Start
Relacja z pierwszego tygodnia półkolonii
„Bez złości jest dużo radości” - pod takim hasłem przebiegają półkolonie zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 9 im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka. 
W dniach od 16 do 29 sierpnia 25 uczniów korzysta z atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i wychowawców Szkoły. 
Uczestnicy półkolonii „podróżują” po kontynentach. W pierwszym tygodniu były to: Europa, Afryka i Azja. Każdy dzień przybliża podopiecznym informacje o kontynencie, sztuce, muzyce i tradycyjnych potrawach. Uczestnicy półkolonii  rozwijają swoje zdolności plastyczne, kulinarne, muzyczne.
Dodatkową atrakcją są zajęcia sportowe, m.in.: turniej w piłkę nożną, turniej tenisa stołowego oraz rozgrywki szachowe dla chętnych.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez pracowników Powiatowej Komendy Policji w Skarżysku-Kamiennej. Policjanci: st. sierż. Tomasz Berus, asp. szt. Rafał Góźdź, oraz asp. szt. Norbert Łoboda przedstawili zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci we współczesnym świecie. 
Podczas warsztatów z udzielania pierwszej pomocy uczestnicy półkolonii pod kierunkiem ratownika pana Emila Bąka ze ŚCRMiTS oraz pani Barbary Lipnickiej z Oddziału Rejonowego PCK ćwiczyli zachowanie się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia człowieka, m.in. wykonywali masaż serca i sztuczne oddychanie na fantomie.
W czwartek 17 sierpnia odbył się rajd rowerowy na Bernatkę, a we wtorek 22 sierpnia – wycieczka trasą: Iłża – Marcule – Starachowice. Atrakcją był przejazd kolejką wąskotorową, poznawanie roślin w arboretum w Nadleśnictwie Marcule i ognisko, w drodze powrotnej – basen w Starachowicach. 
Uatrakcyjnieniem dnia azjatyckiego był eksperyment chemiczny „Jak zrobić wulkan?”. 
 
 
Półkolonie 2017
Upragnione i wyczekiwane, gorące i słoneczne, to… oczywiście wakacje. Wakacje to czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki, odrabiania lekcji. Jednak dzieci z naszej  szkoły nie chciały rozstawać się z jej murami. Dlatego też dla 25 uczniów zostały zorganizowane półkolonie letnie w dniach od 16 do 29 sierpnia.
Pieczę nad naszymi milusińskimi sprawują pedagodzy z tutejszej szkoły, którzy mają wieloletnie doświadczenie w organizacji różnego rodzaju wypoczynku. Celem zajęć jest między innymi:
- stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu,
- kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw,
- stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego,
- rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji,
- poznawanie najbliższej okolicy – turystyka.
Zajęcia rozpoczęły się 16 sierpnia od przywitania uczestników półkolonii oraz przedstawienia programu.
Podczas pierwszego dnia uczestnicy półkolonii rozwijali zdolności plastyczne, a także przypomnieli sobie miejsce Polski w Europie. Wzięli udział w rozgrywkach w piłkę nożną. Wygrała drużyna FC Raki w składzie: Natalia Bzymek, Jakub Banaś, Kordian Derlatka, Dawid Ślęzak i Szymon Wierzbowicz. Wygranej drużynie GRATULUJEMY! Po wysiłku fizycznym była chwila odpoczynku przy zdrowych koktajlach owocowych. Następnie nasi koloniści mieli spotkanie ze znaną muzyką europejską, a także poznali podstawowe kroki znanych tańców. Po tańcach wysłuchali pogadanki na temat rzeźby greckiej, a następnie własnoręcznie wykonali rzeźby z masy solnej. Na zakończenie dnia odbyły się rozgrywki szachowe, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. 
W każdym dniu półkolonii dzieci mają możliwość spożywania posiłków. 
 
 
 
  
 
  
 
Obserwuj nas:
  

 
Uroczyste zakończenie roku 2016/17
W ostatnim dniu roku szkolnego nikt nie mógł narzekać na brak emocji. Po części oficjalnej, podczas której Pani Dyrektor Renata Bilska oraz nauczyciele wręczyli uczniom zasłużone dyplomy i nagrody za osiągnięcia, a rodzicom listy gratulacyjne, czas oczekiwania na upragnione świadectwa umilił występ uczniów naszej szkoły, nad którymi pieczę podczas przygotowań sprawowała p. Agnieszka Nurzyńska.
Bezpiecznych i radosnych wakacji, do zobaczenia we wrześniu Spoko
 
  
 
  
 
  
 
   

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 70 z 77

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone