Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności
Informacje o szkole: wrzesień - październik 2012

31.10.2012 r.

Naszą szkołę odwiedziła dwójka policjantów w celu przeprowadzenia pogadanki na temat agresji i jej skutków. Odbyły się dwa spotkania, jedno z grupą młodszych, a drugie z grupą starszych uczniów. Z przeprowadzonych rozmów dowiedzieliśmy się m.in. jakie czyny są karalne oraz jakie są skutki nadużywania przemocy, a także poznaliśmy wiele nowych pojęć związanych z bezpieczeństwem. Na zakończenie młodsze dzieci własnoręcznie złożyły „wiatraczki bezpieczeństwa.”

 

Spotkanie z policjantami 2012

  

Zobacz galerię 

MH

 

22.10.2012 r.

Z okazji II Rocznicy Nadania Imienia Szkole przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli bukiet kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą naszemu patronowi - Ks. Prof. Włodzimierzowi Sedlakowi.

 

zdj
 

Następnie Kamila Zalewska z kl. VI na tablicy interaktywnej przedstawiła nam swoją prezentację multimedialną pt. „Ks. prof. Włodzimierz Sedlak - pokorny kapłan i prometejski uczony”. Był to jej pokaz slajdów przygotowany do II etapu Międzyszkolnego Konkursu „Ks. prof. Włodzimierz Sedlak – badacz, naukowiec, odkrywca, sercem skarżyszczanin”.

 

prezentacja
 
 

MH

 

13.10.2012 r.
Stowarzyszenie PraOsada Rydno, od kilku lat organizujące majowe pikniki archeologiczne, po raz pierwszy przygotowało jesienną wersję tej imprezy, na którą p. Stefan Sorbian zabrał uczniów klasy VI. O 9.00 „plemię" osiedliło się nad rzeką, by następnie rozpocząć pieszą wyprawę po pobliskim rezerwacie archeologicznym Rydno. Podczas rajdu zwiedzili kopalnię rud żelaza oraz zaprezentowane stanowiska archeologiczne i odkrycia dokonane w tym miejscu przez naukowców. Później szóstoklasiści posilili się kiełbaską, aby nabrać sił do warsztatów rękodzieła z rzemienia, krzemienia i drewna. Ochotnicy wzięli udział w konkursach z nagrodami.

 

Rydno - 10.2012 

 

Zobacz galerię

MH

 

12.10.2012 r.

 „Święto Edukacji Narodowej to zaiste okazyja, iżby wyrazić nasze podziękowanie za uprawę tegoż ugoru, jakim są uczniowskie czerepy. Niech więc Waćpaństwu snuje się żywot w pomyślności, a fortuna niech nie omija Waszego domostwa. Ty zaś, szlachetne zdrowie, ulubuj sobie wszystkich pracowników tey prześwietney instytucyji oświatowey i wspieraj ich nadwątlone przez nas siły”.

 

Tego życzą wdzięczne basałyki
Anno Domini 2012

 

Taki oto list został przekazany Pani Dyrektor Renacie Bilskiej podczas  uroczystej  akademii  z okazji Dnia Edukacji Narodowej. którą w tym roku przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Moniki Huszno.


W tym szczególnym dniu odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Na pamiątkę tego miłego wydarzenia „pierwszaki” dostały pamiątkowe dyplomy oraz  upominkami od Prezydenta m. Skarżyska – p. Romana Wojcieszka,  Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i rodziców.


Na zakończenie uroczystości podziękowania i życzenia  nauczycielom i pracownikom szkoły złożyła pani Dyrektor Renata Bilska oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – p. Krzysztof Myszka.

Miło nam również poinformować, że Decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 czerwca 2012 roku za  osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze  oraz zaangażowanie w życie szkoły pani Wiesława Brożyna – Jędrzejczyk została odznaczona  Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

 

Pasowanie

 

Klasa I

 

DEN

 

Nagroda

 

Zobacz galerię 

LG

 

5.10.2012 r.

Po raz czwarty w naszej szkole odbył się pierwszy etap Międzyszkolnego Konkursu „Ks. prof. Włodzimierz Sedlak – badacz, naukowiec, odkrywca, sercem skarżyszczanin”.  Organizatorami konkursu - podobnie jak w latach ubiegłych są:  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Wł. Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej, Szkoła Podstawowa Nr 9 im. ks. prof. Wł. Sedlaka oraz Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Skarżysko-Kamienna.

 

Konkurs SP
 


Konkurs ma na celu przybliżenie dzieciom sylwetki księdza profesora, a także zachęcenie młodzieży do odkrywania związków Sedlaka z naszym miastem i regionem świętokrzyskim.

Do konkursu przystąpili uczniowie ze wszystkich skarżyskich Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Kamila Zalewska, Katarzyna Półtorak i Jakub Ciesielski.

 

Konkurs - GIM
 

Zobacz galerię


Zadaniem uczniów było rozwiązanie  testu dotyczącego  postaci ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.


Do drugiego etapu konkursu, który odbył się 23 października w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej zakwalifikowała się  Kamila Zalewska i zajęła IV miejsce.

 

bilblioteka
 

LG

 

28.09.2012 r.

Klasa IV odbyła rajd na Bernatkę w ramach zajęć fakultatywnych z wychowania fizycznego. Były gry i zabawy, oglądaliśmy mecz tenisa ziemnego na tamtejszych kortach. Droga powrotna upłynęła nam podczas radosnej wędrówki przez las.

 

Rajd pieszy
 

 MS

 

27.09.2012 r.

To Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji kolejny raz Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej, Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji zorganizowali VI Rowerowy Zjazd Gwiaździsty dla Szkół Gimnazjalnych. My również, korzystając z zaproszenia, wzięliśmy w nim udział. Grupa uczniów z kl. VI udała się w okolice osiedla Bór, przy mogile Andrzeja Paska „Jędrka” oddać hołd wszystkim pomordowanym. Uczniowie z naszej szkoły przybliżyli zebranym historię wydarzeń, które miały tam miejsce oraz krótkim występem artystycznym uświetnili uroczystość.

 

rajd
 
Rajd
 

Zobacz galerię

MS

 

22.09.2012 r.

Już po raz czwarty z inicjatywy Rady Osiedla Pogorzałe, Rady Rodziców oraz nauczycieli i uczniów naszej szkoły zorganizowany został festyn rodzinny Święto Pieczonego Ziemniaka. Wspólna rodzinna zabawa rozpoczęła się o godz. 14.00. Mieszkańców osiedla i przybyłych gości gorąco powitali: pani Dyrektor Renata Bilska i przewodniczący Rady Osiedla – p. Artur Mazurkiewicz.

 

Festyn (1)
 

Następnie na scenie swoje umiejętności wokalne i  taneczne zaprezentowali uczniowie naszej szkoły.

 

Festyn (2)
 
Festyn (3)
 
Festyn
 
Festyn
 
Festyn (4)
 
Festyn (5)
 
Festyn (7)
 

Występy dzieci przeplatane były konkursami sprawnościowymi.

 

Festyn (8)
 
Festryn (9)
 

Dzieci, którym podczas rywalizacji towarzyszył głośny doping rodziców i rówieśników m.in. musiały jak najszybciej pokonać wyznaczoną trasę z balonikiem między kolanami, biec ustawione w gąsienice lub pokonywały trasę na letnich nartach

 

Festyn (14)
 
Festyn (12)
 
Festyn (10)
 
Festyn (14)
 
Festyn (15)
 

Uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni słodyczami i nagrodami rzeczowymi. Na scenie oglądaliśmy również  popisy w skokach na skakance, kręceniu kółek hula – hop czy w jak najdłuższym podbijaniu piłki nogą.

 

Festyn (11)
 

 Każdy chętny mógł się zmierzyć w tych konkurencjach z naszymi mistrzami.

 

Festyn (13)
 

Zobacz galerię

 

Wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszyło się Kuleczkowo , w którym wykonywały akrobatyczne skoki. Dzieci chętnie uczestniczyły również w zorganizowanych zajęciach  przy stoisku PKP, PLK S. A. Bezpieczny przejazd- zatrzymaj się i żyj. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również zwiedzanie samochodu policyjnego.


W czasie trwania festynu można było posilić się kiełbaskami z grilla, pysznym żurkiem, pieczonymi w ognisku ziemniakami  lub oddać się przyjemności jedzenia wspaniałych ciast upieczonych przez Rodziców. Dużą popularnością wśród zebranych cieszyła się loteria fantowa oraz zostały rozprowadzone losy na darmowe badania okulistyczne, kardiologiczne i neurologiczne.


Podczas festynu odbyła  się licytacja obrazu namalowanego przez naszą byłą uczennicę Dorotę Staniec. Chętni rywalizowali w Turnieju Piłki Nożnej i Turnieju Tenisa Stołowego. Młodsi i starsi mieszkańcy osiedla z dużym zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez p. Pawła Bugajskiego przedstawiającą historię Pogorzałego.
Wszystkim przybyłym na festyn czas umilała muzyka serwowana przez zespół młodzieżowy ze Starachowic oraz DJ'a Banana.


Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację festynu!

LG

 

21.09.2012 r.

Dziewczynki z klasy VI przygotowały miłą niespodziankę dla swoich kolegów z okazji Dnia Chłopaka. Upiekły tort w kształcie słynnego Złomka. Chłopców bardzo ucieszył słodki prezent, każdy prosił o dokładkę.

 

zdj1
 
zdj2
 

MH

 

17.09.2012 r.

Uczniowie klasy VI: Zuzanna Krajcarz, Katarzyna Półtorak i Jakub Ciesielski pod opieką Pani Dyrektor Renaty Bilskiej i wychowawczyni p. Moniki Huszno wzięli udział w uroczystościach lokalnych i zapalili symboliczny znicz pod pomnikiem Harcerzom Poległym za Ojczyznę. W składzie pocztu sztandarowego mieliśmy przyjemność gościć jednego z rodziców - p. Zbigniewa Półtoraka, któremu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

Uroczystości te upamiętniały 73 rocznicę napaści reżimu sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pod pomnik przybyli przedstawiciele władz miasta, powiatu, poseł na Sejm Andrzej Bętkowski, harcerze-seniorzy ze Stowarzyszenia Szarych Szeregów AK, uczniowie skarżyskich szkół oraz mieszkańcy miasta. Podniosłej atmosferze towarzyszyły patriotyczne pieśni i wiersze. Na koniec odbył się Marsz Pamięci na Promenadę Ostrobramską, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicami upamiętniającymi ofiary Katynia i Smoleńska.

 MH

 

14.09.2012 r.

Po raz kolejny udało nam się posprzątać świat! Tym razem naszym hasłem przewodnim było: Kocham, lubię, szanuję ... nie śmiecę.

Klasy młodsze uporządkowały teren wokół szkoły, Kowalkę oraz ulice: Modrzewiową i Leśną Polanę. Natomiast klasy starsze sprzątały ulice: Nizinną, Pogodną i Główną. Większość uczniów zgodnie z uprzednimi zaleceniami p. Dyrektor i wychowawców była przygotowana na niesprzyjającą aurę. Deszczu udało nam się uniknąć, ale słoneczko też nie wyjrzało zza grubej warstwy chmur.

Nasz udział w akcji Sprzątania Świata przyczynił się zapewne do upiększenia naszego osiedla.

MH

 

3.09.2012 r.

Po dwumiesięcznym okresie wakacji uczniowie, grono pedagogiczne i rodzice tradycyjnie przybyli  na uroczystość rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego.

 

(1)
 
Wcześniej w kościele parafialnym odbyła się Msza św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.


Uroczystość  w szkole rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Na wstępie  Pani Dyrektor Renata Bilska powitała wszystkich zebranych. Szczególne słowa powitania skierowała do najmłodszych dzieci z oddziału przedszkolnego, które w tym roku rozpoczną swoją edukację. Następnie przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz przekazała kilka informacji dotyczących funkcjonowania szkoły w nowym roku. Naszą uroczystość uświetniła obecność p. Tomasza Sekuły -  radnego Rady Miasta.

 

(2)
 


Również w dniu dzisiejszym cała społeczność szkolna pożegnała p. Zofię Dąbrowę, która odchodzi na emeryturę i podziękowała jej za wiele lat pracy.

 

(3)
 


Po części oficjalnej uczniowie  spotkali się w klasach z wychowawcami.

Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów w Nowym Roku Szkolnym!

LG

 

15.08.2012 r.

Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się uroczysta msza polowa z udziałem kombatantów Armii Krajowej celebrowana przez księdza proboszcza Mirosława Janowskiego. Po mszy pod pomnikiem na placu szkolnym złożono symboliczne wieńce.

MH

 

msza (1)
 
msza (2)
 
 
Informacje o szkole: maj - czerwiec 2012

29.06.2012 r.

Szczęśliwie pożegnaliśmy rok szkolny 2011/2012. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Renata Bilska, która powitała Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej - P. Romana Wojcieszka, zgromadzonych rodziców i dzieci oraz pracowników szkoły. Po tradycyjnym przekazaniu sztandaru uczniom klasy V odbyło się ślubowanie absolwentów. Następnie krótką część artystyczną zaprezentowali nam piątoklasiści pod kierunkiem p. Moniki Huszno, ze smutkiem żegnając swoich starszych kolegów.

Tegorocznym Absolwentem na szóstkę został Wojciech Kamiński. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

absolwent

Po rozdaniu przez Panią Dyrektor nagród, dyplomów i listów gratulacyjnych udaliśmy się do klas, by tam po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się z wychowawcami. Na zakończenie wszyscy wspólnie udaliśmy się na mszę św., aby podziękować za dobry rok.

 

Koniec roku 2011/2012
 
 

21.06.2012 r.

Dzieci z klas 0-III zaprosiły do szkoły swoich rodziców, aby z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca za pośrednictwem wierszy i piosenek złożyć swoim rodzicom szczere i gorące życzenia.
Wszyscy byli wzruszeni, gdy dzieci mówiły za co kochają swoich rodziców. Po części oficjalnej, nastąpiło wręczenie upominków wykonanych przez dzieci oraz słodki poczęstunek.

 

Dzień Rodzica 2012
 

 Zobacz galerię

 

16.06.2012 r.

Tego dnia odbył się XIII Skarżyski Rajd Rowerowy. Naszą szkołę reprezentowało 35 małych, większych i już całkiem dorosłych kolarzy - amatorów. Przebyliśmy 40 kilometrową trasę przez Majków, Wąchock, Mirzec, Skarżysko-Kościelne. Na mecie na stadionie Ruchu czekały na nas medale, dyplomy, poczęstunek i ... zasłużony odpoczynek.

Dziękujemy Rodzicom, którzy zdecydowali się nam towarzyszyć i okazali się bardzo pomocni jako pomoc techniczna!

Pozdrawiamy Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów !

Gratulujemy udanej imprezy !

 

Rajd 2012
 

14.06.2012 r.

W tym roku uczniowie klas młodszych wybrali się na całodniową wycieczkę do Bałtowa. Pobyt w Bałtowie rozpoczęliśmy od wędrówki razem z przewodnikiem po JuraParku, którego największą  atrakcję stanowią oczywiście rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów i innych wymarłych zwierząt naturalnej wielkości, które rozmieszczone są wzdłuż ścieżki spacerowej. Następnie obejrzeliśmy film o dinozaurach. Prócz trójwymiarowego obrazu  doznawaliśmy także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych. Efekty te pozwoliły oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie. Bałtowskie safari, które zwiedziliśmy podróżując "amerykańskim schoolbusem", to kolejna atrakcja naszej wycieczki. Obserwowaliśmy w naturalnym środowisku jelenie, daniele, lamy, żubry,  kozice śruborogie, alpejskie i górskie oraz wiele innych zwierząt. Przed powrotem do domu wszyscy odwiedzili stoiska z pamiątkami, na których dominowały oczywiście różnej wielkości dinozaury.  

 

Bałtów 2012
 

Zobacz galerię 

 

11.06.2012 r.

Spotkania z cyklu Ludzie z pasją to dla nas możliwość poznania kogoś niezwykłego, intrygującego, czarującego swoją osobowościa i wiedzą - kogoś, kto w dodatku chce się tą swoją pasją podzielić z nami.

Tego dnia odbyło się kolejne takie spotkanie. Tym razem p. Renata Napora odkrywała przed nami tajemnice nurkowania.

 

Nurkowanie
 

Zobacz galerię

 

4-5.06.2012 r.

Uczniowie klas IV-VI pojechali na dwudniową wycieczkę w Pieniny. Z wielką niecierpliwością czekali na dojazd do pierwszego punktu wycieczki - basenów Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. Ich długie oczekiwanie zostało mile wynagrodzone. Baseny zrobiły na dzieciach niesamowite wrażenie. Nie zabrakło zjeżdżalni, zarówno tych bardzo szybkich, jak i wolnych, z pontonami i bez. Można było zaznać przyjemnej kąpieli w sztucznej fali czy rwącej rzece. Dwie i pół godziny spędzone w tym niesamowitym ośrodku rekreacyjnym okazały się najprzyjemniejszym elementem wycieczki. Następnie uczniowie udali się na obiadokolację do pensjonatu Kasztel. Gościniec mile nas zaskoczył komfortowymi warunkami pobytu, smaczną kuchnią i spokojną okolicą. Kolejnymi punktami wycieczki były: zamek pełen duchów w Niedzicy i rejs statkiem o ciekawej nazwie Harnaś po Jeziorze Czorsztyńskim. Kolejnego dnia po  śniadaniu dzieci udały się na zamek w Czorsztynie i do wąwozu Homole. Po smaczym obiadku w Szczawnicy i krótkim zwiedzaniu kościółka w Dębnie, wróciły szczęśliwie do domu. Wycieczka zapewne na długo pozostanie w ich wspomnieniach.

 

Pieniny 2012
 

Zobacz galerię 

 

1.06.2012 r.

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów. Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach sprawnościowych. Sprawdziły również swoją wiedzę na temat kolarstwa, uczestnicząc w quizie. Dzięki hojności wielu sponsorów, każde dziecko otrzymało nagrodę . Po zawodach odbył się  słodki poczęstunek oraz grill.

 

Dzień Dziecka z STC - 2012
 

Zobacz galerię 

 

25.05.2012 r.

Klasa IV brała udział w pikniku archeologicznym Rydno. Mieliśmy okazję poznać zwyczaje panujące wśród ludzi dawnych epok, o których bardzo ciekawie opowaidali studenci archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Braliśmy udział w pogrzebie wodza plemienia, próbowaliśmy swoich sił w lepieniu gliny. Na koniec zostaliśmy poczęstowani mięsem z mamuta, po zjedzeniu którego oddaliśmy się słodkiemu lenistwu nad brzegiem Kamiennej.

 

Rydno 2012
 

Zobacz galerię

 

24.05.2012 r.

Po raz piąty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Ekologiczny Bieg Patrolowy dla uczniów klas III skarżyskich szkół podstawowych.


Głównym celem corocznego konkursu  jest rozbudzanie wśród dzieci zainteresowań przyrodniczych i potrzeby bezpośredniego kontaktu z przyrodą.


Zadaniem trzyosobowych drużyn było przebiegnięcie wyznaczonej przez las trasy i udzielenie odpowiedzi  na konkursowe pytania w punktach patrolowych.


Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie drużyna Szkoły Podstawowej nr 5. Drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Prywatnej, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4. Wyróżnienie otrzymały drużyny ze Szkół Podstawowych Nr 7,  9 i 13. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Poczęstunek dla uczestników sponsorowali w bieżącym roku: radny  Rady Miasta Pan Marcin Krajcarz, przewodniczący Rady Osiedla – Pogorzałe Pan Artur Mazurkiewicz i jego zastępca Pan Paweł Bugajski. Za pomoc i wsparcie w organizacji Ekologicznego Biegu Patrolowego przez 5 lat Dyrektor Szkoły Renata Bilska podziękowała Panu Prezydentowi Romanowi Wojcieszkowi, Pani Ewie Stachowicz - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Planowania Przestrzennego oraz zastępcy Nadleśniczego Panu Henrykowi Pasteczce i pracownikom Nadleśnictwa Skarżysko.

 

24 maja 2012 r.
 

Zobacz galerię

 

21.05.2012 r.

O kosmosie wiemy zazwyczaj niewiele, bo wydaje się on być czymś odległym i tajemniczym. Ponieważ 21 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Kosmosu, była to świetna okazja do tego, by zgłębić nieco kosmiczne tajemnice.

W związku z powyższym ogłosiliśmy w Świetlicy Szkolnej konkurs plastyczny, na najsympatyczniejszego i najbardziej oryginalnego ufoludka. Do konkursu zakwalifikowało się 27 prac, mogliśmy je oglądać w „galerii szkolnej”. Świetlicowe Ufoludki były przeróżne miłe i straszne, kolorowe i czarne, duże i małe.

Ostatecznie wygrał „Cytruś” sympatyczny ufoludek stworzony przez Karolinę Gronostalską z kl. III.

A tak przedstawiała się lista zwycięzców i wyróżnionych:


I miejsce: Karolina Gronostalska - kl. III
II miejsce: Izabela Ślęzak - kl. III
III miejsce: Krzysztof Półtorak - kl. II

 

Konkurs na ufoludka
 

Zobacz galerię


IV miejsce: Kuba Bugajski - kl. II
V miejsce: Agata Mysior - kl. II
VI miejsce ex aequo: Dawid Ślęzak - kl. I i Karolina Gronostalska - kl. III
VII miejsce: Wiktoria Mysior - kl. O
VIII miejsce: Izabela Ślęzak - kl. III
IX miejsce ex aequo: Zuzanna Koselnik - kl. II i Kuba Bugajski - kl. II
X miejsce ex aequo: Karol Strószczyk - kl. IV i Andrzej Mysior - kl. IV
XI miejsce ex aequo: Andrzej Mackiewicz - kl. I i Zuzanna Koselnik - kl. II


W konkursie brali również udział następujący uczniowie:


kl. O - Ola Staniec, Ola Zimnicka
kl. I - Marcin Osuch, Paweł Mazur
kl. II - Katarzyna Dolęga, Dominik Marczak, Krzysztof Sasal, Patryk Wiatr
kl. III - Magdalena Makocka, Jakub Klepner

Dzięki hojnemu sponsorowi wszyscy uczestnicy dostali słodkie nagrody.

Dziękujemy !!! Śmiech


 

10.05.2012 r.

Konstytucja 3 Maja uchwalona została przez Sejm Wielki w 1791 roku. Była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po amerykańskiej) uchwaloną ustawą zasadniczą. Obchody tego święta były zakazane podczas rozbiorów, a ponownie jego obchodzenie zostało wznowione w II Rzeczypospolitej w kwietniu 1919 roku. Święto Konstytucji 3 Maja zostało zdelegalizowane przez hitlerowców i sowietów podczas okupacji Polski w czasie II wojny światowej, a po antykomunistycznych demonstracjach w 1946 r. nie było obchodzone w Polsce. Do roku 1989 w tym dniu często dochodziło w Polsce do protestów i demonstracji antyrządowych i antykomunistycznych. Po zmianie ustroju, od kwietnia 1990 r. Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt.

Z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja p. Stefan Sorbian przygotował dla uczniów klas IV-VI prezentację multimedialną. 

 

2012
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 43

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone