Start > Wydarzenia > Konkursy > Aktualności
Informacje o szkole: maj - czerwiec 2015

30.06.2015 r.

Samorząd Uczniowski w ciągu roku szkolnego prowadził zbiórkę makulatury. Udało się zebrać  1150 kg! Co oznacza kwotę 230 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę!

MH

 

26.06.2015 r.

"Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek..." to hasło przewodnie części artystycznej uroczystego zakończenia roku szkolnego 2014/2015.

Ostatni dzień w szkole zapoczątkowała msza św. w parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą celebrował Ksiądz Proboszcz Mirosław Janowski.

W szkole przbyłych gości przywitała Pani Dyrektor Renata Bilska. Następnie odbyło się przekazanie sztandaru klasie piątej i ślubowanie absolwentów szkoły. Po wyprowadzeniu sztandaru piątoklasiści pod opieką p. Moniki Huszno zaprezentowali krótki występ artystyczny, na zakończenie którego przekazali absolwentom symboliczne bilety do gimnazjum i upominki. Kolejnym etapem uroczystości było wręczanie nagród, dyplomów i świadectw z wyróżenieniem dla poszczególnych uczniów. Z sukcesów swoich pociech mogli cieszyć się także rodzice, odbierając listy gratulacyjne. Podczas uroczystości p. Anna Cukrowska rozdała nagrody dla grupy EKOLAND, która zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Drugie życie elektrośmieci".

Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor życzyła wszystkim bezpiecznych i spokojnych wakacji.

 

Absolwenci
 

Zobacz galerię

 MH

 

24.06.2015 r.

Podsumowując działalność Szkolnego Koła PCK, którego opiekunem jest p. Violetta Dąbrowa, należy zwrócić uwagę na kwotę zebraną w ramach tzw. "Gorączki złota" - 340 zł. Zdecydowaną większość kwoty udało się zebrać wychowankom z oddziału przedszkolnego. Kolejna kwota to 100 zł zebrane podczas kwesty ulicznej i 100 zł ze sprzedaży znaczków Polskiego Czerwonego Krzyża.

MH

 

 

18.06.2015 r.

Dzieci z klas 0-III zaprosiły do szkoły swoich rodziców, aby z okazji Dnia Rodzica za pośrednictwem wierszy i piosenek złożyć swoim rodzicom szczere i gorące życzenia.
Wszyscy byli wzruszeni, gdy dzieci mówiły za co kochają swoich rodziców. Po części oficjalnej, nastąpiło wręczenie upominków wykonanych przez dzieci oraz słodki poczęstunek.

 

MH

 

11.06.2015 r.

Samorząd Uczniowski podał wyniki całorocznego konkursu na Super Klasę, wygrała klasa V. To właśnie piątoklasiści skonsumowali największą pizzę wraz z colą i chipsami. Zdrowo, nie było, ale czasem trzeba troszkę odpuścić ;) Odbył się także konkurs na najpiękniejszy kapelusz i piknik, który możemy podziwiać na zdjęciach poniżej.

 

Super Klasa

MH

 Zobacz galerię

 

28.05.2015 r.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, bowiem dzieci z kl. 0-II wybrały się ze swoimi Paniami do Państwowej Straży Pożarnej. Na wycieczce Panowie Strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy. Oglądaliśmy m.in. wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów, widzieliśmy ogromne nożyce do cięcia blachy. Każdy z nas mógł usiąść i zobaczyć wóz od środka, przymierzyć hełm strażacki. W formie pogadanki dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Uczestnicy wycieczki utrwalili sobie numer telefonu do straży pożarnej - 998 i numer alarmowy - 112. Bardzo podobała się nam ta wycieczka, ponieważ kto z nas nie chciałby zostać strażakiem.

 

Kl. 0
 
Kl. II
 

VD

 

27.05.2015 r.

W naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W szkoleniu wzięli udział uczniowie klas 0-III. Każdy z nas mógł przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie. Mogliśmy też w praktyce przetestować podstawowe czynności ratownicze, takie jak np. właściwe ułożenie ofiary wypadku w pozycji bocznej ustalonej - ćwiczyliśmy w parach pod czujnym okiem wychowawcy. Przypomnieliśmy sobie też numery telefonów alarmowych. Dzięki Paniom instruktorkom wiemy już co należy zrobić i jak się zachować podczas wypadku, które przecież niestety się zdarzają. Na koniec zajęć zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

VD

 

22.05.2015 r.

Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Muzeum im. Orła Białego. Na ekspozycji plenerowej zobaczyliśmy liczne pojazdy kołowe, pojazdy opancerzone, wyrzutnie pocisków, potężny okręt i liczne samoloty. W jednym z tych samolotów mogliśmy zasiąść za sterami i poczuć się pilotami. Poza plenerową ekspozycją Muzeum zachęca do zwiedzania sal muzealnych z różnego rodzaju karabinami, amunicją i dokumentami. Na zakończenie wycieczki Pani przewodniczka przeprowadziła mini quiz. Za poprawnie udzielone odpowiedzi otrzymaliśmy piłkę. Wszystkie eksponaty choć nadgryzione zębem czasu i historii bardzo nam się podobały.

VD

 

21.05.2015 r.

Dzieci z klasy I i II pojechały na wycieczkę do Kurozwęk. Pierwszą atrakcją dla dzieci była przejażdżka wozem „safari bizon”, którym wjechały do wnętrza zagrody bizonów. Z bardzo bliska oglądały zwierzęta i wysłuchały opowiadania przewodnika o ich  pochodzeniu, hodowli, zwyczajach.  W kurozwęckim „Mini Zoo”  obejrzały strusie, lamy, kucyki, kózki, dziki z młodymi, osiołka. Chętni mogli karmić kury i króliki.  Zwiedziły również pałac i pałacowe piwnice w których zorganizowana została salka muzealna, w której obejrzeć można reprodukcje broni rycerskiej oraz zabytki znalezione podczas odgruzowywania i porządkowania piwnic zamkowych. Oczekując na kolejne, zaplanowane atrakcje dzieci spędzały czas na placu zabaw oraz odwiedzały kolejne stoiska z pamiątkami.

LG

 

20.05.2015 r.

Uczniowie klasy IV i V byli w Miasteczku Ruchu Drogowego. Pełniący obowiązki Komendanta Straży Miejskiej w Skarżysku-Kamiennej młodszy inspektor pan Mariusz Matla przeprowadził wykład na temat budowy i konserwacji roweru, a następnie oprowadził dzieci po Miasteczku Ruchu Drogowego omawiając przy tym zasady jazdy panujące na drodze oraz najczęściej popełniane przez rowerzystów błędy.  Resztę wycieczki uczniowie spędzili na praktycznych ćwiczeniach jeżdżąc po ulicach Miasteczka Ruchu Drogowego.

Bardzo dziękujemy inspektorowi M. Matli za poświęcony czas i przeprowadzenie niezbędnych do bezpiecznego poruszania się po drodze zajęć.

 

Miasteczko Ruchu Drogowego
 

Zobacz galerię

DK

 

19.05.2015 r.

Uczniów klas IV-VI po przepięknym Sandomierzu oprowadzał p. Andrzej. Fantastyczny przewodnik, który niesamowitymi historiami na temat tego "małego Rzymu" sypał jak z rękawa. Swoją podróż po Sandomierzu rozpoczęliśmy od zwiedzania Bramy Opatowskiej, gdzie z samej wieży mogliśmy podziwiać przepiękny krajobraz sandomierski. Można było dostrzec promienie słońca odbijące się w wodach Wisły czy Seminarium Duchowne, w którym uczył się nasz patron - Ksiądz Profesor Włodzimierz Sedlak. Następnie zajrzeliśmy do katedry, by odnaleźć imiona i sylwetki naszych świętych na cudownych obrazach. W drodze do kościoła św. Jakuba minęliśmy zamek i plebanię Ojca Mateusza. W ciszy przeszliśmy skrótem wokół domostwa pewnego "śpiącego jamnika", aby z bliska podziwiać lessowy wąwóz Królowej Jadwigi. Naszą ostatnią atrakcją była podziemna trasa turystyczna oraz Rynek. Po chwili wytchnienia w tym pięknym słonecznym dniu, spożyliśmy lody, zakupiliśmy pamiątki i udaliśmy się w drogę powrotną do Skarżyska, zaglądając przy okazji do McDonald's w Ostrowcu Świętokrzyskim. Bawiliśmy się doskonale!

 

SANDOMIERZ
 

MH

 

6.05.2015 r.

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach profilaktycznych "Stop agresji, sposoby pomocy dla osób dotkniętych agresją, zasady idealnej klasy" prowadzonych przez trenerów pracowni "Krokus". Efektem prac prowadzących zajęcia są opisane sylwetki ofiary, świadka i sprawcy przemocy, a także plakaty i ulotki na kampanie szkolną - STOP AGRESJI.

 

Stop agresji
 
zdj 2
 

MH

 

4.05.2015 r.

Klasa V pod opieką p. Stefana Sorbiana przygotowała montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie, aby upamiętnić tak doniosły fakt w historii Polski, jak Uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Piątoklasiści recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

 

Konstytucja Trzeciego Maja
 
zdj 2

MH

 
Informacje o szkole: marzec - kwiecień 2015

29.04.2015 r.

W naszej szkole gościliśmy niecodziennych gości - byli to przyszli uczniowie, którzy przybyli wraz ze swoimi rodzicami.
Jak co roku gospodarzami tego wydarzenia były dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawcą p. Violettą Dąbrową.
Pod czujnym okiem wychowawcy przygotowały one bardzo ciekawą inscenizację, była to baśń H. Ch. Andersena pt. "Calineczka". W tytułową rolę wcieliła się nasza sławna koleżanka - Emilia Gadecka.
Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godz. 16.30, przybyłych gości serdecznie powitała p. dyrektor Renata Bilska.
Inscenizacja bardzo spodobała się przybyłym gościom, mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Na scenie zaprezentował się też wychowanek oddziału - Przemek Gadecki, który przy gitarowym akompaniamencie swojej siostry Emilki zaśpiewał piosenkę, dzięki której zajął I miejsce w Festiwalu "Piosenki o zdrowiu".
Po części artystycznej wyruszyliśmy na zwiedzanie szkolnych klas, gdzie dzieci mogły po raz pierwszy usiąść w ławkach. Najdłużej jednak bawiły się w oddziale przedszkolnym, gdzie czekało na nich jeszcze kilka atrakcji. A były to konkursy z super nagrodami. Po tak wyczerpujących chwilach udaliśmy się do świetlicy, gdzie czekał na nas słodki poczęstunek. Rodzice w towarzystwie nauczycieli i pani dyrektor mogli napić się kawy i herbaty.
I na zakończenie dzisiejszego dnia, każdy uczestnik otrzymał specjalny prezent wykonany przez przedszkolaka, a była to zakładka do książki.
Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci naszych przyszłych uczniów.

 

 

Dzień Otwarty
 

 

Zobacz galerię

 

Obejrzyj film z występu

VD

 

 

Do południa uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach pt. "Przemoc to niemoc". Natomiast uczniowie klas IV – VI  wzięli udział w warsztatach edukacyjnych na temat uzależnień, które poprowadziła p. Małgorzata Wróbel z Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie. Pani trener uświadomiła dzieciom, jakie konsekwencje niesie ze sobą uzależnienie od nowych technologii, dlaczego komunikacja w sieci zaczyna zastępować realne kontakty międzyosobowe i w jaki sposób bronić się przed złudnym poczuciem akceptacji i przynależności wśród wirtualnych znajomości. Ponadto omówiono zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i jak zachowywać się w Sieci, żeby nie zostać ofiarą. Uczniowie pracowali zespołowo, tworząc wspólne plakaty problemowe.

 

zdj
 

MH

 

15.04.2015 r.

Również w klasie czwartej nie zabrakło ochotników do prowadzenia setnej lekcji matematyki. Prowadzącą zajęcia na drodze losowania została Julia Staniszewska. Uczennica perfekcyjnie przygotowała się do zajęć, rozwiązując wszystkie zadania z podręcznika dotyczące odejmowania ułamków zwykłych.

 

Kl. 4 (1)
 
Klasa 4 (2)
 

MH

 

10.04.2015 r.

Zarys historyczny Zbrodni Katyńskiej zaprezentowały nam przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego z klasy V: Agata Mysior i Julia Mazurkiewicz. Chwilą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy zginęli w Katyniu w 1940 r. oraz podczas katastrofy w Smoleńsku w 2010 r. Uczniowie klasy VI zapalili symboliczne znicze przy Dębach Pamięci przed naszą szkołą.

 

 zdj

 

Zobacz galerię

MH

 

  

10.04.2015 r.

Setną lekcję matematyki w klasie piątej na temat średniej arytmetycznej poprowadził Bartłomiej Herka. W przygotowaniu zajęć pomagała mu Julia Mazurkiewicz. Uczniowie dobrze się bawili i  sprawnie opanowali nowy materiał.

 

Klasa 5 (1)
 
Klasa 5 (2)
 

MH

 

27.03.2015 r.

Uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie pt.:  „O Kacperku i Świetliku, czyli o tym co w gniazdku piszczy”, dotyczące bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej w ramach akcji edukacyjnej PGE Dystrybucja  „Tajniki Energetyki”. PGE Dystrybucja zwraca szczególną uwagę na bezpieczne użytkowanie energii elektrycznej i urządzeń zasilanych energią elektryczną. Pokazy mają na celu kreowanie odpowiednich postaw wśród najmłodszych użytkowników energii oraz przekazanie im zasad bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami zasilanymi energią elektryczną.

 

Teatrzyk PGE
 

Zobacz galerię

MH

 

19.03.2015 r.

Ale się działo ... Dzień Samorządności w Szkole Podstawowej nr 9.

Dziecięcą radość, entuzjazm i kreatywność połączyliśmy w jedno wielkie wydarzenie pod hasłem „Zielony jest dobry na wszystko”. Uczniowie witając nadejście wiosny postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i „objąć władzę” w szkole w ramach Dnia Samorządności. Klucz do szkoły na ten wyjątkowy dzień Pani Dyrektor Renata Bilska przekazała przewodniczącej SU – Agacie Mysior. Wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej świetnie się bawili przyglądając się temu, co tam się działo. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem  p. Kingi Bugajskiej znalazły się zabawy, konkursy, pokazy sztuczek magicznych, pokaz mody, występy artystyczne uczniów. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego poczęstowali wszystkich uczniów „zielonymi witaminami”. Ponieważ „zielony dzień” jest ekologiczny dzieci tworzyły też sztukę ze śmieci tzw. trash art. Tematem pracy była oczywiście wiosna. Obrazki powstawały dzięki kolorowym zakrętkom od butelek. Na koniec SU przygotował najmłodszym uczniom „zielone niespodzianki”. Były to zielone papierowe samoloty, zielone balony, kukiełki przedstawiające Marzannę i zielony salon wizażu, w którym można było sobie zrobić wiosenny makijaż i fryzurę.

 

zdj1
 
MM
 

18.03.2015 r.

W klasie szóstej setną lekcję matematyki poprowadził Arkadiusz Lisowski z wielką pomocą Natalii Cader ;) Temat lekcji dotyczył obliczania wartości wyrażeń algebraicznych. Uczniowie doskonale poradzili sobie z tym tematem.

 

Klasa 6 (1)
 
Klasa 6 (2)
 

MH

 

6.03.2015 r.

Tegoroczne obchody święta piękniejszej części szkolnej społeczności przebiegały pod znakiem humoru i dobrej zabawy. Członkowie SU zadbali, aby ten dzień był  bardzo słodki i zorganizowali kiermasz babeczek. Każdy za symboliczną złotówkę mógł kupić pyszną babeczkę i delektować się jej smakiem. W tym dniu również każdy do szkoły miał przyjść w koralach. Chłopcy podjęli wyzwanie i na swoich szyjach zawiesili sznury korali pożyczone od mam, babć i sióstr. 

Spisali się również na medal, ponieważ  pamiętali o wszystkich paniach i swoich koleżankach, którym złożyli serdeczne życzenia i wręczyli drobne upominki. 

 

zdjęcie 1
 

LG

 

4.03.2015 r. 

Dzień Patrona od wielu lat jest niezwykle ważnym wydarzeniem w naszej szkole.
Święto to  propaguje znajomość najważniejszych faktów z życia ks. prof. Włodzimierza Sedlaka, przypomina o wartościach przez Niego wyznawanych oraz promuje je wśród dzieci i młodzieży.

Uroczystości tradycyjnie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej sprawowanej w intencji wszystkich pracowników, uczniów i przyjaciół naszej szkoły. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Część oficjalną otworzyła Pani Dyrektor Renata Bilska, która w swoim przemówieniu powitała gości i wszystkich zebranych.
Występ artystyczny uczniów,  przypomniał najważniejsze wydarzenia z życia naszego Patrona.
Następnie postać ks. prof. Włodzimierza Sedlaka  przybliżyła pani Wiesława Turecka.
Program przedstawienia, scenariusz oraz przygotowanie uczniów do występu to dzieło nauczycielki j. polskiego – p. Katarzyny Pejas.

 

zdj

 

Zobacz galerię

LG

 

2.03.2015 r. 

Już pierwszego dnia po feriach zimowych naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium ANTARES. Wykwalifikowana kadra zaprezentowała uczniom projekt edukacyjny, dzięki któremu dzieci mogły zgłębiać swoją wiedzę na temat Wszechświata, historii Kosmosu i możliwości jego podboju. Ponadto omówione zostały ciekawostki o największych odkrywcach, w tym m.in. Mikołaju Koperniku.

Ogromny przenośny namiot sferyczny, który rozłożony został na sali gimnastycznej dostarczył sporo „kosmicznych wrażeń”. Naszym zdaniem to idealne narzędzie edukacyjne, umożliwiające zobaczenie i zrozumienie zjawisk astronomicznych, które zazwyczaj obserwujemy z Ziemi i tych widzianych jedynie przez teleskopy.

Najmłodsi uczniowie w sposób przyjemny i z zaciekawieniem poznali Układ Słoneczny, z kolei dla starszych była to okazja do pogłębienia i usystematyzowania swojej dotychczasowej wiedzy o Kosmosie oraz odbycia cudownej podróży po niebie.

 

zdj
 

MH 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 43

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone