Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności
Informacje o szkole: marzec - kwiecień 2014

15.04.2014 r.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy dzieci ze świetlicy przygotowały przepiękne stroiki wielkanocne, które następnie sprzedawały za symboliczną opłatą. Podziwiamy talent młodych artystów i gratulujemy przedsiębiorczości!

 

Zdj 1
 
Zdj 2
 

MH

 

 

10.04.2014 r.

W czwartą rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem odbyły się uroczystości miejskie upamiętniające tę rocznicę. Poczet sztandarowy naszej szkoły i uczniowie kl. VI reprezentowali naszą społeczność w uroczystościach w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Po powrocie do szkoły oddaliśmy także hołd pomordowanym w Katyniu zapalając znicze przy Dębach Pamięci na terenie naszej szkoły.

 

Zdj 1
 
Zdj 2

MS

 

Uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli na apel Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. W kwietniu podjęta została Inicjatywa edukacyjno-charytatywna "Pomagamy budować studnie w Sudanie - woda to życie - makulatura na misje", aby w ten sposób uczcić kanonizację Bł. Jana Pawła II. Nasi uczniowie już przekazali pierwszą część zebranej makulatury, co widać na załączonym obrazku.

 

Zdjęcie

MS

 

 

7.04.2014 r.

Setną lekcję matematyki w klasie IV poprowadził uczeń Krzysztof Półtorak. Temat był trudny - "Ułamki o mianownikach 10, 100, 1000, ...", lecz Krzysztof fantastycznie sobie z nim poradził. Kto wie, może kiedyś zostanie matematykiem ... Zerknijmy jak doskonale czuł się w roli nauczyciela.

 

Zdj

MH

 

3.04.2014 r.

Misja Alchemik – to tytuł warsztatów edukacyjnych w których uczestniczyły dzieci z zerówki i uczniowie z klas I – III.  Celem zajęć było poszerzenie wiedzy dzieci o otaczającym je świecie i rozbudzenie chęci do dalszego poznawania go.

Podczas warsztatów dzieci  odkrywały tajemnice małej chemii. Sprawdziły czy da się „nabić balona w butelkę”, własnoręcznie stworzyły i zaobserwowały wybuch wulkanu, poznały właściwości magicznej masy nienewtonowskiej oraz zobaczyły jak można „włożyć” jajko do butelki.

Zajęcia przeprowadziły: p. Katarzyna Wójcik i p. Maria Romankiewicz z warszawskiego klubu dla dzieci „ALE FUN”.

 

Misja Alchemik 2014
 
 

LG

 

27.03.2014 r.

W naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień Otwarty. Gospodarzami tego miłego dnia były dzieci z zerówki wraz ze swoją wychowawczynią – p. Violettą Dąbrową.


Przybyłych gości przywitała dyrektor szkoły - Pani Renata Bilska. W kilku zdaniach przedstawiła ofertę edukacyjną placówki i zasady jej funkcjonowania. Następnie dzieci z zerówki i uczniowie klas starszych zaprezentowali swoje zdolności teatralne w przedstawieniu pt. „Królewna Śnieżka”. Zaproszone dzieci i ich rodzice nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami.


Po części artystycznej dzieci wraz z opiekunami zwiedziły szkołę. Spotkanie umilił również słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego oraz gry, zabawy i konkursy z nagrodami.


Dziękujemy serdecznie wszystkim za  przybycie. Było nam miło gościć rodziców i dzieci w naszej szkole. Mamy nadzieję, że goście opuszczali naszą placówkę z pozytywnymi wrażeniami oraz poczuciem wartościowo i mile spędzonego czasu.

 

Dzień Otwarty 2014
 

Zobacz film z występu 

LG

 

10.03.2014 r.

Samorząd Uczniowski pod opieką p. Małgorzaty Strószczyk przygotował apel z okazji Dnia Kobiet, który składał się z piosenek i humorystycznych scenek. Wszyscy chłopcy złożyli w klasach swoim koleżankom oraz wychowawczyniom serdeczne życzenia oraz wręczyli małe upominki.  

 

Dzień Kobiet 2014
 

 LG

 

3.03.2014 r.

„Ostrożnie z prądem” – to temat pogadanki, w której uczestniczyli uczniowie klas młodszych. Dzieci dowiedziały się  czym jest prąd elektryczny i jak powstaje oraz jak trafia do naszych domów. Poznały również zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych w różnych miejscach oraz dowiedziały się jak i dlaczego powinniśmy racjonalnie gospodarować prądem. Pogadankę ilustrował  film animowany, który w bardzo przystępny sposób wyjaśnił te wszystkie zagadnienia.

 

Bezpieczeństwo
 

LG

 
Informacje o szkole: styczeń - luty 2014

25.02.2014 r.

Tegoroczne obchody Dnia Patrona rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele p. w. Św. Piotra i Pawła celebrowana przez Księdza Proboszcza Mirosława Janowskiego. We mszy udział wzięła Pani Dyrektor Renata Bilska, poseł na Sejm RP p. Andrzej Bętkowski, p. Joanna Kalisz - Półtorak wraz z małżonkiem, p. Danuta Żyła, p. Ryszard Sowa wraz z małżonką, a także uczniowie z rodzicami i wychowawcami.

 

Po mszy zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie udali się do szkoły. Sala gimnastyczna była pięknie udekorowana. Dekorację tworzył ogromny napis: "Świat szczęśliwego dzieciństwa jest faktycznie rajskim okresem życia". Pod napisem umieszczony był widok na Święty Krzyż namalowany przez p. Joannę Kalugę. Natomiast rekwizyty przygotowała p. Kinga Bugajska. Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych na sali. Został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewany hymn narodowy, przy którym akompaniowała Julia Mazurkiewicz (kl. IV). Potem odbyło się uroczyste przedstawienie, które przygotowali uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem p. Moniki Huszno. Na sali zapanowała cisza jak makiem zasiał. Następnie zostały wręczone nagrody za wiersze o Księdzu Profesorze Włodzimierzu Sedlaku, którenapisali uczniowie naszej szkoły: Agata Mysior (kl. IV), Izabela Ślęzak (kl. V) i Andrzej Mysior (kl. VI).

 

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Przewodniczący Rady Miasta p. Andrzej Dąbrowski, Prezydent Miasta p. Roman Wojcieszek, Zastępca Prezydenta Miasta p. Grzegorz Małkus i Dyrektor II LO im. Adama Mickiewicza p. Krzysztof Zemeła, który opowiadał o młodych latach profesora Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej. Na sali panowała bardzo podniosła atmosfera, wszyscy zebrani w skupieniu oglądali występ.

 

 

Dzień Patrona 2014
 

 

Zobacz galerię

AM

 

1.02.2014 r.

Najmłodsze dzieci z osiedla wzięły udział w Zabawie Karnawałowej. Mogliśmy podziwiać wróżki, księżniczki, pszczółki, klaunów, Batmana a nawet samego Supermena. Dzieci bawiły się w towarzystwie swoich pań i najbliższych, tańcząc przy najnowszych przebojach. W przerwach między tańcami dzieci brały udział w konkursach zręcznościowych. Każdy maluch wrócił zadowolony do domu.

 

Karnawał
 

MH

 

30.01.2014 r.

Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Kamila i Klaudia (kl. VI) zaprezentowały na forum szkoły podsumowanie naszej pracy w I półroczu roku szkolnego 2013/2014. Poznaliśmy uczniów z najwyższymi średnimi ocen, wzorowym zachowaniem i stuprocentową frekwencją. Najwyższą średnią klasy uzyskali czwartoklasiści - 4,64. Najlepsza pod względem zachowania okazała się klasa VI - wszyscy uczniowie wypracowali oceny wzorowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w II półroczu !

 
I półrocze
 
I półrocze (2) 
 

Zobacz galerię

MH

 

29.01.2014 r.

Uczniowie klas IV-VI zorganizowali dyskotekę karnawałową. Jak zwykle nie zabrakło dobrej muzyki i zabawy.

MH

 

28.01.2014 r.

Skarżyskie policjantki odwiedziły naszą placówkę, aby wskazać dzieciom główne zasady bezpieczeństwa podczas spędzania ferii zimowych zarówno podczas zabaw na świeżym powietrzu, jak i podczas pobytu w domu. Zwróciły szczególną uwagę na bezpieczeństwo nad zbiornikami wodnymi. Funkcjonariuszki przypomniały podstawowe zasady ruchu drogowego  oraz jak postępować ze zwierzętami. Na zakończenie wizyty wszystkie dzieci otrzymały odblaski lub książeczki informacyjne. 

 

Styczeń 2014
 
Bezpieczeństwo
 

Zobacz galerię

MH

 

23.01.2014 r.

W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji Ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dzieci z klas młodszych wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały  program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym świętem. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki. 
Wielką przyjemność sprawiły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, wręczone przez wnuki. Po zakończeniu uroczystości babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek.

 

Dzień Babci i Dziadka 2014
 

Zobacz galerię

LG

 

14.01.2014 r.

W tym roku Samorząd Uczniowski zebrał 150,35 zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Samorząd składa serdeczne podziekowania wszystkim ofiarodawcom!

MS

 

8.01.2014 r.

Jak co roku i tym razem naszą szkołę odwiedził Ksiądz Proboszcz Mirosław Janowski z wizytą duszpasterską. Wspólna modlitwa sprawiła, że spokojniej i przyjemniej zaczęliśmy Nowy 2014 Rok.

 

Wizyta
 

Zobacz galerię

MH

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 15 z 47

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone