Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności
Informacje o szkole: listopad - grudzień 2009

22.XII.2009 r.

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli świąteczne przedstawienie oraz wysłuchali kolęd w wykonaniu uczniów.

 

15.XII. 2009 r.

Gościliśmy muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej. Dzieci wysłuchały koncertu, na który złożyły się utwory znanych kompozytorów oraz popularne kolędy i piosenki świąteczne.

 

Prace uczennic: Izabeli Ślęzak (kl. I), Emilki Wilczewskiej (kl. II) i Aleksandry Zagórskiej (kl. III) zostały wysłane na Diecezjalny Konkurs Plastyczny.

 

14.XII.2009 r.

Kolejny raz naszą szkołę odwiedził p. Maciej Stawinoga nazywany odblaskowym aniołem". Jeździ po całej Polsce na rowerze, opowiada jak należy bezpiecznie zachowywać się na drodze. Dzieci obejrzały film pt. Znaczenie elementów odblaskowych w ruchu drogowym".

 

 

odblaskowy anioł

 

 

odblaski

11.XII.2009 r.

Uczniowie klas IV-VI pojechali do Kielc do kina na film pt. Mikołajek".

 

4.XII.2009 r.

 Naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj, który i w tym roku nie zawiódł i przyniósł prezenty wszystkim dzieciom. Dzieci z klas 0-III przygotowały dla Mikołaja występ składający się z wierszy i piosenek oraz wręczyły mu wykonane przez siebie rysunki.

 

Członkowie SU wpłacili 70 zł na rzecz Fundacji Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych, które uzyskali ze sprzedaży kalendarzyków.

 

30.XI.2009 r.

W naszej szkole odbył się pierwszy etap II Międzyszkolnego Konkursu Ksiądz profesor Włodzimierz Sedlak - badacz, naukowiec, odkrywca, sercem Skarżyszczanin". W konkursie udział wzięło 41 uczniów z 9 skarżyskich szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Miądzel, Magdalena Mróz, Kinga Marcinkowska, Ptryk Gwarek i Mateusz Puchalski. Wszyscy nasi uczniowie zakwalifikowali się do II etapu konkursu.

 

27.XI.2009 r.

Dzieci ze świetlicy środowiskowej uczestniczyły w MCK w podsumowaniu konkursu Najsympatyczniejszy kolega/koleżanka". Laureatami tego konkursu w naszej szkole zostali Kamila Zalewska i Krystian Bzymek. Nagrodą dla wszystkch uczestników konkursu był film Chihuahua z Beverly Hills" oraz słodkie upominki mikołajkowe.

 

26.XI.2009 r.

Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową.

 

25.XI.2009 r.

Klasa V pojechała do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Skarżysku. Uczniowie zwiedzili izbę pamięci poświęconą księdzu prof. W. Sedlakowi.

 

11.XI.2009 r.

Uczniowie klasy VI - Wojciech Bieszczad i Mateusz Miądzel reprezentowali naszą szkołę w centralnych obchodach Święta Niepodległości w naszym mieście oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem Bojowników o Wolność i Niepodległość.

 
Informacje o szkole: wrzesień - październik 2009

30.X.2009 r.

Uczniowie klas starszych pojechali do Kielc do teatru na przedstawienie pt. Mały Książę".

 

W II Skarżyskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Antoniego Hedy SZAREGO" bardzo ładnie zaprezentowali się nasi uczniowie: Agatka Mysior, Beniamin Kasprzyk (kl. 0), Kasia Półtorak (kl. III) i Angelika Lisowska (kl. V). Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

 

28.X.2009 r.

W MCK uczniowie klasy I uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami policji, straży pożarnej i służby zdrowia. Wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa, zdrowego odżywiania i higieny. Za zakończenie każda klasa pozowała do zdjęcia, które ukaże się w gazecie Echo Dnia".

 

27.X.2009 r.

Aleksandra Kopeć wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Turystycznej.

 

23.X.2009 r.

Pierwszaki" w obecności Pani Dyrektor, wychowawczyni, przedstawicieli SU oraz rodziców zostali uroczyście pasowani na uczniów.

 

14.X.2009 r.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy VI przygotowali uroczystą akademię. Wszyscy uczniowie złożyli serdeczne życzenia swoim nauczycielom. W tym dniu w szkole gościliśmy przedstawicieli Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu - p. Joannę Konik i p. Anetę Ferench.

 

DEN 2009

 

 

Zobacz galerię

 

2.X.2009 r.

Był to bardzo miły dzień dla dzieci z oddziału przedszkolnego, ponieważ odwiedziły centrum zabaw Kuleczkowo".

 

1.X.2009 r.

Uczniowie klas starszych byli na wycieczce w Nadleśnictwie Skarżysko.

 

30.IX.2009 r.

Odbył się apel z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla swoich kolegów konkursy: ubieranie lalek, wykonanie makijażu na wybranej modelce, plecenie warkoczyków oraz quiz sprawdzający wiedzę o piłce nożnej.  Chłopcy biorący udział w zabawie zostali nagrodzeni słodyczami. Na zakończenie szkolny zespół taneczny zaprezentował swój autorski taniec.

 

21.IX.2009 r.

W ramach obchodów Światowego Dnia Bez Samochodu nasza szkoła była współorganizatorem biegu przełajowego dla uczniów z klas IV i V ze skarżyskich szkół. Najlepiej z pokonaniem leśnej trasy i odpowiadaniem na pytania dotyczące ochrony środowiska poradziła sobie drużyna ze SP nr 5. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze SP nr 1, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna SP nr 13. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z kl. IV: Maciej Łyżwa, Wojciech Kamiński i Patryk Gnat.

 

19.IX.2009 r.

Święto pieczonego ziemniaka" - pod takim hasłem odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Radę Osiedla, Radę Rodziców i naszą szkołę.

 

 

Festyn

 

 

Zobacz galerię

 

18.IX.2009 r.

Sprzątanie Świata w naszym kraju obchodzimy już po raz 16. W tym roku towarzyszyło nam hasło: Pomagamy Ziemi - codziennie" i szczególną uwagę zwrócono na czystość w naszych lasach. Nasza szkoła jest w bliskim sąsiedztwie zielonych płuc" środowiska naturalnego, dlatego uczniowie posprzątali obrzeża lasu. Nistety bardzo szybko zapełnili swoje worki śmieciami.

 

12.IX.2009 r.

Chętnie włączamy się w popularyzację turystyki rowerowej jako jednej z form zdrowego stylu życia i dlatego grupa uczniów pod opieką p. Moniki Huszno i p. Agnieszki Nurzyńskiej wzięła udział w II Gwieździstym Powiatowym Rajdzie Rowerowym.

 

Rajd gwieździsty

 

 

 Zobacz galerię

 

10.X.2009 r.

Uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Muzeum im. Orła Białego. Z zaciekawieniem obejrzeli eksponaty wewnątrz i na zewnątrz muzeum. Jednak największą atrakcją dla dzieci była przejażdżka opancerzonym wozem bojowym po leśnych dróżkach Rejowa.

 

1.IX.2009 r.

Uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wszystkich zebranych bardzo serdecznie powitała pani Dyrektor Renata Bilska. Kilka ciepłych słów do uczniów, rodziców i nauczycieli skierował obecny na uroczystości zastępca prezydenta Skarżyska - p. Grzegorz Małkus. Przedstawiciele SU złożyli wiązankę pod pomnikiem ku Czci Żołnierzy AK z okazji 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 35 z 43

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone