Start
Półkolonie 2017
Upragnione i wyczekiwane, gorące i słoneczne, to… oczywiście wakacje. Wakacje to czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki, odrabiania lekcji. Jednak dzieci z naszej  szkoły nie chciały rozstawać się z jej murami. Dlatego też dla 25 uczniów zostały zorganizowane półkolonie letnie w dniach od 16 do 29 sierpnia.
Pieczę nad naszymi milusińskimi sprawują pedagodzy z tutejszej szkoły, którzy mają wieloletnie doświadczenie w organizacji różnego rodzaju wypoczynku. Celem zajęć jest między innymi:
- stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu,
- kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw,
- stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego,
- rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji,
- poznawanie najbliższej okolicy – turystyka.
Zajęcia rozpoczęły się 16 sierpnia od przywitania uczestników półkolonii oraz przedstawienia programu.
Podczas pierwszego dnia uczestnicy półkolonii rozwijali zdolności plastyczne, a także przypomnieli sobie miejsce Polski w Europie. Wzięli udział w rozgrywkach w piłkę nożną. Wygrała drużyna FC Raki w składzie: Natalia Bzymek, Jakub Banaś, Kordian Derlatka, Dawid Ślęzak i Szymon Wierzbowicz. Wygranej drużynie GRATULUJEMY! Po wysiłku fizycznym była chwila odpoczynku przy zdrowych koktajlach owocowych. Następnie nasi koloniści mieli spotkanie ze znaną muzyką europejską, a także poznali podstawowe kroki znanych tańców. Po tańcach wysłuchali pogadanki na temat rzeźby greckiej, a następnie własnoręcznie wykonali rzeźby z masy solnej. Na zakończenie dnia odbyły się rozgrywki szachowe, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. 
W każdym dniu półkolonii dzieci mają możliwość spożywania posiłków. 
 
 
 
  
 
  
 
Obserwuj nas:
  

 
Uroczyste zakończenie roku 2016/17
W ostatnim dniu roku szkolnego nikt nie mógł narzekać na brak emocji. Po części oficjalnej, podczas której Pani Dyrektor Renata Bilska oraz nauczyciele wręczyli uczniom zasłużone dyplomy i nagrody za osiągnięcia, a rodzicom listy gratulacyjne, czas oczekiwania na upragnione świadectwa umilił występ uczniów naszej szkoły, nad którymi pieczę podczas przygotowań sprawowała p. Agnieszka Nurzyńska.
Bezpiecznych i radosnych wakacji, do zobaczenia we wrześniu Spoko
 
  
 
  
 
  
 
   

 
Noc bibliotek
W nocy z 2  na  3 czerwca nasza szkoła wzięła udział w III ogólnopolskiej akcji promującej czytanie ,,Noc bibliotek 2017”, która przebiegała pod hasłem ,,Czytanie porusza”.
W programie wydarzeń były: kalambury (odgadywanie tytułów książek), podchody (Gdzie jest książka?), krzyżówka literacka z podporą - książką, tajemnice skrzyni. Była również prezentacja i czytanie fragmentów książek przez uczniów, rodziców i nauczycieli. 
Wyjątkowym gościem w tym wydarzeniu była pani Monika Stelmasiuk - wojewódzki koordynator Kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom ‘’, która poruszyła wszystkich wierszem Juliana Tuwima ,,Ptasie radio” w asyście papugi Azulki. Uwagę przykuwała muzyka rozbrzmiewająca z katarynki. Uczniowie , rodzice i nauczyciele zaprezentowali fragmenty z takich książek min. jak: „Magiczna gondola”, „Trenuj z Krzychem”, „Kubuś Puchatek”, „Harry Poter”, „Ananasy z naszej klasy”, „Ania z zielonego wzgórza”, ,,Mały książę”, ,,Dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie klas IV i VI przeczytali bajkę „Jaś i Małgosia” z podziałem na role. Dużo radości i zabawy było przy odgadywaniu tytułów znanych bajek i książek podczas gry w kalambury. Drużyny sprawnie poradziły sobie z rozwiązaniem krzyżówek literackich z podporą, czyli z wykorzystaniem książek. Krzyżówki zostały przygotowane przez uczniów pierwszej klasy Niepublicznego Gimnazjum nr 7. Najwięcej emocji było przy poszukiwaniu książek przez trzy drużyny w zorganizowanych podchodach. 
Dzięki zawartym wskazówkom w odnajdywanych różnych miejscach w szkole udało się rozszyfrować autora i tytuł poszukiwanej książki oraz odnaleźć ją w bibliotece szkolnej. Ten moment był wyjątkowy. Uczniowie również świetnie radzili sobie z odgadywaniem tytułów książek, bajek i baśni na podstawie wyciąganych przedmiotów z tajemniczej ,,skrzyni”. 
Uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe zakładki i naklejki przysłane przez organizatora Akcji ,,Noc Bibliotek 2017”, czyli Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Z pewnością to była niezwykła noc. Wszyscy wyrazili potrzebę, aby ją powtórzyć. W wydarzeniu całą noc z uczniami wytrwali: dyrektor Renata Bilska, bibliotekarka Beata Półtorak, polonistka Anna Łagoźna i nauczycielka informatyki Renata Michalska.


 
  
 
  


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 70 z 76

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone