"Konkurs z jajem"
Uczniowie klasy drugiej i trzeciej w marcu wzięli udział w „Konkursie z jajem” organizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.
Przedmiotem konkursu było ozdobienie jaja wielkanocnego bądź wydmuszki techniką tradycyjną lub dowolną. Konkurs miał na celu propagowanie spontanicznej ekspresji plastycznej dzieci i pogłębianie wiedzy związanej z kultywowaniem tradycji Świąt Wielkanocnych.
Nasi uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem, a ich prace zostały zaprezentowane w Wojewódzkim Domu Kultury 31 marca 2017r. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Memory Master
Jeszcze przed świętami 11 uczniów klas 4 - 6 wzięło udział w ogólnopolskim konkursie leksykalnym z języka angielskiego "Memory Master".
Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Jem zdrowo i kolorowo
W piątek 7 kwietnia uczniowie klasy I i II, pod kierunkiem wychowawczyń: p. Anny Cukrowskiej i p. Beaty Półtorak oraz p. Marii Kuś uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pod hasłem „Jem zdrowo i kolorowo”.
Podczas zajęć na stanowiskach uczniowie wspólnie z paniami przygotowywali zdrowe potrawy głównie z jajek: kurczaki, jeżyki, łódeczki, a także pyszne kanapki z jadalnymi biedronkami zrobionymi z pomidorków koktajlowych. Uczniowie wykonywali wszystkie potrawy według wcześniej przygotowanych przez panie przepisów. Efektem pracy uczniów były pyszne potrawy, zachęcające kolorystyką i zapachem. Wszyscy uczestnicy mogli spróbować przygotowanych przez siebie pyszności. Jak było wszystko smakowite nie trzeba przekonywać, ślinka leci na samo wspomnienie.
Celem warsztatów jest upowszechnianie wiedzy na temat zdrowego odżywiania, poszerzanie umiejętności oraz rozwijanie zainteresowań sztuką kulinarną.

««  start « poprz. 11 nast.  » koniec »»