Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności
Informacje o szkole: maj - czerwiec 2012

29.06.2012 r.

Szczęśliwie pożegnaliśmy rok szkolny 2011/2012. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Renata Bilska, która powitała Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej - P. Romana Wojcieszka, zgromadzonych rodziców i dzieci oraz pracowników szkoły. Po tradycyjnym przekazaniu sztandaru uczniom klasy V odbyło się ślubowanie absolwentów. Następnie krótką część artystyczną zaprezentowali nam piątoklasiści pod kierunkiem p. Moniki Huszno, ze smutkiem żegnając swoich starszych kolegów.

Tegorocznym Absolwentem na szóstkę został Wojciech Kamiński. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

absolwent

Po rozdaniu przez Panią Dyrektor nagród, dyplomów i listów gratulacyjnych udaliśmy się do klas, by tam po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się z wychowawcami. Na zakończenie wszyscy wspólnie udaliśmy się na mszę św., aby podziękować za dobry rok.

 

Koniec roku 2011/2012
 
 

21.06.2012 r.

Dzieci z klas 0-III zaprosiły do szkoły swoich rodziców, aby z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca za pośrednictwem wierszy i piosenek złożyć swoim rodzicom szczere i gorące życzenia.
Wszyscy byli wzruszeni, gdy dzieci mówiły za co kochają swoich rodziców. Po części oficjalnej, nastąpiło wręczenie upominków wykonanych przez dzieci oraz słodki poczęstunek.

 

Dzień Rodzica 2012
 

 Zobacz galerię

 

16.06.2012 r.

Tego dnia odbył się XIII Skarżyski Rajd Rowerowy. Naszą szkołę reprezentowało 35 małych, większych i już całkiem dorosłych kolarzy - amatorów. Przebyliśmy 40 kilometrową trasę przez Majków, Wąchock, Mirzec, Skarżysko-Kościelne. Na mecie na stadionie Ruchu czekały na nas medale, dyplomy, poczęstunek i ... zasłużony odpoczynek.

Dziękujemy Rodzicom, którzy zdecydowali się nam towarzyszyć i okazali się bardzo pomocni jako pomoc techniczna!

Pozdrawiamy Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów !

Gratulujemy udanej imprezy !

 

Rajd 2012
 

14.06.2012 r.

W tym roku uczniowie klas młodszych wybrali się na całodniową wycieczkę do Bałtowa. Pobyt w Bałtowie rozpoczęliśmy od wędrówki razem z przewodnikiem po JuraParku, którego największą  atrakcję stanowią oczywiście rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów i innych wymarłych zwierząt naturalnej wielkości, które rozmieszczone są wzdłuż ścieżki spacerowej. Następnie obejrzeliśmy film o dinozaurach. Prócz trójwymiarowego obrazu  doznawaliśmy także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych. Efekty te pozwoliły oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie. Bałtowskie safari, które zwiedziliśmy podróżując "amerykańskim schoolbusem", to kolejna atrakcja naszej wycieczki. Obserwowaliśmy w naturalnym środowisku jelenie, daniele, lamy, żubry,  kozice śruborogie, alpejskie i górskie oraz wiele innych zwierząt. Przed powrotem do domu wszyscy odwiedzili stoiska z pamiątkami, na których dominowały oczywiście różnej wielkości dinozaury.  

 

Bałtów 2012
 

Zobacz galerię 

 

11.06.2012 r.

Spotkania z cyklu Ludzie z pasją to dla nas możliwość poznania kogoś niezwykłego, intrygującego, czarującego swoją osobowościa i wiedzą - kogoś, kto w dodatku chce się tą swoją pasją podzielić z nami.

Tego dnia odbyło się kolejne takie spotkanie. Tym razem p. Renata Napora odkrywała przed nami tajemnice nurkowania.

 

Nurkowanie
 

Zobacz galerię

 

4-5.06.2012 r.

Uczniowie klas IV-VI pojechali na dwudniową wycieczkę w Pieniny. Z wielką niecierpliwością czekali na dojazd do pierwszego punktu wycieczki - basenów Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. Ich długie oczekiwanie zostało mile wynagrodzone. Baseny zrobiły na dzieciach niesamowite wrażenie. Nie zabrakło zjeżdżalni, zarówno tych bardzo szybkich, jak i wolnych, z pontonami i bez. Można było zaznać przyjemnej kąpieli w sztucznej fali czy rwącej rzece. Dwie i pół godziny spędzone w tym niesamowitym ośrodku rekreacyjnym okazały się najprzyjemniejszym elementem wycieczki. Następnie uczniowie udali się na obiadokolację do pensjonatu Kasztel. Gościniec mile nas zaskoczył komfortowymi warunkami pobytu, smaczną kuchnią i spokojną okolicą. Kolejnymi punktami wycieczki były: zamek pełen duchów w Niedzicy i rejs statkiem o ciekawej nazwie Harnaś po Jeziorze Czorsztyńskim. Kolejnego dnia po  śniadaniu dzieci udały się na zamek w Czorsztynie i do wąwozu Homole. Po smaczym obiadku w Szczawnicy i krótkim zwiedzaniu kościółka w Dębnie, wróciły szczęśliwie do domu. Wycieczka zapewne na długo pozostanie w ich wspomnieniach.

 

Pieniny 2012
 

Zobacz galerię 

 

1.06.2012 r.

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów. Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach sprawnościowych. Sprawdziły również swoją wiedzę na temat kolarstwa, uczestnicząc w quizie. Dzięki hojności wielu sponsorów, każde dziecko otrzymało nagrodę . Po zawodach odbył się  słodki poczęstunek oraz grill.

 

Dzień Dziecka z STC - 2012
 

Zobacz galerię 

 

25.05.2012 r.

Klasa IV brała udział w pikniku archeologicznym Rydno. Mieliśmy okazję poznać zwyczaje panujące wśród ludzi dawnych epok, o których bardzo ciekawie opowaidali studenci archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Braliśmy udział w pogrzebie wodza plemienia, próbowaliśmy swoich sił w lepieniu gliny. Na koniec zostaliśmy poczęstowani mięsem z mamuta, po zjedzeniu którego oddaliśmy się słodkiemu lenistwu nad brzegiem Kamiennej.

 

Rydno 2012
 

Zobacz galerię

 

24.05.2012 r.

Po raz piąty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Ekologiczny Bieg Patrolowy dla uczniów klas III skarżyskich szkół podstawowych.


Głównym celem corocznego konkursu  jest rozbudzanie wśród dzieci zainteresowań przyrodniczych i potrzeby bezpośredniego kontaktu z przyrodą.


Zadaniem trzyosobowych drużyn było przebiegnięcie wyznaczonej przez las trasy i udzielenie odpowiedzi  na konkursowe pytania w punktach patrolowych.


Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie drużyna Szkoły Podstawowej nr 5. Drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Prywatnej, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4. Wyróżnienie otrzymały drużyny ze Szkół Podstawowych Nr 7,  9 i 13. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Poczęstunek dla uczestników sponsorowali w bieżącym roku: radny  Rady Miasta Pan Marcin Krajcarz, przewodniczący Rady Osiedla – Pogorzałe Pan Artur Mazurkiewicz i jego zastępca Pan Paweł Bugajski. Za pomoc i wsparcie w organizacji Ekologicznego Biegu Patrolowego przez 5 lat Dyrektor Szkoły Renata Bilska podziękowała Panu Prezydentowi Romanowi Wojcieszkowi, Pani Ewie Stachowicz - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Planowania Przestrzennego oraz zastępcy Nadleśniczego Panu Henrykowi Pasteczce i pracownikom Nadleśnictwa Skarżysko.

 

24 maja 2012 r.
 

Zobacz galerię

 

21.05.2012 r.

O kosmosie wiemy zazwyczaj niewiele, bo wydaje się on być czymś odległym i tajemniczym. Ponieważ 21 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Kosmosu, była to świetna okazja do tego, by zgłębić nieco kosmiczne tajemnice.

W związku z powyższym ogłosiliśmy w Świetlicy Szkolnej konkurs plastyczny, na najsympatyczniejszego i najbardziej oryginalnego ufoludka. Do konkursu zakwalifikowało się 27 prac, mogliśmy je oglądać w „galerii szkolnej”. Świetlicowe Ufoludki były przeróżne miłe i straszne, kolorowe i czarne, duże i małe.

Ostatecznie wygrał „Cytruś” sympatyczny ufoludek stworzony przez Karolinę Gronostalską z kl. III.

A tak przedstawiała się lista zwycięzców i wyróżnionych:


I miejsce: Karolina Gronostalska - kl. III
II miejsce: Izabela Ślęzak - kl. III
III miejsce: Krzysztof Półtorak - kl. II

 

Konkurs na ufoludka
 

Zobacz galerię


IV miejsce: Kuba Bugajski - kl. II
V miejsce: Agata Mysior - kl. II
VI miejsce ex aequo: Dawid Ślęzak - kl. I i Karolina Gronostalska - kl. III
VII miejsce: Wiktoria Mysior - kl. O
VIII miejsce: Izabela Ślęzak - kl. III
IX miejsce ex aequo: Zuzanna Koselnik - kl. II i Kuba Bugajski - kl. II
X miejsce ex aequo: Karol Strószczyk - kl. IV i Andrzej Mysior - kl. IV
XI miejsce ex aequo: Andrzej Mackiewicz - kl. I i Zuzanna Koselnik - kl. II


W konkursie brali również udział następujący uczniowie:


kl. O - Ola Staniec, Ola Zimnicka
kl. I - Marcin Osuch, Paweł Mazur
kl. II - Katarzyna Dolęga, Dominik Marczak, Krzysztof Sasal, Patryk Wiatr
kl. III - Magdalena Makocka, Jakub Klepner

Dzięki hojnemu sponsorowi wszyscy uczestnicy dostali słodkie nagrody.

Dziękujemy !!! Śmiech


 

10.05.2012 r.

Konstytucja 3 Maja uchwalona została przez Sejm Wielki w 1791 roku. Była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po amerykańskiej) uchwaloną ustawą zasadniczą. Obchody tego święta były zakazane podczas rozbiorów, a ponownie jego obchodzenie zostało wznowione w II Rzeczypospolitej w kwietniu 1919 roku. Święto Konstytucji 3 Maja zostało zdelegalizowane przez hitlerowców i sowietów podczas okupacji Polski w czasie II wojny światowej, a po antykomunistycznych demonstracjach w 1946 r. nie było obchodzone w Polsce. Do roku 1989 w tym dniu często dochodziło w Polsce do protestów i demonstracji antyrządowych i antykomunistycznych. Po zmianie ustroju, od kwietnia 1990 r. Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt.

Z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja p. Stefan Sorbian przygotował dla uczniów klas IV-VI prezentację multimedialną. 

 

2012
 
 
Zapisy do szkoły

OGŁOSZENIE


Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej ogłasza zapisy:

 

- do klasy pierwszej /roczniki 2006, 2007/

 

- do oddziału przedszkolnego /roczniki 2007, 2008/.

 

Zapisy trwają od 1 marca do 25 kwietnia 2013 roku w sekretariacie szkoły.

 

Tel. kontaktowe: 41 25 32 355; 504 470 334.

 

 


Karty zapisu są dostępne w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce Dokumenty.

 


Ważne dodatkowe informacje:


W ofercie zajęć oddziału przedszkolnego znajduje się nieodpłatna nauka języka angielskiego.


Szkoła zapewnia dzieciom możliwość korzystania z gorącego posiłku i opieki świetlicowej po zajęciach.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 25 z 47

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone