Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności
Informacje o szkole: wrzesień - październik 2011

29.10.2011 r.

Z okazji setnej rocznicy urodzin i zbliżającej sie Uroczystości Wszystkich Świętych, delegacja w składzie: Pani Dyrektor Renata Bilska, Małgorzata Strószczyk, Andrzej Mysior i Karol Strószczyk złożyła w Radomiu symboliczną wiązankę i zapaliła znicze na grobie naszego patrona - Ks. Prof. Włodzimierza Sedlaka.

 

Cmentarz w Radomiu
 

Zobacz galerię

 

28.10.2011 r.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki. To dni szczególnej pamięci o tych którzy odeszli, których już nie ma wśród nas. Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów.  Nie powinniśmy również zapominać o bezimiennych i zapomnianych mogiłach i na nich również zapalić znicz. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku , zapalili znicze na Grobach Nieznanych Żołnierzy w pobliskim lesie oraz przed Pomnikiem  Ku Czci  Żołnierzy AK.

 

Wszystkich Świętych
 

Zobacz galerię

 

Nigdy nie zapominaj, ile zawdzięczasz tym, którzy żyli przed Tobą.

Chryzantema, według starej japońskiej baśni oznacza miłość. Składamy ją na grobach naszych bliskich, przyjaciół i znajomych w dowód pamięci i miłości. Światło zapalonych zniczy, symbolizuje życie wieczne.

 

26.10.2011 r. 

Na kilka dni przed setną rocznicą urodzin naszego patrona - ks. prof. Włodzimierza Sedlaka i w rok po nadaniu imienia naszej szkole, uczniowie klas IV-VI udali się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skarżysku-Kamiennej. Na miejscu, dzięki gościnności Pani Dyrektor Iwony Kowaleskiej, uczniowie wzięli udział w nietypowej lekcji historii przygotowanej przez Panią Danutę Żyła, obejrzeli Izbę Pamięci poświęconą Księdzu Profesorowi i wybrali się na krótki zabytkowy spacer.

 

Biblioteka
 

Zobacz galerię

 

24.10.2011 r.

Z okazji Światowego Dnia Żywienia i Walki z Głodem, dzieci z oddziału przedszkolnego z pomocą wychowawczyni p. Violetty Dąbrowy przygotowały smaczne i kolorowe kanapki, którymi podczas przerwy członkowie Szkolnego Koła PCK częstowali uczniów.  

 

Światowy Dzień Żywienia i Walki z Głodem
 

Zobacz galerię 

 

21.10.2011 r.

W ramach Roku z Pasją gościliśmy w naszej szkole lekarza weterynarii, panią Alicję Iwińską - Szaniecką. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek na temat tego zawodu, mogli uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące swoich domowych zwierzątek oraz przyjrzeć się z bliska zwyczajom myszek. Ochotnicy wzięli również udział w quizie dla znawców psich ras. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi niespodziankami. Na zakończenie pani doktor otrzymała od uczniów podziękowania, upominek i gorące brawa.

 

Weterynarz
 

Zobacz galerię

 

17.10.2011 r.

Gościliśmy w naszej szkole Jego Ekscelencję Biskupa Ordynariusza naszej diecezji ks. Henryka Tomasika. Spotkanie z całą społecznością szkolną odbyło się na sali gimnastycznej. Ekscelencję przywitała p. Dyrektor oraz delegacja uczniów a następnie wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę powitalną Bądź pozdrowiony gościu nasz.

W dalszej części spotkania Ksiądz Biskup rozmawiając z uczniami odniósł się do słów bł. Jana Pawła II, który zachęca dzieci do wierności Chrystusowi przez głoszenie Ewangelii i dawanie o Nim świadectwa w codziennym życiu. Wspólna modlitwa zakończyła spotkanie z dziećmi.

Następnie Ksiądz Biskup spotkał się z Radą Pedagogiczną. Ekscelencja dziękował nauczycielom za podejmowanie w pracy trudu nie tylko nauczania, ale i wychowania młodego pokolenia, mówił o zagrożeniach na jakie narażone są dzieci i młodzież.

Wspólna modlitwa i wpis Księdza Biskupa do kroniki szkolnej zakończyły wizytę Dostojnego Gościa w naszej szkole.

 

Ksiądz Biskup Henryk Tomasik
 

Zobacz galerię 

 

14.10.2011 r.

Dzień Edukacji Narodowej oficjalnie obchodzimy w Polsce od 1972 roku. Upamiętnia on rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która powstała z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 roku. Powszechniej znana nazwa tego święta to Dzień Nauczyciela.
Uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Wiesławy Jędrzejczyk, specjalnie na tą okazję, przygotowali występ na który złożyły się wiersze i piosenki. Wszystkich rozbawiła scenka kabaretowa w wykonaniu Wojtka Kamińskiego, Patryka Gnat i Macieja Łyżwa. Następnie wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia złożyła pani Dyrektor Renata Bilska oraz przedstawicielka Rady Rodziców – p. Agnieszka Kaluga.
Z okazji DEN Nagrody Dyrektora Szkoły za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze oraz pracę i zaangażowanie na rzecz szkoły otrzymały: p. Violetta Dąbrowa i p. Joanna Kaluga. W tym samym dniu Nagrody Prezydenta Miasta Skarżyska otrzymały pani Dyrektor Renata Bilska i p. Beata Półtorak.

 

DEN 2011


Zobacz galerię

 

5.10.2011 r. i 7.10.2011 r.

W naszej szkole odbył się I etap konkursu dla uczniów skarżyskich szkół gimnazjalnych i uczniów klas V i VI szkół podstawowych poświęcony ks. prof. Włodzimierzowi Sedlakowi.

Na rozpoczęciu konkursu gościliśmy Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej - p. Romana Wojcieszka, Zastępcę Prezydenta - p. Grzegorza Małkusa i Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu - p. Krzysztofa Myszkę.

Zadaniem uczniów było napisanie testu złożonego z   pytań dotyczących biografii  ks. prof. W. Sedlaka, ze szczególnym uwzględnieniem Jego związków z regionem świętokrzyskim.

Do współzawodnictwa przystąpili uczniowie szkół podstawowych: nr 1, 2, 3, 5, 7, 8, 13 i szkoła prywatna oraz gimnazjalnych: nr 1, 2, 3 i gimnazjum prywatne.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział uczniowie klasy VI: Bastrzyk Małgorzata, Frydrych Krystian, Kamiński Wojciech, Karpeta Weronika i Malik Aleksandra.

Drugi etap konkursu odbędzie się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie gimnazjum wykonają teczki tematyczne (portfolio) na temat: „Związki ks. prof. Włodzimierza Sedlaka z regionem świętokrzyskim” oraz zaprezentują wykonane prace. Zadaniem uczniów szkół podstawowych będzie napisanie w ciągu 90 minut listu do ks. prof. zaczynającego się od słów: „Dziękuję Profesorze...”

 

Konkurs - Sedlak 2011
 
  
 
 

5.10.2011 r.

Klasy IV-VI wraz z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do Muzeum Wsi Kieleckiej - Parku Etnograficznego w Tokarni i na Krytą pływalnię w Starachowicach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć typowy układ wiosek osadniczych z różnych regionów Kielecczyzny. Natomiast podczas pobytu na basenie dzieci korzystały ze zjeżdżalni wodnej, kąpały się w basenie rekreacyjnym i brodziku dla dzieci, a także  kilkoro uczniów pływało w basenie sportowym. Jednakże największym zainteresowaniem cieszyła się wanna jacuzzi. Każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce na relaks. Wycieczka zakończyła się sukcesem, wszyscy wrócili zadowoleni.

 

Tokarnia 2011
 

4.10.2011 r.

Tego dnia 20 wychowanków świetlicy środowiskowej wraz z opiekunami wybrało się na wycieczkę do Krakowa. Wycieczka była zorganizowana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Cicha Sława” w ramach realizacji zadania publicznego: Profilaktyka środowiskowa, działania edukacujne dla dzieci i młodzieży pt. „Podróże teatralne - refleksja nad samym sobą” finansowanego w całości ze środków Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej - p. Romana Wojcieszka. Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne „Czarnoksiężnik z krainy Oz” w Teatrze Juliusza Słowackiego. Ponadto zwiedziły Wawel oraz Rynek, gdzie każdy mógł kupić sobie pamiątkowy drobiazg. Wycieczka była udana, dzieci wróciły zmęczone, ale i bardzo zadowolone.

W imieniu p. Dyrektor Renaty Bilskiej, wychowawców oraz dzieci serdecznie dziękujemy p. Prezydentowi Romanowi Wojcieszkowi i Stowarzyszeniu  Lokalna Grupa Działania „Cicha Sława” za sfinansowanie i organizację wycieczki.

 

Kraków
 

30.09.2011 r.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka! - te słowa miał okazję usłyszeć chyba każdy chłopiec z naszej szkoły, oczywiście upominków również nie zabrakło. Dziękujemy dziewczynki.

 

29.09.2011 r.

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny z klas IV-VI przygotowały dyskotekę dla swoich kolegów. Wszyscy mile spędzili ten wieczór.

 

27.09.2011 r.

Tego dnia odbyła się jubileuszowa sesja popularnonaukowa z okazji setnej rocznicy urodzin księdza profesora Włodzimierza Sedlaka, patrona naszej szkoły oraz Honorowego Obywatela Miasta Skarżyska – Kamiennej.
Sesja rozpoczęła się od Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. biskupa Adama Odzimka. We Mszy uczestniczyła Pani Dyrektor Renata Bilska oraz uczniowie klas IV-VI wraz ze swoimi wychowawczyniami.
Po Mszy świętej uczestnicy sesji przenieśli się do Centrum „Ostra Brama”, gdzie miała miejsce projekcja filmu pt. „Włodzimierz Sedlak – człowiek ze Skarżyska” oraz wykłady, które wygłosili: prof. dr hab. Józef Zon – „Plazmowy Wszechświat – plazmowy człowiek”, mgr Ewa Ways – „Sedlak Codzienny”, prof. dr hab. Marian Wnuk – „Sedlak wobec problemu krzemowych początków życia”, mgr Jan Janiec – „Sedlak geologiem”. Na zakończenie jubileuszowej sesji odbyła się promocja książki pt: Ksiądz profesor Włodzimierz Sedlak ,, ...sercem skarżyszczanin”.

 

27.09.2011 r.

W naszej szkole gościliśmy uczestników V Zjazdu Gwieździstego Szkół Gimnazjalnych. Rajd ten łączy w sobie część turystyczną i historyczną. Odbywa się dla upamiętnienia powstania Podziemnego Państwa Polskiego oraz z okazji Dnia Turystyki. Organizatorami Rajdu jest Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku – Kam.
W tym roku gościem honorowym rajdu był  kolarz szosowy, zwycięzca wyścigu Tour de Pologne – p. Cezary Zamana, który przeprowadził prelekcję na temat kolarstwa i bezpiecznej jazdy na rowerze.

 

Cezary Zamana
 

Zobacz galerię

 

Następnie uczniowie gimnazjów oraz  klasy V z opiekunami i przedstawicielami STC wyruszyli wyznaczoną trasą. W tym roku wszystkie grupy spotkały się przed Cmentarzem Partyzanckim  Żołnierzy Armii Krajowej. Tu odbył się uroczysty apel, podczas którego Katarzyna Półtorak (kl. V) zaśpiewała partyzancką piosenkę, Zuzanna Krajcarz (kl. V) i Łukasz Magiera (kl. V) recytowali wiersz, a Kamila Zalewska (kl. V) przeczytała informacje na temat tego historycznego miejsca. Na zakończenie części patriotycznej, delegacja uczestników rajdu pod mogiłą pomordowanych złożyła wiązankę.
Następnie odbyło się wspólne ognisko oraz uczniowie mogli się wykazać wiedzą w konkursach  o ruchu drogowym.
Rajd zakończył się rozdaniem nagród dla szkół i uczniów biorących udział w konkursach.

 

V Gwieździsty Rajd Rowerowy 2011

 

Zobacz galerię

 

17.09.2011 r.

Po raz trzeci na placu naszej szkoły odbył się festyn rodzinny "Święto Pieczonego Ziemniaka" przygotowany wspólnie przez Radę Osiedla Pogorzałe, naszą szkołę i Radę Rodziców. Spotkanie miało  charakter intergracyjny i nie zabrakło na nim atrakcji.

Dzieci miały okazję dobrze się bawić i obejrzeć przy tym ciekawe pokazy w wykonaniu pracowników Straży Pożarnej i Policji. Każdy mógł skosztować pysznej kiełbaski i kaszanki z grilla, a w bufecie nie zabrakło słodkości. Odbyły się również zawody sportowe, m.in. turniej piłki nożnej i turniej koszykówki. Tradycyjnie można było dokonać degustacji pieczonych ziemniaków. Oprawę muzyczną przygotowała zdolna młodzież i DJ Banan.

Festyn po raz kolejny okazał się doskonałym pomysłem na wspólne spędzenie sobotniego popołudnia.

 

Festyn 2011
 

Zobacz galerię

 

16.09.2011 r.

Tradycyjnie  już od 18 lat, w trzecim tygodniu września (16 - 18 września) odbyła się akcja Sprzątania Świata. Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Lasy to życie - chrońmy je". W ten sposób Fundacja „Sprzątanie Świata-Polska” i Fundacja Nasza Ziemia włączają się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez ONZ.
Nasza szkoła jest w bliskim sąsiedztwie „zielonych płuc” Ziemi, dlatego uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki i duże worki posprzątali obrzeża lasu oraz teren wokół szkoły. Niestety bardzo szybko zapełnili  worki śmieciami, które zabrała firma oczyszczająca miasto.

 

Sprzątanie Świata 2011
 

Zobacz galerię

 

9.09.2011 r.

Rajdem pieszym rozpoczęliśmy kolejny rok, w którym realizujemy zajęcia fakultatywne z wychowania fizycznego.

Obejrzeliśmy nowowyremontowane miejsca w Skarżysku: plac Staffa, fontannę w parku miejskim. Doszliśmy do pomnika przyrody ożywionej na ulicy Kopernika a następnie weszliśmy na szlak żółty, który biegnie przez nasze osiedle. Był też czas na krótki pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, na placu zabaw i odpoczynek na szlaku.

 

Rajd
 
 

1.09.2011 r.

Pełni entuzjazmu i chęci do nauki uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012, któremu przyświeca szczytny cel - roku pełnego pasji. Pani Dyrektor Renata Bilska życzliwie przywitała wszystkich uczniów i ich opiekunów oraz pracowników szkoły. Podczas spotkania mieliśmy zaszczyt gościć Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej - p. Krzysztofa Myszkę.

 

Rozpoczęcie
 
Rozpoczęcie 2011/2012
 

Zobacz galerię

 

15.08.2011 r.

Uroczystą mszę polową z udziałem kombatantów Armii Krajowej celebrował przed naszą szkołą ksiądz proboszcz Mirosław Janowski.

 

Msza polowa
 
Msza św. 
 
 
Informacje o szkole: maj - czerwiec 2011

22.06.2011 r.

Szczęśliwie i uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2010/2011.

Tym razem, wyjątkowo, msza święta na zakończenie roku odbyła się w naszej szkole. Celebrował ją ksiądz proboszcz Mirosław Janowski z parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Było to niecodzienne przeżycie, które na długo pozostanie w naszych sercach.

 

 

Po mszy odbył się tradcyjnie apel na pożegnanie naszych absolwentów, przygotowany przez uczniów klasy V, pod czujnym okiem wychowawczyni - p. Wiesławy Jędrzejczyk. Piątoklasiści po raz kolejny udowodnili nam, że nie brakuje im poczucia humoru.

 

Podczas uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć w naszych progach p. Ewę Stachowicz - Naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej.

 

  

W tym roku naszym absolwentem na szóstkę został Filip Kopeć. Zaś za osiągnięcia sportowe nagrodzona została uczennica klasy VI - Anna Salwerowicz. Nagrody uczniom wręczał Zastępca Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej - p. Grzegorz Małkus.

 

 
  

Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru oraz rozdanie dyplomów ukończenia szkoły, świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych i listów gratulacyjnych.

 

 

Zobacz galerię

 

W tym roku największą średnią ocen uzyskali uczniowie klasy IV - 4,44. Również w tej klasie aż sześciu uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, a byli to: Ciesielski Jakub, Krajcarz Zuzanna, Magiera Łukasz, Mączka Mikołaj, Półtorak Katarzyna i Zalewska Kamila.

Klasa V zakończyła ten rok szkolny z także wysoką średnią - 4,3. Tu wyróżnienie otrzymali: Gnat Patryk, Kamiński Wojciech i Łyżwa Maciej.

Wyróżnieni absolwenci naszej szkoły to: Bilski Krzysztof, Gula Patryk, Kopeć Filip, Marcinkowska Kinga i Miądzel Aleksandra.

Najwyższą średnią w szkole w tym roku uzyskał Kamiński Wojciech (kl. V) - 5,3.

 

 

Wszystkim uczniom i ich rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

18.06.2011 r.

Liczna reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XII edycji Skarżyskiego Rajdu Rowerowego zorganizowanego przez Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów. Prawie 300 rowerzystów wyruszyło na wybrane trasy. Nasza grupa zdecydowała się na 40-kilometrowy odcinek. Na mecie na stadionie RUCH dla wszystkich przygotowano poczęstunek i wspólną zabawę. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkowy dyplom, medal i koszulkę okolicznościową.

 

Rajd
 

Zobacz galerię

 

15.06.2011 r.

W naszej szkole po raz kolejny obchodzono Dzień Rodzica. Tym razem pod hasłem: „Dziekujemy za wczoraj, za dziś, za jutro...” Program artystyczny przygotowany przez wychowawców p. V. Dąbrowę, L. Grzegorczyk, B. Półtorak, M. Miernik uczniowie klas 0 – III dedykowali swoim ukochanym rodzicom, w podziękowaniu za ich miłość, oddanie, codzienną troskę i poświęcenie. Rodzice nie kryli wzruszenia podziwiając występy swoich pociech. Uwieńczeniem tej uroczystości było obdarowanie rodziców własnoręcznie przez dzieci wykonanymi upominkami, słodki poczęstunek, a przede wszystkim wspólnie spędzony czas.

 

Dzień Rodzica
 

Zobacz galerię 

 

11.06.2011 r.

Odbyła się dyskoteka na zakończenie klasy VI. Na dyskotece mieli przyjemność bawić się uczniowie klasy V i VI.

 

9.06.2011 r.

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w zbiórce makulatury (papier i tektura). Tym razem udało nam się zebrać aż 2040 kg i tym samym zajęliśmy I miejsce wśród skarżyskich szkół. Nad prawidłowym przebiegiem zbiórki czuwała p. Małgorzata Strószczyk. Za odbiór makulatury odpowiedzialna była firma Eko-System Regionalna Logistyka Surowcami Wtórnymi Tomasz Pochwała ze Skarżyska-Kamiennej.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za udział w akcji !

 

1.06.2011 r.

Odbył się festyn dla dzieci Sprawnym rowerem po Europie 2011. Organizatorem akcji było Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów. Festyn rozpoczął się poświęceniem rowerów przez księdza proboszcza Mirosława Janowskiego. Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach rowerowych, m.in. w slalomie i przejażdżce nietypowym rowerkiem. Uczniowie mieli również okazję wziąć udział w wyścigu, podczas którego odgadywali znaki drogowe. Każdy uczestnik otrzymał upominek. Po zawodach odbył się  wspólny poczęstunek.

 

STC
 

Zobacz galerię

 

31.05.2011 r.

Tego dnia dzieci z klas 0 – III pojechały na wycieczkę do Kurozwęk. Pierwszą atrakcją dla dzieci była przejażdżka wozem „safari bizon”, którym wjechały do wnętrza zagrody bizonów. Z bardzo bliska oglądały zwierzęta i wysłuchały opowiadania przewodnika o ich  pochodzeniu, hodowli, zwyczajach. Następnie wozami konnymi dzieci udały się na przejażdżkę po okolicy. W kurozwęckim „Mini Zoo”  obejrzały strusie, lamy, dziki z młodymi, osiołka. Chętni mogli karmić kury i króliki. Dużą atrakcją dla dzieci była przejażdżka na kucyku i osiołku oraz zjazd na zjeżdżalni linowej. Zwiedziły również pałac i pałacowe piwnice, w których zorganizowana została salka muzealna, w której obejrzeć można reprodukcje broni rycerskiej oraz zabytki znalezione podczas odgruzowywania i porządkowania piwnic zamkowych. Oczekując na kolejne, zaplanowane atrakcje dzieci spędzały czas na placu zabaw oraz odwiedzały kolejne stoiska z pamiątkami.

 

Kurozwęki
 

Zobacz galerię

 

30.05.2011 r.

Poznaliśmy wyniki sprawdzianu szóstoklasistów. Średni wynik naszych uczniów to 24,54 pkt. W Skarżysku-Kamiennej średnia egzaminów szóstoklasistów wyniosła 24,98 pkt.

 

27.05.2011 r.

W naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Przygotowane specjalnie na ten dzień atrakcje zaprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią p. Violettą Dąbrową.

Dzień Otwarty rozpoczął się punktualnie o godzinie 16.00. Pani Dyrektor Renata Bilska serdecznie przywitała zaproszonych gości. Dzieci przebrane za postacie z bajek przedstawiły wybrane wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, a były to m.in. Żuk, O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci, Leń, Bambo. Dzieci wcieliły się w postacie nie do końca pozytywne, jak leń czy Grześ, który kłamie. Przedszkolaki wiedzą, że w życiu należy kierować się pracowitością i prawdomównością. Inscenizacje w wykonaniu dzieci niejednokrotnie wywoływały uśmiech na twarzach przybyłych gości. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie, ponieważ mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Dzieci z rodzicami, którzy przybyli tego dnia obejrzeć szkołę, mogli zajrzeć niemal do każdego zakamarka i ocenić, czy warto złożyć dokumenty maluchów do naszej placówki.

Przyszli uczniowie naszej szkoły zobaczyli wszystkie pracownie. Największym zainteresowaniem cieszyła się pracownia komputerowa i sala zabaw.

W tym dniu nie zabrakło też gier i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Podczas pobytu w szkole nasi mili goście mogli wraz z rodzicami usiąść przy stole i skosztować przepysznych ciast. Nie obyło się także bez niespodzianek, bowiem każde przybyłe dziecko otrzymało prezent oraz upominek własnoręcznie wykonany przez maluchów. 

Mamy nadzieję, że goście opuszczali mury naszej szkoły z pozytywnymi wrażeniami i poczuciem mile spędzonego popołudnia.

 
Dzien Otwarty
 

Zobacz galerię

 

25-26.05.2011 r.

Odbyły się warsztaty dotyczące agresji i przemocy słownej prowadzone przez trenerów Pracowni Profilaktycznej Krokusw Krakowie.

 

24.05.2011 r.

Uczniowie klas IV-VI wybrali się na całodniową wycieczkę do Warszawy. Swój pobyt w stolicy rozpoczęli od spaceru po Starym Mieście. Pani przewodnik wyznaczyła osiem dwuosobowych grup, z których każda miała na podstawie przygotowanej mapy określić położenie kolejnych miejsc do zwiedzania. Przy każdym obiekcie uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawej legendy z nim związanej. Następnie odbył się wspólny spacer Traktem Królewskim, podczas którego obejrzeliśmy z bliska Pałac Prezydencki, fontannę w Ogrodzie Saskim, Teatr Wielki Operę Narodową i Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie akurat trafiliśmy na zmianę warty. Stamtąd udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z XXX piętra mogliśmy obejrzeć wspaniałą panoramę Warszawy. Udało nam się również przejechać dwie stacje metrem i zajrzeć na lunch w Złotych Tarasach. Wycieczkę zakończyła wizyta w warszawskim zoo, gdzie odbyło się m. in. bliskie spotkanie z gorylem, zwiedzanie nowootwartego rekinarium i krótka rozmowa z tygrysem. Pogoda nam zdecydowanie dopisała. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy szczęśliwie do domu.

 

Warszawa (1)
 

Zobacz galerię

 

20.05.2011 r.

Klasa IV brała udział w pikniku archeologicznym Rydno. Uczniowie pogłębiali swoją wiedzę o życiu w dawnych epokach, słuchając ciekawych wypowiedzi o budowaniu szałasów, polowaniu, rozniecaniu ognia itp. Mogli dotykać eksponatów, poznać właściwości i wykorzystanie krzemienia. Brali udział w przeciąganiu 1,5-tonowego głazu. Uczniowie, którzy wykazali się wiedzą lub umiejętnościami praktycznymi otrzymali nagrody.

 

Rydno 2011
 

Zobacz galerię

 

11.05.2011 r.

W dniu 11.05.2011 r. w Szkole Podstawowej Nr 9 im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej odbył się IV Międzyszkolny Ekologiczny Bieg Patrolowy dla uczniów klas trzecich. Konkurs przebiegał pod hasłem tegorocznego Międzynarodowego Dnia Ziemi: „Las całkiem blisko nas”. W konkursie wzięły udział drużyny ze skarżyskich szkół podstawowych.

Uczniowie musieli w jak najkrótszym czasie przebiec wyznaczoną w lesie trasę oraz w określonych punktach patrolowych odpowiedzieć na pytania dotyczące lasu. Nad bezpiecznym przebiegiem konkursu czuwali policjanci z Sekcji Drogowej.

W tym roku najlepszy wynik osiągnęła drużyna gospodarzy – Szkoła Podstawowa Nr 9. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1, a na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5. Wyróżnienie otrzymały drużyny ze Szkół Podstawowych Nr 4 i Nr 7.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrody ufundowane przez Wydział Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej wręczył Zastępca Prezydenta Miasta – p. Grzegorz Małkus.

W punktach patrolowych i w pracach komisji konkursowej pomagali pracownicy Nadleśnictwa Skarżysko: podleśniczy Bogumił Benisławski i podleśniczy Dariusz Nowak. W tym roku koordynatorem konkursu były: p. Marzanna Miernik i p. Lidia Grzegorczyk.

Bieg zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Całemu spotkaniu towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

 

Bieg (1)
 

Zobacz galerię 

 

3.05.2011 r.

Delegacja z naszej szkoły: Anna Stępień i Aleksandra Sielska pod opieką p. Wiesławy Jędrzejczyk wzięła udział w organizowanych w Skarżysku-Kamiennej obchodach upamiętniających 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uroczystość rozpoczęła się na Skwerze Solidarności pod pomnikiem  „Bohaterom o Niepodległość”, gdzie  został złożony wieniec.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 47

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone