Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności
Informacje o szkole: maj - czerwiec 2013

28.06.2013 r.

Szczęśliwie i bezpiecznie udało nam się zakończyć kolejny rok szkolny. Pożegnaliśmy tegorocznych szóstoklasistów, życząc im powodzenia i ciekawych przeżyć w gimnazjum. Apel przygotowany przez piątoklasistów pod czujnym okiem p. Agnieszki Nurzyńskiej sprawił, że niejednej osobie zakręciła się łezka w oku na myśl o odejściu naszych Absolwentów. Mam nadzieję, że będą mile wpsominać naszą szkołe i o nas nie zapomną.

W tym roku tytuł "Absolwenta na szóstkę" za bardzo dobre wyniki w nauce oraz sukcesy w konkursach uzyskali: Kamila Zalewska i Mikołaj Mączka. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów w gimnazjum!

Na koniec krótkie podsumowanie:

 

 

 kl. I

kl. II

kl. III 

kl. IV 

kl. V 

kl. VI 

Wyróżnienia 

 2

 4

 5

 2

 4

 6

 Frekwencja

 90 %

 91,5 %

 91 %

 90 %

 92,7 %

 91,3 %

 Średnia ocen

 3,9

4,6

 4,5

 Wzorowe zachowania

 2

 5

 5


 

Koniec roku 2012/2013

 

 Zobacz galerię

MH

 

25.06.2013 r.

Uczniowie klas młodszych zaprosili do szkoły swoich rodziców, aby z okazji Dnia Rodzica złożyć im szczere i gorące życzenia za pośrednictwem wierszy i piosenek. Każdy rodzic otrzymał również upominek wykonany własnoręcznie przez swoją pociechę.

 

Dzień Rodzica 2013 

 

Zobacz galerię

LG

 

22.06.2013 r.

W ten sobotni wieczór odbył sie Bal Szóstoklasisty, w tym roku pod ciekawym hasłem: "To my". Zarówno uczniowie klasy VI, jak i V długo i przyjemnie będą wspominać tę ostatnią wspólną dyskotekę.

MH

 

4.06.2013 r.

Tego dnia uczniowie klas młodszych pojechali na wycieczkę do Sobkowa. Punktualnie o godz. 7.30 w dobrych humorach wyruszyliśmy w drogę. Podróż minęła bardzo szybko. Cieszyliśmy się, że Sobków nie powitał nas deszczem. Ruszyliśmy na dziedziniec zamkowy na środku którego znajdowały się potężne ruiny pałacu mieszkalnego. Dookoła niego stały „zaparkowane” bryczki i powozy. Co kawałek przyciągające wzrok "obiekty": stara armata, klatka do tortur, dyby, gołębnik, stylizowane lampiony, metalowe tarcze z herbami, ptaszarnia, spacerujący paw. W oddali płynie rzeka Nida i jest staw po którym pływają łabędzie.
Na dziedzińcu zamkowym powitał nas Kasztelan Zamku Rycerskiego, który w ciekawy oraz bardzo dowcipny sposób opowiedział o życiu rycerzy oraz zademonstrował różne rodzaje broni. Chętni uczniowie mogli przymierzyć hełmy rycerskie. Następnie wyruszyliśmy na przejażdżkę bryczką po okolicy. Kolejną atrakcją dla dzieci była jazda konna. Później oglądaliśmy ptaki drapieżne: puchacza europejskiego i myszołowa. Odważni mogli w specjalnej rękawicy potrzymać myszołowa, który jadł z ich ręki.
 Kiedy już troszkę zgłodnieliśmy, zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek do pięknej, zabytkowej sali. Na  ścianach wisiały piękne proporce, portrety i batalistyczne obrazy olejne w ciężkich ramach. I choć zajadaliśmy kiełbaski z grilla, to w tych wnętrzach czuliśmy się jak na królewskiej uczcie ?
Ostatnim punktem naszego pobytu w tym pięknym miejscu było kupienie pamiątek oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć.
Z mieczami, łukami, maczugami i radością na twarzach wróciliśmy do domu.

 

zdj1
 

Zobacz galerię

LG

 

31.05.2013 r.

Jest już tradycją naszej szkoły, że w okolicach 1 czerwca odwiedzają nas członkowie Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów. W tym roku już po raz 14 odbyła się akcja "Sprawnym rowerem po Europie".
Uczestników imprezy powitała Pani Dyrektor Renata Bilska oraz w imieniu wszystkich dorosłych złożyła życzenia wszystkim dzieciom. Następnie podziękowała i wręczyła statuetki sponsorom oraz osobą, które pomogły w organizacji tego dnia.
Ksiądz proboszcz Mirosław Janowski poświęcił rowery i życzył wszystkim bezpiecznej jazdy.
Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę i współzawodnictwo w różnych konkurencjach. Trzeba zaznaczyć, że nie było przegranych, ponieważ każdy otrzymał nagrodę. Po zawodach odbył się  słodki poczęstunek oraz grill. 

 

STC

 

Zobacz galerię

LG

 

28.05.2013 r.

Znamy już wyniki sprawdzianu szóstoklasisty, w tym roku średnia to: 25,30.

MH

 

24.05.2013 r.

Mimo niesprzyjającej pogody kl. IV udała się na kolejny piknik archeologiczny "Rydno". Ponieważ byliśmy jedyną grupą zostaliśmy bardzo miło przywitani przez ludzi z dawnych epok i dokładnie zapoznani z ich życiem, co pokazują poniższe obrazki. 

 

Rydno - maj 2013 r.
 

Zobacz galerię

MS

 

21.05.2013 r.

Uczniowie klas IV-VI ruszyli na wycieczkę w kierunku Wieliczki. Celem wyprawy było "odkrycie Solilandii" z pomocą Dużego Artura i Soliludka. Podróż po Kopalni Soli zakończyła się bliskim spotkaniem ze Skarbnikiem i ukoronowaniem księżniczki Natalii. Po długim zwiedzaniu uczniowie udali się do Parku Wodnego w Krakowie, aby odpocząć i się dobrze bawić. To był długi, ale za to bardzo udany wyjazd.

 

Zdj1
 

Zobacz galerię

MH

 

16.05.2013 r.

Uczniowie klas starszych mieli okazję się zrelaksować podczas szkolnej dyskoteki. To była już ostatnia okazja w tym roku szkolnym na tańce dla klasy IV. Następna zabawa to przecież Bal Klasy Szóstej.

 

6.05.2013 r.

Pan Stefan Sorbian wraz z uczennicami klasy szóstej przygotował apel z okazji CCXXII Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Wszyscy uczniowie z powagą i zaciekawieniem wysłuchali przygotowanych tekstów historycznych i piosenek patriotycznych.

 MH

 

3 Maja
 
 
Informacje o szkole: marzec - kwiecień 2013

23.04.2013 r.

W naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty. W tym roku dzień ten przebiegał pod hasłem: „Podróż do krainy baśni”.
Pani Dyrektor Renata Bilska przywitała zaproszone dzieci wraz z rodzicami oraz w kilku zdaniach zapoznała z ofertą edukacyjną szkoły i gorąco zachęciła przyszłych uczniów do nauki w naszej placówce.
Następnie swoje umiejętności taneczne zaprezentowali  uczniowie klas IV – VI, a dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III popisały się zdolnościami aktorskimi w  przedstawieniu pt. „Szewczyk Dratewka”.
Po części artystycznej dzieci wraz z opiekunami zwiedziły szkołę. Najwięcej czasu dzieci spędziły w sali zabaw, ale również bardzo zainteresowała ich sala komputerowa oraz podobało im się w salach edukacji wczesnoszkolnej.
Spotkanie umilił również słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego oraz gry , zabawy i konkursy z nagrodami przygotowane przez p. Violettę Dąbrowę, która zorganizowała to spotkanie.
Mamy nadzieję, że spotkanie to ułatwiło rodzicom podjęcie decyzji o wyborze szkoły dla swoich dzieci.
Dziękujemy wszystkim za skorzystanie z naszego zaproszenia. Było nam bardzo miło gościć naszych przyszłych uczniów oraz ich rodziców w progach naszej szkoły.

 

zdj 

 

Zobacz galerię 

VD

 

21.03.2013 r.

Tradycją naszej szkoły jest, że 21 marca pierwsze skrzypce grają: inicjatywa uczniów, przedsiębiorczość i Samorząd Uczniowski. W tym roku po raz pierwszy dołączyło również SKO.


Już z samego rana dało się wyczuć wiosenną atmosferę. I to nie z powodu pięknej pogody za oknem, ale na widok dziewczynek, które ubrały się najbardziej wiosennie jak tylko było można. Na sali gimnastycznej został przeprowadzony konkurs na najbardziej wiosenną klasę i na Miss Wiosny.

 

Kandydatki z zerówki:

 

zdj 1

 

z klasy I:

 

zdj 2

 

z klasy II:

 

zdj 3

 

z klasy III:

 

zdj 4

 

oraz z klasy IV:

 

zdj 5


Najbardziej wiosennie według szkolnej braci wyglądała Natalia z klasy IV i to ona otrzymała szarfę Miss Wiosny.

 

zdj 6
 

Następnie uczniowie wysłuchali prelekcji, która wygłosiła p. Milena Kepas z Nadleśnictwa Skarżysko. Opowiadała uczniom o budowie lasu, a także przestrzegała przed niebezpieczeństwami związanymi z wypalaniem traw wiosną.

 

zdj 7
 

Naszą szkołę odwiedzili również panowie strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku. Opowiedzieli uczniom na czym polega praca strażaka, z jakimi sytuacjami spotykają się na co dzień, ale przede wszystkim uczyli dzieci jak należy zachować się w przypadku pożaru i jak wzywać pomoc.  Zademonstrowali również jak wygląda strażak w pełnym umundurowaniu.

 

zdj 8
 

Chętni chłopcy i dziewczynki mogli przymierzyć hełm strażacki oraz założyć butlę z tlenem, którą strażak dźwiga na plecach podczas akcji. Okazało się, że jest ona bardzo ciężka!

 

zdj 9
 
zdj 10
 

Na koniec obejrzeliśmy krótki występ uczniów dotyczący bezpieczeństwa w szkole. Przy tej okazji wręczone zostały nagrody w konkursie plastycznym pt. "Bezpieczna szkoła". Opiekunka Koła PCK w naszej szkole p. Violetta Dąbrowa wręczyła nagrody. Otrzymały je: Julia z kl. II, Kamila i Patrycja Ś. z klasy V. Pozostali uczestnicy konkursy otrzymali dyplomy.

 

zdj 11
 

W trakcie obchodów Dnia Samorządności działały 4 stoiska ze słodkościami przygotowane przez SKO-wiczów z poszczególnych klas. W ten sposób SKO-wicze wykazali się swoją inicjatywą zarobkową.

 

zdj 12
 

Zobacz galerię


AN

 

14.03.2013 r.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt: „Akademia Fotografii Pana Kleksa” wykonanym przez Teatr Foto Fantazja ze Starego Sącza. Przedstawienie wykonywane było przez dwóch aktorów, którzy wcielali się w rolę Pana Kleksa – profesora fotografii oraz jego ucznia Adasia. Była to nowoczesna propozycja dla dzieci, która łączyła w sobie przedstawienie teatralne z nauką fotografii. Dzieci poznały tajniki dawnej i współczesnej fotografii a także poznały sprzęt, jakim kiedyś posługiwali się mistrzowie zatrzymywania czasu w kadrze oraz nie całkiem jeszcze zapomnianą kliszę fotograficzną. Dostali również szczegółowe instrukcje jak zrobić aparat fotograficzny z pudełka po butach. Uczniowie z zapartym tchem wysłuchali historii księcia Mateusza zaklętego w szpaka. Po zajęciach okazało się, że fotografia u dzieci wyzwoliła ogromne zainteresowanie.

 

Akademia Pana Kleksa
 

Zobacz galerię

MH

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 47

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone