pokaż klasę! Posprzątaj po swoim pupilku". Dzieciaki pokazały tresurę swoich psów.

 

31.V.2010 r.

Poznaliśmy wyniki sprawdzianu szóstoklasistów. Średni wynik naszych uczniów to 27 punktów. Wynik ten jest lepszy niż średnia województwa – 24,18  i średnia powiatu – 24,29 oraz jest najwyższy wśród skarżyskich szkół.

 

14.V.2010 r.

Odbyła się wycieczka do Sienna, Bałtowa i Krzemionek Opatowskich. Wzięli w niej udział uczniowie klasy V-uczestnicy konkursu wiedzy o ks. prof. W. Sedlaku. Podobnie jak w roku ubiegłym wycieczkę zorganizował Radny Rady Miasta  Zdzisław Ślusarczyk.
Bałtów

11.V.2010 r.

Gościliśmy koło teatralne ze SP nr 4. Mali aktorzy przedstawili bajkę pt. „Śpiąca królewna”. Uczniom klas młodszych bardzo podobało się przedstawienie. Młodych aktorów nagrodzili głośnymi brawami.

 

10.V.2010 r.

Klasa IV pojechała na wycieczkę do Jaskini Raj i na basen „Perła” w Nowinach.

 

9.V.2010 r.

Odbyła się polowa msza święta na Cmentarzu Wojennym w lesie. We mszy w intencji żołnierzy AK i gen. Antoniego Hedy „Szarego” uczestniczyła delegacja uczniów w składzie: Zuzanna Krajcarz, Katarzyna Półtorak i Kamila Zalewska.

 

3.V.2010 r.

Odbyły się uroczystości upamiętniające 219 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kwiaty pod pomnikiem Bojowników o Niepodległość złożyli uczniowie klasy V – Angelika Lisowska i Krzysztof Bilski.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 35 z 47

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone