O tych sukcesach w minionym roku szkolnym trzeba jeszcze napisać:

W I turnieju szachowym dla klas I-III w ZSP 4 naszą szkołę reprezentowali: Piotr Sobótka i Przemek Gadecki, który zajął 3 miejsce.
W Powiatowym Konkursie Ekologicznym Wiedzy o Lesie finalistami zostali: Aleksandra Staniec i Bartosz Sobótka, przygotowywani do konkursu przez p.dyrektor Renatę Bilską

Info na stronie skarzysko24

Jak nie czytam, jak czytam
Nasza szkoła wzięła udział w największej akcji czytelniczej w Polsce "Jak nie czytam, jak czytam".
Jej organizatorem był miesięcznik ,,Biblioteka w szkole”. Akcja miała na celu promowanie czytania dla przyjemności, bez przymusu, w miłej atmosferze. Polegała na pobiciu rekordu w masowym czytaniu książek przez uczniów.
W tym celu uczniowie zebrali się na placu szkolnym i czytali swoje ulubione książki. W akcję chętnie włączyli się również nauczyciele.

Więcej zdjęć w albumie:

Czytanie na zaczarowanym dywanie
W piątek 15 czerwca, późnym popołudniem na placu przyszkolnym zgromadziła się społeczność naszej szkoły oraz Niepublicznej Dwujęzycznej Szkoły im. Humboldta. Postanowiliśmy wspólnie przyłączyć się do akcji „Noc Bibliotek”. Co prawda nasze „Czytanie na zaczarowanym dywanie” odbyło się tydzień później, ale atrakcji zachęcających dzieci, młodzież i rodziców do czytania było co niemiara.
Zaczęło się od zabaw integracyjnych i występów artystycznych uczniów z „ Humboldta”. Później wszystkich zaproszono na ognisko. Tu mieliśmy okazję poznać się bliżej, porozmawiać. Już wiemy, że zawiązały się przyjaźnie między dziećmi obu szkół.
Piekliśmy kiełbaski, jedliśmy słodkości i z niecierpliwością czekaliśmy na dalsze atrakcje. Po ognisku ostatni buziak z rodzicami, ostatni przytulas i wszyscy przeszliśmy do budynku szkolnego na spotkanie z Panem Kleksem, w którego wcieliła się pani Monika Stelmasiuk, koordynatorka akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Przeczytała uczestnikom opowiadanie z czasów Powstania Warszawskiego. Towarzyszyła jej papuga Azulka, która dla wszystkich była niesamowitą atrakcją.
Na zaczarowanym dywanie organizatorki czytały młodszym dzieciom bajki terapeutyczne. Następnie odbył się konkurs plastyczny. Wszyscy wykonywali ilustracje do wybranej bajki. Powstały bardzo piękne prace, widać, że nasi uczniowie są bardzo kreatywni.
Natomiast uczniowie klas VII i II gimnazjum uczestniczyli w nocnych warsztatach fotograficznych w terenie. Spotkali się z ludźmi, dla których fotografowanie to olbrzymia pasja.
Bożenna Brzezińska, Ireneusz Stępień oraz Przemysław Kosiński zaprosili młodzież do zabawy światłem i rejestrowania tych zabaw na fotografii. Uzyskane efekty były niesamowite.
Kulminacyjnym punktem nocnego czytania była wyprawa po szkole w poszukiwaniu cytatów z lektur, ułożeniu kilku cytatów w logiczną całość oraz odgadnięcie tytułu lektury i odnalezienie jej w szkolnej bibliotece. Każda grupa chciała zrobić to jak najszybciej.
Akcja kończyła się wspólnym śniadaniem w sobotę rano.
Każde dziecko samodzielnie je sobie przygotowało, porządkowało swoje „miejsce noclegowe” i pod opieką rodziców z uśmiechem na buzi odjeżdżało do swojego domu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom uczestnictwa w akcji oraz drobny upominek.
Organizatorzy gorąco dziękują sponsorom akcji, a należą do nich: Stowarzyszenie „Nasze Pogorzałe”, piekarnia Piotr Marcinkowski, piekarnia Dom Chleba, firma SKB Auto Katarzyna Bugajska oraz firma WILKOR Wojciech Wdowik. Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie wydarzenia, a w szczególności cudownym uczniom szkoły Humboldta oraz naszej Dziewiątki.
Do zobaczenia za rok!
Zobacz album na:

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»