Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności
Informacje o szkole: listopad - grudzień 2011

16.12.2011 r.

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia uczniowie klas III – VI przygotowali dla swoich kolegów, nauczycieli i zaproszonych gości Jasełka. Podczas przedstawienia dzieci wcieliły się w rolę postaci z bajek. Występ przeplatany był śpiewem najpiękniejszych polskich kolęd. Do występu uczniów przygotowały p. Małgorzata Strószczyk i p. Joanna Kaluga.

Skąd się wzięły jasełka?

Jasełka przybliżają historię narodzin Jezusa w Betlejem oraz spisku Heroda. Pierwsze inscenizacje tych wydarzeń przygotował Święty Franciszek z Asyżu w 1223 roku. Zostały one wówczas włączone do liturgii Bożego Narodzenia. To właśnie franciszkanie przyczynili się do rozpowszechnienia tegoż widowiska. Autorzy większości tekstów jasełkowych są anonimowi, a dialogi były wielokrotnie przerabiane, gdyż niektóre wątki odwoływały się do ówczesnych wydarzeń.

Co ciekawe, początkowo używano figur, które były nieruchome, a w późniejszym czasie w ich miejsce wprowadzono marionetki. Dziś są to przepiękne spektakle, w których w role Józefa, Maryi, Archanioła Gabriela, Trzech Króli, Pasterzy i innych wcielają się przebrani aktorzy. Współczesne jasełka łączą i tradycję, i nowoczesność, a także pomagają zrozumieć  tajemnicę Bożego Narodzenia.

 

Jasełka 2011

16.12.2011 r.

W tym dniu zakończyła się w naszej szkole akcja na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kielcach pod hasłem „Gwiazdka dla kota i psa”. Przez ponad 3 tygodnie zbieraliśmy karmę, koce, poduszki, kołdry, zabawki i żwirek dla kotów. W akcji wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Klasa IV wraz z wychowawcą wybrała się do schroniska by przekazać zgromadzone artykuły. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda psie życie w schronisku, a także spędzić czas
na polanie edukacyjnej w towarzystwie jednego z mieszkańców schroniska - psa Czarusia. Wszyscy wrócili bogatsi o nowe doświadczenia i pełni zapału do dalszej pomocy.
Serdeczne podziękowania składamy p. Hubertowi Mysior za pomoc w transporcie darów, a także wszystkim darczyńcom za ich wielkie serca. Była to pierwsza taka akcja w naszej szkole, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia. Zwierzęta nadal czekają na naszą pomoc.

Schronisko w Kielcach
 

Zobacz galerię

 6.12.2011 r.

W oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Wszystkie dzieci czekały na jego wizytę z wielką niecierpliwością. Gdy tylko Mikołaj pojawił się w sali na twarzach dzieci pojawiło się zdziwienie, zaskoczenie ale przede wszystkim uśmiech. Jednak zanim Mikołaj przystąpił do rozdawania prezentów dzieci powitały Mikołaja krótkim montażem słowno-muzycznym. Po części artystycznej nadszedł wreszcie długo oczekiwany przez dzieci moment rozdawania prezentów. Dzieci otrzymały wspaniałe paczki, a w nich dużo smakołyków.

Następnie dzieci zrobiły sobie zdjęcia z Mikołajem, podziękowały za prezenty, pożegnały Mikołaja i poprosiły, aby odwiedził ich w przyszłym roku.

 

Mikołajki 2011

Zobacz galerię

Mikołaj nie zapomniał również o pozostałych dzieciach z wszystkich klas. Każdy uczeń w tym dniu dostał upominek.

 

23.11.2011 r.

Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla starszych uczniów. Odwiedzili nas również absolwenci naszej szkoły. Dziękujemy. Każdy miał okazję troszkę potańczyć i dobrze się bawić.

 

18.11.2011 r.

Uczniowie klas IV-VI wybrali się na wycieczkę do „Resursy Obywatelskiej” w Radomiu, gdzie obejrzeli wystawę fotografii i dokumentów Ks. Prof. Włodzimierza Sedlaka, zatytułowaną „duch i nauka”. Ta nietypowa wystawa została podzielona na dwa pomieszczenia, jedno przedstawiające naszego patrona jako księdza, a drugie – jako naukowca. Po wystawie oprowadzała nas m. in. Pani Joanna Kalisz –Półtorak, była asystentka naukowa Księdza Profesora. W trakcie wyjazdu uczniowie zapalili znicz na grobie W. Sedlaka na Cmentarzu Komunalnym w Radomiu, obejrzeli odrestaurowany pomnik upamiętniający 15000 ofiar masowej egzekucji i unikatowy grób lekarza księdza. Uczestnicy wyprawy zwiedzili również ulicę Sedlaka i miejsce jego dawnego zamieszkania.

 

17.11.2011 r.

Uczniowie naszej szkoły obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą Święta Odzyskania Niepodległości, przygotowaną przez p. Stefana Sorbiana.

 

14.11.2011 r.

W bieżącym roku szkolnym szkoła nasza ponownie uczestniczy w programie  „Owoce w szkole”. Program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych.
Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania.  Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

W dniu dzisiejszym uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach  edukacyjno-kulinarnych „Dziecięcej Szkoły Gotowania”, które przeprowadzili przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego z Kielc.

Podczas warsztatów dzieci  poszerzały swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania poprzez  zabawę , konkursy oraz  rozwiązując „zdrowe” zagadki, rebusy i krzyżówki. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał upominek. 

 

Owoce w szkole

11.11.2011 r.

Symboliczną wiązankę z okazji 93 Rocznicy Odzyskania Niepodległości pod pomnikiem Odzyskania Dostępu do Morza złożyli uczniowie: Kamila Lisowska (kl. IV) i Arkadiusz Lisowski (kl. III) w towarzystwie p. Violetty Dąbrowy.

9.11.2011 r.

„Będziemy wysoko cenić honor naszej szkoły a nauką i godnym zachowaniem przynosić jej zaszczyt.”

Słowa te były mottem tegorocznej uroczystości Pasowania na Ucznia.

Do tego wyjątkowego występu uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się pod okiem wychowawczyni p. Marzanny Miernik. Na ceremonii ślubowania zjawili się odświętnie ubrani … i nieco stremowani. Przedstawionym programem artystycznym i wzorowo zdanym „pierwszym egzaminem” udowodnili, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia.

Uroczyste  ślubowanie Pierwszaki złożyły na sztandar szkoły w obecności Pani Dyrektor Renaty Bilskiej, Zastępcy Prezydenta Miasta p. Grzegorza Małkusa, Przewodniczącego Komisji Oświaty p . Tomasza Sekuły, rodziców, wychowawczyni oraz starszych kolegów.

Każdy „świeżo upieczony uczeń” otrzymał z tej okazji pamiątkowy dyplom, okolicznościowy upominek i co najważniejsze – pierwszą szkolną legitymację. Zwieńczeniem uroczystości było posadzenie „drzewek Pierwszaków” oraz słodki poczęstunek.

Życzymy Pierwszakom, by zapał do nauki nigdy ich nie opuścił, przekładał się na wspaniałe efekty i przynosił ogrom sukcesów.

Klasa I

Zobacz galerię

 

8.11.2011 r.

Tego dnia w naszej szkole odbyło się symboliczne spotkanie dotyczące rocznicy Nadania Imienia. Obejrzeliśmy urywki z ubiegłorocznej uroczystości, a następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli bukiet czerwonych róż pod tablicą pamiątkową poświęconą naszemu patronowi - Ks. Prof. Włodzimierzowi Sedlakowi.

Pierwsza rocznica
 
Informacje o szkole: wrzesień - październik 2011

29.10.2011 r.

Z okazji setnej rocznicy urodzin i zbliżającej sie Uroczystości Wszystkich Świętych, delegacja w składzie: Pani Dyrektor Renata Bilska, Małgorzata Strószczyk, Andrzej Mysior i Karol Strószczyk złożyła w Radomiu symboliczną wiązankę i zapaliła znicze na grobie naszego patrona - Ks. Prof. Włodzimierza Sedlaka.

 

Cmentarz w Radomiu
 

Zobacz galerię

 

28.10.2011 r.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki. To dni szczególnej pamięci o tych którzy odeszli, których już nie ma wśród nas. Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów.  Nie powinniśmy również zapominać o bezimiennych i zapomnianych mogiłach i na nich również zapalić znicz. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku , zapalili znicze na Grobach Nieznanych Żołnierzy w pobliskim lesie oraz przed Pomnikiem  Ku Czci  Żołnierzy AK.

 

Wszystkich Świętych
 

Zobacz galerię

 

Nigdy nie zapominaj, ile zawdzięczasz tym, którzy żyli przed Tobą.

Chryzantema, według starej japońskiej baśni oznacza miłość. Składamy ją na grobach naszych bliskich, przyjaciół i znajomych w dowód pamięci i miłości. Światło zapalonych zniczy, symbolizuje życie wieczne.

 

26.10.2011 r. 

Na kilka dni przed setną rocznicą urodzin naszego patrona - ks. prof. Włodzimierza Sedlaka i w rok po nadaniu imienia naszej szkole, uczniowie klas IV-VI udali się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skarżysku-Kamiennej. Na miejscu, dzięki gościnności Pani Dyrektor Iwony Kowaleskiej, uczniowie wzięli udział w nietypowej lekcji historii przygotowanej przez Panią Danutę Żyła, obejrzeli Izbę Pamięci poświęconą Księdzu Profesorowi i wybrali się na krótki zabytkowy spacer.

 

Biblioteka
 

Zobacz galerię

 

24.10.2011 r.

Z okazji Światowego Dnia Żywienia i Walki z Głodem, dzieci z oddziału przedszkolnego z pomocą wychowawczyni p. Violetty Dąbrowy przygotowały smaczne i kolorowe kanapki, którymi podczas przerwy członkowie Szkolnego Koła PCK częstowali uczniów.  

 

Światowy Dzień Żywienia i Walki z Głodem
 

Zobacz galerię 

 

21.10.2011 r.

W ramach Roku z Pasją gościliśmy w naszej szkole lekarza weterynarii, panią Alicję Iwińską - Szaniecką. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek na temat tego zawodu, mogli uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące swoich domowych zwierzątek oraz przyjrzeć się z bliska zwyczajom myszek. Ochotnicy wzięli również udział w quizie dla znawców psich ras. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi niespodziankami. Na zakończenie pani doktor otrzymała od uczniów podziękowania, upominek i gorące brawa.

 

Weterynarz
 

Zobacz galerię

 

17.10.2011 r.

Gościliśmy w naszej szkole Jego Ekscelencję Biskupa Ordynariusza naszej diecezji ks. Henryka Tomasika. Spotkanie z całą społecznością szkolną odbyło się na sali gimnastycznej. Ekscelencję przywitała p. Dyrektor oraz delegacja uczniów a następnie wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę powitalną Bądź pozdrowiony gościu nasz.

W dalszej części spotkania Ksiądz Biskup rozmawiając z uczniami odniósł się do słów bł. Jana Pawła II, który zachęca dzieci do wierności Chrystusowi przez głoszenie Ewangelii i dawanie o Nim świadectwa w codziennym życiu. Wspólna modlitwa zakończyła spotkanie z dziećmi.

Następnie Ksiądz Biskup spotkał się z Radą Pedagogiczną. Ekscelencja dziękował nauczycielom za podejmowanie w pracy trudu nie tylko nauczania, ale i wychowania młodego pokolenia, mówił o zagrożeniach na jakie narażone są dzieci i młodzież.

Wspólna modlitwa i wpis Księdza Biskupa do kroniki szkolnej zakończyły wizytę Dostojnego Gościa w naszej szkole.

 

Ksiądz Biskup Henryk Tomasik
 

Zobacz galerię 

 

14.10.2011 r.

Dzień Edukacji Narodowej oficjalnie obchodzimy w Polsce od 1972 roku. Upamiętnia on rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która powstała z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 roku. Powszechniej znana nazwa tego święta to Dzień Nauczyciela.
Uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Wiesławy Jędrzejczyk, specjalnie na tą okazję, przygotowali występ na który złożyły się wiersze i piosenki. Wszystkich rozbawiła scenka kabaretowa w wykonaniu Wojtka Kamińskiego, Patryka Gnat i Macieja Łyżwa. Następnie wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia złożyła pani Dyrektor Renata Bilska oraz przedstawicielka Rady Rodziców – p. Agnieszka Kaluga.
Z okazji DEN Nagrody Dyrektora Szkoły za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze oraz pracę i zaangażowanie na rzecz szkoły otrzymały: p. Violetta Dąbrowa i p. Joanna Kaluga. W tym samym dniu Nagrody Prezydenta Miasta Skarżyska otrzymały pani Dyrektor Renata Bilska i p. Beata Półtorak.

 

DEN 2011


Zobacz galerię

 

5.10.2011 r. i 7.10.2011 r.

W naszej szkole odbył się I etap konkursu dla uczniów skarżyskich szkół gimnazjalnych i uczniów klas V i VI szkół podstawowych poświęcony ks. prof. Włodzimierzowi Sedlakowi.

Na rozpoczęciu konkursu gościliśmy Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej - p. Romana Wojcieszka, Zastępcę Prezydenta - p. Grzegorza Małkusa i Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu - p. Krzysztofa Myszkę.

Zadaniem uczniów było napisanie testu złożonego z   pytań dotyczących biografii  ks. prof. W. Sedlaka, ze szczególnym uwzględnieniem Jego związków z regionem świętokrzyskim.

Do współzawodnictwa przystąpili uczniowie szkół podstawowych: nr 1, 2, 3, 5, 7, 8, 13 i szkoła prywatna oraz gimnazjalnych: nr 1, 2, 3 i gimnazjum prywatne.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział uczniowie klasy VI: Bastrzyk Małgorzata, Frydrych Krystian, Kamiński Wojciech, Karpeta Weronika i Malik Aleksandra.

Drugi etap konkursu odbędzie się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie gimnazjum wykonają teczki tematyczne (portfolio) na temat: „Związki ks. prof. Włodzimierza Sedlaka z regionem świętokrzyskim” oraz zaprezentują wykonane prace. Zadaniem uczniów szkół podstawowych będzie napisanie w ciągu 90 minut listu do ks. prof. zaczynającego się od słów: „Dziękuję Profesorze...”

 

Konkurs - Sedlak 2011
 
  
 
 

5.10.2011 r.

Klasy IV-VI wraz z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do Muzeum Wsi Kieleckiej - Parku Etnograficznego w Tokarni i na Krytą pływalnię w Starachowicach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć typowy układ wiosek osadniczych z różnych regionów Kielecczyzny. Natomiast podczas pobytu na basenie dzieci korzystały ze zjeżdżalni wodnej, kąpały się w basenie rekreacyjnym i brodziku dla dzieci, a także  kilkoro uczniów pływało w basenie sportowym. Jednakże największym zainteresowaniem cieszyła się wanna jacuzzi. Każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce na relaks. Wycieczka zakończyła się sukcesem, wszyscy wrócili zadowoleni.

 

Tokarnia 2011
 

4.10.2011 r.

Tego dnia 20 wychowanków świetlicy środowiskowej wraz z opiekunami wybrało się na wycieczkę do Krakowa. Wycieczka była zorganizowana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Cicha Sława” w ramach realizacji zadania publicznego: Profilaktyka środowiskowa, działania edukacujne dla dzieci i młodzieży pt. „Podróże teatralne - refleksja nad samym sobą” finansowanego w całości ze środków Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej - p. Romana Wojcieszka. Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne „Czarnoksiężnik z krainy Oz” w Teatrze Juliusza Słowackiego. Ponadto zwiedziły Wawel oraz Rynek, gdzie każdy mógł kupić sobie pamiątkowy drobiazg. Wycieczka była udana, dzieci wróciły zmęczone, ale i bardzo zadowolone.

W imieniu p. Dyrektor Renaty Bilskiej, wychowawców oraz dzieci serdecznie dziękujemy p. Prezydentowi Romanowi Wojcieszkowi i Stowarzyszeniu  Lokalna Grupa Działania „Cicha Sława” za sfinansowanie i organizację wycieczki.

 

Kraków
 

30.09.2011 r.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka! - te słowa miał okazję usłyszeć chyba każdy chłopiec z naszej szkoły, oczywiście upominków również nie zabrakło. Dziękujemy dziewczynki.

 

29.09.2011 r.

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny z klas IV-VI przygotowały dyskotekę dla swoich kolegów. Wszyscy mile spędzili ten wieczór.

 

27.09.2011 r.

Tego dnia odbyła się jubileuszowa sesja popularnonaukowa z okazji setnej rocznicy urodzin księdza profesora Włodzimierza Sedlaka, patrona naszej szkoły oraz Honorowego Obywatela Miasta Skarżyska – Kamiennej.
Sesja rozpoczęła się od Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. biskupa Adama Odzimka. We Mszy uczestniczyła Pani Dyrektor Renata Bilska oraz uczniowie klas IV-VI wraz ze swoimi wychowawczyniami.
Po Mszy świętej uczestnicy sesji przenieśli się do Centrum „Ostra Brama”, gdzie miała miejsce projekcja filmu pt. „Włodzimierz Sedlak – człowiek ze Skarżyska” oraz wykłady, które wygłosili: prof. dr hab. Józef Zon – „Plazmowy Wszechświat – plazmowy człowiek”, mgr Ewa Ways – „Sedlak Codzienny”, prof. dr hab. Marian Wnuk – „Sedlak wobec problemu krzemowych początków życia”, mgr Jan Janiec – „Sedlak geologiem”. Na zakończenie jubileuszowej sesji odbyła się promocja książki pt: Ksiądz profesor Włodzimierz Sedlak ,, ...sercem skarżyszczanin”.

 

27.09.2011 r.

W naszej szkole gościliśmy uczestników V Zjazdu Gwieździstego Szkół Gimnazjalnych. Rajd ten łączy w sobie część turystyczną i historyczną. Odbywa się dla upamiętnienia powstania Podziemnego Państwa Polskiego oraz z okazji Dnia Turystyki. Organizatorami Rajdu jest Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku – Kam.
W tym roku gościem honorowym rajdu był  kolarz szosowy, zwycięzca wyścigu Tour de Pologne – p. Cezary Zamana, który przeprowadził prelekcję na temat kolarstwa i bezpiecznej jazdy na rowerze.

 

Cezary Zamana
 

Zobacz galerię

 

Następnie uczniowie gimnazjów oraz  klasy V z opiekunami i przedstawicielami STC wyruszyli wyznaczoną trasą. W tym roku wszystkie grupy spotkały się przed Cmentarzem Partyzanckim  Żołnierzy Armii Krajowej. Tu odbył się uroczysty apel, podczas którego Katarzyna Półtorak (kl. V) zaśpiewała partyzancką piosenkę, Zuzanna Krajcarz (kl. V) i Łukasz Magiera (kl. V) recytowali wiersz, a Kamila Zalewska (kl. V) przeczytała informacje na temat tego historycznego miejsca. Na zakończenie części patriotycznej, delegacja uczestników rajdu pod mogiłą pomordowanych złożyła wiązankę.
Następnie odbyło się wspólne ognisko oraz uczniowie mogli się wykazać wiedzą w konkursach  o ruchu drogowym.
Rajd zakończył się rozdaniem nagród dla szkół i uczniów biorących udział w konkursach.

 

V Gwieździsty Rajd Rowerowy 2011

 

Zobacz galerię

 

17.09.2011 r.

Po raz trzeci na placu naszej szkoły odbył się festyn rodzinny "Święto Pieczonego Ziemniaka" przygotowany wspólnie przez Radę Osiedla Pogorzałe, naszą szkołę i Radę Rodziców. Spotkanie miało  charakter intergracyjny i nie zabrakło na nim atrakcji.

Dzieci miały okazję dobrze się bawić i obejrzeć przy tym ciekawe pokazy w wykonaniu pracowników Straży Pożarnej i Policji. Każdy mógł skosztować pysznej kiełbaski i kaszanki z grilla, a w bufecie nie zabrakło słodkości. Odbyły się również zawody sportowe, m.in. turniej piłki nożnej i turniej koszykówki. Tradycyjnie można było dokonać degustacji pieczonych ziemniaków. Oprawę muzyczną przygotowała zdolna młodzież i DJ Banan.

Festyn po raz kolejny okazał się doskonałym pomysłem na wspólne spędzenie sobotniego popołudnia.

 

Festyn 2011
 

Zobacz galerię

 

16.09.2011 r.

Tradycyjnie  już od 18 lat, w trzecim tygodniu września (16 - 18 września) odbyła się akcja Sprzątania Świata. Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Lasy to życie - chrońmy je". W ten sposób Fundacja „Sprzątanie Świata-Polska” i Fundacja Nasza Ziemia włączają się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez ONZ.
Nasza szkoła jest w bliskim sąsiedztwie „zielonych płuc” Ziemi, dlatego uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki i duże worki posprzątali obrzeża lasu oraz teren wokół szkoły. Niestety bardzo szybko zapełnili  worki śmieciami, które zabrała firma oczyszczająca miasto.

 

Sprzątanie Świata 2011
 

Zobacz galerię

 

9.09.2011 r.

Rajdem pieszym rozpoczęliśmy kolejny rok, w którym realizujemy zajęcia fakultatywne z wychowania fizycznego.

Obejrzeliśmy nowowyremontowane miejsca w Skarżysku: plac Staffa, fontannę w parku miejskim. Doszliśmy do pomnika przyrody ożywionej na ulicy Kopernika a następnie weszliśmy na szlak żółty, który biegnie przez nasze osiedle. Był też czas na krótki pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, na placu zabaw i odpoczynek na szlaku.

 

Rajd
 
 

1.09.2011 r.

Pełni entuzjazmu i chęci do nauki uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012, któremu przyświeca szczytny cel - roku pełnego pasji. Pani Dyrektor Renata Bilska życzliwie przywitała wszystkich uczniów i ich opiekunów oraz pracowników szkoły. Podczas spotkania mieliśmy zaszczyt gościć Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej - p. Krzysztofa Myszkę.

 

Rozpoczęcie
 
Rozpoczęcie 2011/2012
 

Zobacz galerię

 

15.08.2011 r.

Uroczystą mszę polową z udziałem kombatantów Armii Krajowej celebrował przed naszą szkołą ksiądz proboszcz Mirosław Janowski.

 

Msza polowa
 
Msza św. 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 25 z 43

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone