Start > Wydarzenia > Konkursy
Konkursy
Maj - Czerwiec 2009

Martyna Kuś dostała wyróżnienie w konkursie ogłoszonym przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty „Młodzi w poszukiwaniu autorytetów” za pracę w formie listu. Praca Martyny znalazła się wśród 9 wyróżnionych w skali województwa w kategorii Szkół Podstawowych i jest jedyną wyróżnioną ze Skarżyska – Kam. Patryk Gnat (kl. II) zajął III miejsce w Mikołajkowym Turnieju Pływackim. Patrykowi należą się duże brawa, ponieważ rywalizował z uczniami z klas III. W turnieju tym również wystąpili: Patryk Gula (kl. III) – IV miejsce i Krzysztof Bilski (kl. III). 18 XII – zespół wokalny w skład którego wchodzą uczniowie klas II – VI zajął III miejsce w międzyszkolnym konkursie „Kolęd i pastorałek”. Uczniów do występu przygotowała p. Joanna Kaluga. Martyna Kuś i Klaudia Kotańska wzięły udział w II etapie Kuratoryjnego Konkursu Humanistycznego „Na Parnasie w 6 klasie”. Robert Ciesielski przygotował na konkurs projekt logo z okazji 85 – lecia Skarżyska – Kam. Do etapu diecezjalnego konkursu plastycznego „Jezus naucza” zostały zgłoszone prace: Zuzi Krajcarz (kl.I), Krystiana Frydrycha (kl. II) i Sylwii Półtorak (kl. III). Za wszystkich uczestników konkursów trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

 

15. VI. 2009 r.

W MCK odbyło się podsumowanie osiągnięć uczniów w nauce i sporcie. Nagrodą dla szkoły za osiągnięcia sportowe jest bon pieniężny oraz komplety dresów dla uczniów. Jakub Wojtachnio za bardzo dobre wyniki w nauce oraz sukcesy w konkursach odebrał tytuł „Absolwent na 6".

 

6. VI. 2009 r.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w X Jubileuszowym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów. Nasi rowerzyści przejechali trasę 40 km. Na zakończenie rajdu odebrali puchar i pamiątkowe medale.

 

rajd X

 

 

Zobacz galerię


28. V. 2009 r.

W ramach Turnieju Miast i Gmin reprezentacje chłopców z ki. III - IV i V - VI brały udział w Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej. Chłopcy z III i IV klasy zajęli V miejsce.

 

27. V. 2009 r.

Poznaliśmy wyniki sprawdzianu szóstoklasistów. Średnia z egzaminu wyniosła 25,08 punktu. Nasi uczniowie osiągnęli wynik powyżej średniej krajowej i województwa. W skali miasta jest to II miejsce.

 

24. V. 2009 r.

Anna  Salwerowicz, Magdalena Mróz, Patryk Gluza uczestniczyli w kweście PCK. Uczniowie zebrali 104 zł.

 

12. V. 2009 r.

W ramach kampanii edukacyjno - reklamowej „Trudno żyć nie śmiecąc, trudno śmiecić nie płacąc" uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Samorządowcy nagrodzili dzieci, które wzięły udział w scenkach satyrycznych i w konkursach związanych z kampanią. Szkoła otrzymała nagrodę w kwocie 1500 zł. Wszyscy zebrani otrzymali ekologiczne torby i ulotki na temat referendum.

 

referendum

 

 

 
Marzec - Kwiecień 2009

W tym roku szkolnym marzec i kwiecień obfitował w wiele konkursów, w których uczestniczyli nasi uczniowie.

 

 

 

Patryk Gnat zajął I miejsce w Wiosennym Turnieju Pływackim. W turnieju tym udział wziął również Mikołaj Mączka. Również Patryk osiągnął bardzo dobre wyniki startując w konkursach wojewódzkich. Dwa razy zajął miejsce VI i raz był V wśród zawodników z całego województwa.

 

Sukcesy pływackie
 

 

29. IV. 2009 r.

W nasze] szkole po raz trzeci odbył się Międzyszkolny Ekologiczny Bieg Patrolowy. W konkursie wzięty udział drużyny z 6 skarżyskich szkół. W tym roku najlepszy wynik osiągnęli uczniowie ze SP nr 5. Drugie miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: Patryk Gnat, Maciej Łyżwa i Wojciech Kamiński. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyli uczniowie ze SP nr 3. W biegu uczestniczyły również drużyny ze szkół nr 1, 7 i 13. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta wręczył zastępca prezydenta miasta Skarżyska - p. Grzegorz Małkus. Nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Skarżysko wręczył pracownik nadleśnictwa - p. Jan Harabin.

W tym roku organizatorką konkursu była p. Beata Półtorak. Wszyscy uczestnicy wysłuchali prelekcji p. Jana Harabina na temat fauny i flory pobliskich lasów. Bieg zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

 

Bieg patrolowy

 

Zobacz galerię


29. IV. 2009 r.

W konkursie matematyczno - przyrodniczym dla klas VI „Asy z naszej klasy" uczestniczyli: Katarzyna Karpeta, Jakub Wojtachnio i Robert Ciesielski.

 

Klaudia Osuch (kl. I) i Kamila Zalewska (kl. II) wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim.

 

23. IV. 2009 r.

W naszej szkole odbył się. II Szkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klasy II i III pt. „W krainie baśni Andersena". W konkursie uczestniczyło 12 uczniów. Pierwsze miejsce i zajął Maciej Łyżwa. Wojciech Kamiński i Małgorzata Bastrzyk zajęli II miejsce, Ola Malik zajęła miejsce III. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe.

 

 

18. IV. 2009 r.

Dariusz Maciejewski (kl. III) zajął II miejsce w XIV Świętokrzyskich Konfrontacjach Tanecznych.


16. IV. 2009 r.

Uczniowie klasy V: Wojciech Bieszczad, Mateusz Miądzel i Tomasz Strószczyk wzięli udział w „Międzyszkolnym konkursie wiedzy o regionie".

 

15. IV. 2009 r.

„Przyroda w muzyce, poezji i nauce" to tytuł konkursu dla uczniów klas VI, który odbył się w gimnazjum nr 3. W kategorii „przyroda w nauce" Jakub Wojtachnio zajął II miejsce. W konkursie tym uczestniczyli również: Katarzyna Karpeta, Karolina Marcinkowska, Angelika Rojek, Anna Zygmunt i Marcin Merchel.

 

31. III. 2009 r.

Do drugiego etapu „Międzyszkolnego konkursu ortograficznego", który odbył się 6 kwietnia zakwalifikowali się: Karolina Marcinkowska (kl. VI) i Jakub Wojtachnio (kl. VI).

 

24. III. 2009 r.

 W międzyszkolnym konkursie dla klas I pt. „Brzechwa - poeta, którego lubimy i czytamy" Emilka Wilczewska zajęła II miejsce, Klaudia Osuch była VI, a Patrycja Ślęzak zajęła VII miejsce.

 

16. III. 2009 r.

Jakub Wojtachnio (kl. VI) zajął II miejsce w „Powiatowym konkursie wiedzy o lesie". W konkursie tym również reprezentowali szkołę: Robert Ciesielski (kl. VI) i Piotr Makocki (kl. VI).

 

13. III. 2009 r.

W Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego uczestniczyli: Filip Półtorak (kl. II), Mikołaj Mączka (kl. II) i Maciej Łyżwa (kl. III).

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 35

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone