Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności
Informacje o szkole: listopad - grudzień 2010

21.12.2010 r.

W naszej szkole odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów uczęszczających na świetlicę. Bardzo ciekawy występ opracowała p. Renata Żaczek. Dziewczynki z klas III - VI wspólnie z p. Joanną Kalugą przygotowały koncert kolęd i świątecznych piosenek. Wspólne kolędowanie wprawiło nas w świąteczny nastrój. 

 

Jasełka
 

Zobacz galerię

 

9.12.2010 r.

Uczniowie klas IV-VI w ramach Mikołajek wybrali się na wycieczkę do Kielc. W kinie w Galerii Echo mieli możliwość obejrzeć film w wersji 3D pt. Zaplątani.  Po filmie pojechali na basen Perła w Nowinach. Wycieczka była udana, wszyscy troszkę zmęczeni, ale z uśmiechem na ustach wracali do domu.

 

Kielce
 

Zobacz galerię

 

6.12.2010 r.

To dzień bardzo oczekiwany przez wszystkie dzieci. Święty Mikołaj i w tym roku nie zawiódł i  zawitał  do naszej szkoły. Dzieci zgromadziły się wokół choinki i zaprezentowały miłemu gościowi  ładny występ, składający się z wierszy i piosenek. Potem nastąpiła najbardziej wyczekiwana chwila. Święty Mikołaj każdemu dziecku wręczył prezent. Dzieci z oddziału przedszkolnego też miały podarunek dla Mikołaja –  własnoręcznie wykonane rysunki. Na zakończenie wszystkie dzieci obiecały, że będą bardzo grzeczne przez cały rok, a Święty Mikołaj  zapewnił, że na pewno odwiedzi wszystkie dzieci w przyszłym roku.

 
Mikołajki

Zobacz galerię

 

25.11.2010 r.

Dzięki p. Małgorzacie Strószczyk klasy młodsze miały okazję pobawić się przy muzyce dyskotekowej przygotowanej przez starszych kolegów.

 

24.11.2010 r.

Samorząd Uczniowski pod opieką p. Wiesławy Jędrzejczyk przygotował dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas IV-VI.  Dyskotekę prowadzili chłopcy z klasy VI - Patryk Gwarek i Filip Kopeć.

 

22.11.2010 r.

Uczniowie obejrzeli spektakl Romeo i Julia w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Z wielkim zainteresowaniem śledzili miłosną historię przedstawioną w subtelny humorystyczny sposób. Trudny dla młodego widza utwór został w przystępny sposób zaadoptowany. Dzięki uwspółcześnieniu treści, zastosowaniu muzyki hip-hopowej, świateł i efektów specjalnych treść sztuki była zrozumiała i interesująca.

 

17.11.2010 r.

W naszej szkole gościliśmy artystów z Filharmonii Kieleckiej, którzy przygotowali dla nas koncert zatytułowany Kompozytor - patriota. Uczniowie wysłuchali poloneza z Pana Tadeusza i dowiedzieli się jaka jest różnica pomiędzy obojem a klarnetem. Mieliśmy również okazję wspólnie zaśpiewać Pierwszą brygadę.

 

Koncert
 
 

11.11.2010 r.

W 92 rocznicę odzyskania niepodległości delegacja w składzie: p. Dyrektor Renata Bilska, nauczycielka Monika Huszno, uczennice klasy IV - Zuzanna Krajcarz i Kamila Zalewska oraz uczeń klasy VI - Filip Kopeć, złożyła wiązankę pod pomnikiem Bojowników o Niepodległość.

 

Pomnik

  Zobacz galerię

 

9.11.2010 r.

Uczniowie klas IV-VI mieli okazję w skupieniu obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą wydarzeń związanych z odzyskaniem przez naszą ojczyznę niepodległości w 1918 r. Prezentacja przygotowana przez p. Stefana Sorbiana wywarła na uczniach pozytywne wrażenie oraz uświadomiła im powagę tego historycznego wydarzenia.

Delegacja złożona z trzech uczniów klasy VI: Kingi Marcinkowskiej, Sylwii Półtorak i Krzysztofa Bilskiego pod opieką p. Dyrektor Renaty Bilskiej złożyła wiązankę w Radomiu na grobie naszego patrona ks. prof. Wlodzimierza Sedlaka.

 

Radom (1)
 

Zobacz galerię

 
Informacje o szkole: wrzesień - październik 2010

27.10.2010 r.

Odbyła się uroczystość  ślubowania uczniów klasy pierwszej. Dzieci  ślubowały w obecności dyrekcji, wychowawcy, swoich rodziców, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz wszystkich przybyłych gości. Następnie pani dyrektor dużym ołówkiem pasowała każdego pierwszaka na ucznia oraz życzyła dzieciom sukcesów w nauce i radości ze zdobywania wiedzy. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Ostatnim miłym akcentem tego dnia było spotkanie w klasie i wspólny poczęstunek.

 

Klasa I - pasowanie na ucznia
 

 Zobacz galerię

 

22.10.2010 r.

Patronem naszej szkoły został ks. prof. Włodzimierz Sedlak. Uroczystości rozpoczęła Msza św. celebrowana przez ks. Infułata Jerzego Banaśkiewicza z Radomia, proboszcza Mirosława Janowskiego oraz proboszczów sąsiednich parafii. Podczas Mszy św. został poświęcony sztandar szkoły. Następnie w Szkole Muzycznej nastąpiło przekazanie uczniom sztandaru oraz zebrani obejrzeli program artystyczny „ Śladami ks. prof. Włodzimierza Sedlaka” w wykonaniu uczniów klasy V i VI. Występowi towarzyszył pokaz multimedialny ukazujący sceny z życia naszego patrona. Ostatnim akcentem uroczystości było odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy w budynku naszej szkoły.

 

 

Nadanie imienia

 Czytaj całość

 

13.10.2010 r.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się z uczniami na uroczystym apelu. Były życzenia oraz Pani Dyrektor wręczyła p. Beacie Półtorak i p. Monice Huszno Nagrody Dyrektora za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze oraz pracę i zaangażowanie na rzecz szkoły.  W tym roku Nagrody Prezydenta Skarżyska otrzymała Pani Dyrektor Renata Bilska oraz p. Małgorzata Strószczyk.

 

7.10.2010 r.

Dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały do Centrum Zabawy „Kuleczkowo”.

 

5.10.2010 r.

Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Cyberprzemoc”, przeprowadzonych przez psychologów z Pracowni Profilaktycznej KROKUS z Krakowa. Uczniowie poznali znaczenie pojęcia „cyberprzemoc”, czyli przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych oraz jakie działania do niej zaliczamy (np. robienie komuś zdjęć lub rejestrowanie filmów bez jego zgody,  publikowanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają).

 

30.09.2010 r.

Swoje święto obchodzili wszyscy chłopcy. W tym dniu nie zabrakło wielu serdecznych życzeń wypowiedzianych przez dziewczynki oraz drobnych upominków dla  chłopców.

 

29.09.2010 r.

Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami zwiedzili Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Obejrzeli ekspozycje polskich ludowych instrumentów muzycznych z obszaru całej etnicznej Polski, jak również dzieła sztuki ludowej związane z instrumentami i muzyką.

 

 

Wycieczka

 

Zobacz galerię

 

27.09.2010 r.

Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów zorganizowało rajd rowerowy do pomnika pomordowanych w masowej egzekucji na Borze. Naszą szkołę reprezentowała kl. IV. O bezpieczeństwo w czasie rajdu troszczył się p. Marian Dulęba - członek STC. Po dotarciu na miejsce mogliśmy oddać hołd pomordowanym Polakom, spotkać się z p. Kazimierzem Stafiejem - legendą kolarstwa w naszym województwie oraz miło spędzić czas przy wspólnym ognisku.

 

Bór

Zobacz galerię

 

25.09.2010 r.

Nasza szkoła uczestniczyła w Eko-Pikniku Muzycznym, który odbył się na stadionie „Ruch”. Na  przygotowanym przez nas stoisku zaprezentowaliśmy  problem zanieczyszczenia wody.

 

Ekologia

Zobacz galerię

22.09.2010 r.

W naszym mieście odbyły się obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią p. Marzanną Miernik wzięli udział w marszu i festynie, manifestując w ten sposób zdrowy styl życia i zachęcając do korzystania z takich środków transportu, które chronią środowisko naturalne człowieka.

 

 

Dzień Bez Samochodu

 

Zobacz galerię

 

18.09.2010 r.

Na placu przy szkole odbył się festyn „Święto Pieczonego Ziemniaka”, którego organizatorami była nasza szkoła, Rada Rodziców oraz Rada Osiedla Pogorzałe. Podczas festynu dzieci uczestniczyły w grach i zabawach z nagrodami. Chętni mogli poskakać na trampolinie, przejechać się quadami czy wziąć udział w turnieju piłki nożnej. Przygotowano stoisko z ręcznie robioną biżuterią oraz kiermasz ciast. Nie obyło się oczywiście bez ogniska i pieczonych ziemniaków. Podczas festynu wystąpiły zespoły  Raincoat oraz Ewa Band z muzyką biesiadną.

 

 

Festyn

 Zobacz galerię

 

17.09.2010 r.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

 

Sprzątanie
 

Zobacz galerię

 

15.09.2010 r.

Chłopcy: Jakub Ciesielski, Rafał Połeć, Dawid Magiera, Patryk Gnat, Maciej Łyżwa, Krystian Frydrych, Mateusz Rozmus, Oskar Kosakowski, Łukasz Magiera reprezentowali szkołę w Turnieju Orlika w piłkę nożną o puchar premiera Donalda Tuska.

 

1.09.2010 r.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2010/2011. Radości, wypoczęci i gotowi do pilnej nauki oraz wytężonej pracy, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

 

 

Rozpoczęcie

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 43

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone