Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności
Informacje o szkole: lipiec - sierpień 2013

15.08.2013 r.

Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej placówce majora Henryka Czecha pseudonim "Śmigły", żołnierza AK, podkomendnego Antoniego Hedy "Szarego" i innych partyzantów. Po polowej Mszy Świętej, prowadzonej przez proboszcza parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła – Mirosława Janowskiego, złożyliśmy symboliczne wieńce pod pomnikiem obok szkoły, aby oddać cześć: mjr „Ponuremu”, ppłk.  „Szaremu”, mjr „Świątce” i innym żołnierzom Armii Krajowej.

Msza polowa - pomnik

Informacje o szkole: maj - czerwiec 2013

28.06.2013 r.

Szczęśliwie i bezpiecznie udało nam się zakończyć kolejny rok szkolny. Pożegnaliśmy tegorocznych szóstoklasistów, życząc im powodzenia i ciekawych przeżyć w gimnazjum. Apel przygotowany przez piątoklasistów pod czujnym okiem p. Agnieszki Nurzyńskiej sprawił, że niejednej osobie zakręciła się łezka w oku na myśl o odejściu naszych Absolwentów. Mam nadzieję, że będą mile wpsominać naszą szkołe i o nas nie zapomną.

W tym roku tytuł "Absolwenta na szóstkę" za bardzo dobre wyniki w nauce oraz sukcesy w konkursach uzyskali: Kamila Zalewska i Mikołaj Mączka. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów w gimnazjum!

Na koniec krótkie podsumowanie:

kl. I

kl. II

kl. III

kl. IV

kl. V

kl. VI

Frekwencja

Średnia ocen

3,9

4,6

4,5

Wzorowe zachowania

Koniec roku 2012/2013

25.06.2013 r.

Uczniowie klas młodszych zaprosili do szkoły swoich rodziców, aby z okazji Dnia Rodzica złożyć im szczere i gorące życzenia za pośrednictwem wierszy i piosenek. Każdy rodzic otrzymał również upominek wykonany własnoręcznie przez swoją pociechę.

Dzień Rodzica 2013

22.06.2013 r.

W ten sobotni wieczór odbył sie Bal Szóstoklasisty, w tym roku pod ciekawym hasłem: "To my". Zarówno uczniowie klasy VI, jak i V długo i przyjemnie będą wspominać tę ostatnią wspólną dyskotekę.

4.06.2013 r.

Tego dnia uczniowie klas młodszych pojechali na wycieczkę do Sobkowa. Punktualnie o godz. 7.30 w dobrych humorach wyruszyliśmy w drogę. Podróż minęła bardzo szybko. Cieszyliśmy się, że Sobków nie powitał nas deszczem. Ruszyliśmy na dziedziniec zamkowy na środku którego znajdowały się potężne ruiny pałacu mieszkalnego. Dookoła niego stały „zaparkowane” bryczki i powozy. Co kawałek przyciągające wzrok "obiekty": stara armata, klatka do tortur, dyby, gołębnik, stylizowane lampiony, metalowe tarcze z herbami, ptaszarnia, spacerujący paw. W oddali płynie rzeka Nida i jest staw po którym pływają łabędzie.
Na dziedzińcu zamkowym powitał nas Kasztelan Zamku Rycerskiego, który w ciekawy oraz bardzo dowcipny sposób opowiedział o życiu rycerzy oraz zademonstrował różne rodzaje broni. Chętni uczniowie mogli przymierzyć hełmy rycerskie. Następnie wyruszyliśmy na przejażdżkę bryczką po okolicy. Kolejną atrakcją dla dzieci była jazda konna. Później oglądaliśmy ptaki drapieżne: puchacza europejskiego i myszołowa. Odważni mogli w specjalnej rękawicy potrzymać myszołowa, który jadł z ich ręki.
 Kiedy już troszkę zgłodnieliśmy, zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek do pięknej, zabytkowej sali. Na  ścianach wisiały piękne proporce, portrety i batalistyczne obrazy olejne w ciężkich ramach. I choć zajadaliśmy kiełbaski z grilla, to w tych wnętrzach czuliśmy się jak na królewskiej uczcie ?
Ostatnim punktem naszego pobytu w tym pięknym miejscu było kupienie pamiątek oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć.
Z mieczami, łukami, maczugami i radością na twarzach wróciliśmy do domu.

zdj1

31.05.2013 r.

Jest już tradycją naszej szkoły, że w okolicach 1 czerwca odwiedzają nas członkowie Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów. W tym roku już po raz 14 odbyła się akcja "Sprawnym rowerem po Europie".
Uczestników imprezy powitała Pani Dyrektor Renata Bilska oraz w imieniu wszystkich dorosłych złożyła życzenia wszystkim dzieciom. Następnie podziękowała i wręczyła statuetki sponsorom oraz osobą, które pomogły w organizacji tego dnia.
Ksiądz proboszcz Mirosław Janowski poświęcił rowery i życzył wszystkim bezpiecznej jazdy.
Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę i współzawodnictwo w różnych konkurencjach. Trzeba zaznaczyć, że nie było przegranych, ponieważ każdy otrzymał nagrodę. Po zawodach odbył się  słodki poczęstunek oraz grill.

STC

28.05.2013 r.

Znamy już wyniki sprawdzianu szóstoklasisty, w tym roku średnia to: 25,30.

24.05.2013 r.

Mimo niesprzyjającej pogody kl. IV udała się na kolejny piknik archeologiczny "Rydno". Ponieważ byliśmy jedyną grupą zostaliśmy bardzo miło przywitani przez ludzi z dawnych epok i dokładnie zapoznani z ich życiem, co pokazują poniższe obrazki.

Rydno - maj 2013 r.

MS

21.05.2013 r.

Uczniowie klas IV-VI ruszyli na wycieczkę w kierunku Wieliczki. Celem wyprawy było "odkrycie Solilandii" z pomocą Dużego Artura i Soliludka. Podróż po Kopalni Soli zakończyła się bliskim spotkaniem ze Skarbnikiem i ukoronowaniem księżniczki Natalii. Po długim zwiedzaniu uczniowie udali się do Parku Wodnego w Krakowie, aby odpocząć i się dobrze bawić. To był długi, ale za to bardzo udany wyjazd.

Zdj1

16.05.2013 r.

Uczniowie klas starszych mieli okazję się zrelaksować podczas szkolnej dyskoteki. To była już ostatnia okazja w tym roku szkolnym na tańce dla klasy IV. Następna zabawa to przecież Bal Klasy Szóstej.

6.05.2013 r.

Pan Stefan Sorbian wraz z uczennicami klasy szóstej przygotował apel z okazji CCXXII Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Wszyscy uczniowie z powagą i zaciekawieniem wysłuchali przygotowanych tekstów historycznych i piosenek patriotycznych.

3 Maja

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»