Start
Uroczyste zakończenie roku 2016/17
W ostatnim dniu roku szkolnego nikt nie mógł narzekać na brak emocji. Po części oficjalnej, podczas której Pani Dyrektor Renata Bilska oraz nauczyciele wręczyli uczniom zasłużone dyplomy i nagrody za osiągnięcia, a rodzicom listy gratulacyjne, czas oczekiwania na upragnione świadectwa umilił występ uczniów naszej szkoły, nad którymi pieczę podczas przygotowań sprawowała p. Agnieszka Nurzyńska.
Bezpiecznych i radosnych wakacji, do zobaczenia we wrześniu Spoko
 
  
 
  
 
  
 
   

 
Noc bibliotek
W nocy z 2  na  3 czerwca nasza szkoła wzięła udział w III ogólnopolskiej akcji promującej czytanie ,,Noc bibliotek 2017”, która przebiegała pod hasłem ,,Czytanie porusza”.
W programie wydarzeń były: kalambury (odgadywanie tytułów książek), podchody (Gdzie jest książka?), krzyżówka literacka z podporą - książką, tajemnice skrzyni. Była również prezentacja i czytanie fragmentów książek przez uczniów, rodziców i nauczycieli. 
Wyjątkowym gościem w tym wydarzeniu była pani Monika Stelmasiuk - wojewódzki koordynator Kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom ‘’, która poruszyła wszystkich wierszem Juliana Tuwima ,,Ptasie radio” w asyście papugi Azulki. Uwagę przykuwała muzyka rozbrzmiewająca z katarynki. Uczniowie , rodzice i nauczyciele zaprezentowali fragmenty z takich książek min. jak: „Magiczna gondola”, „Trenuj z Krzychem”, „Kubuś Puchatek”, „Harry Poter”, „Ananasy z naszej klasy”, „Ania z zielonego wzgórza”, ,,Mały książę”, ,,Dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie klas IV i VI przeczytali bajkę „Jaś i Małgosia” z podziałem na role. Dużo radości i zabawy było przy odgadywaniu tytułów znanych bajek i książek podczas gry w kalambury. Drużyny sprawnie poradziły sobie z rozwiązaniem krzyżówek literackich z podporą, czyli z wykorzystaniem książek. Krzyżówki zostały przygotowane przez uczniów pierwszej klasy Niepublicznego Gimnazjum nr 7. Najwięcej emocji było przy poszukiwaniu książek przez trzy drużyny w zorganizowanych podchodach. 
Dzięki zawartym wskazówkom w odnajdywanych różnych miejscach w szkole udało się rozszyfrować autora i tytuł poszukiwanej książki oraz odnaleźć ją w bibliotece szkolnej. Ten moment był wyjątkowy. Uczniowie również świetnie radzili sobie z odgadywaniem tytułów książek, bajek i baśni na podstawie wyciąganych przedmiotów z tajemniczej ,,skrzyni”. 
Uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe zakładki i naklejki przysłane przez organizatora Akcji ,,Noc Bibliotek 2017”, czyli Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Z pewnością to była niezwykła noc. Wszyscy wyrazili potrzebę, aby ją powtórzyć. W wydarzeniu całą noc z uczniami wytrwali: dyrektor Renata Bilska, bibliotekarka Beata Półtorak, polonistka Anna Łagoźna i nauczycielka informatyki Renata Michalska.


 
  
 
  


 
VIII Międzyszkolny Ekologiczny Bieg Patrolowy

22 maja odbył się VIII Międzyszkolny Ekologiczny Bieg Patrolowy – cykliczny konkurs dla uczniów klas III szkół podstawowych połączony z propagowaniem aktywności fizycznej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 9 im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej i Stowarzyszenie „Nasze Pogorzałe”. W konkursie wzięło udział 14 drużyn 3-osobowych z powiatu skarżyskiego. Gminę Skarżysko-Kamienna reprezentowały drużyny ze szkół: SP nr 2, SP nr 4, SP nr 5, SP nr 7, SP nr 8, SP nr 9 i SP nr 13. Gminę Skarżysko Kościelne reprezentowało 5 drużyn ze Szkół Podstawowych w Skarżysku Kościelnym, w Grzybowej Górze, w Lipowym Polu, w Majkowie i Kierzu Niedźwiedzim. Z gminy Bliżyn w konkursie uczestniczyły 2 drużyny: ze Szkoły Podstawowej w Odrowążku i w Sorbinie.
Po powitaniu uczestników i gości przez dyrektora szkoły p. Renatę Bilską rozgrzewkę dla dzieci poprowadził sportowiec p. Krzysztof Ogłoza. Trasa konkursowa z 6 stanowiskami patrolowymi przebiegała w lesie. Na poszczególnych stanowiskach uczniowie wykazywali się wiadomościami i umiejętnościami dotyczącymi ekosystemu lasu oraz wiedzą dotyczącą znaczenia wody i jej racjonalnego wykorzystywania. Atrakcją po konkursie było spotkanie z doktorem H2O i ,,wodne” koło fortuny oraz pogadanka dotycząca wykorzystywania wody. Dużą niespodzianką dla uczniów okazało się spotkanie z Panem Mateuszem Świtkiem i sokołem oraz ciekawe wiadomości przekazane o ptakach. Drużyny, które zdobyły najwięcej punktów za wiedzę i czas przebiegu trasy, reprezentowały następujące szkoły: 
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Sorbinie
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Majkowie
V miejsce - Szkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym.
Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Jerzy Żmijewski, który pogratulował uczestnikom konkursu oraz wręczył zwycięzcom nagrody rzeczowe, a szkołom dyplomy uznania. W imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Skarżysko p. Zbigniewa Dąbrowskiego nagrody książkowe do bibliotek szkolnych reprezentantom wszystkich szkół wręczył p. Dariusz Nowak. Dużo radości sprawiły dzieciom gratulacje składane przez doktora H2O obecnego dzięki współpracy i zaangażowaniu w kształtowaniu postaw proekologicznych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej. 
Na zakończenie przedsięwzięcia dyrektor SP nr 9 Renata Bilska podziękowała wszystkim instytucjom (Starostwu Powiatowemu w Skarżysku -Kamiennej, Nadleśnictwu Skarżysko i Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji) oraz sponsorom indywidualnym (Danucie Banaczek, Jerzemu Żmijewskiemu i Arturowi Mazurkiewiczowi) za ufundowanie nagród i sponsorowanie poczęstunku dla dzieci, a nauczycielom: p. Annie Cukrowskiej, p. Beacie Półtorak i p. Małgorzacie Strószczyk za zaangażowanie w organizację konkursu.
 
 
 
 
  
 
 
Zobacz na: 
 
 
 
  
Zadanie jest współfinansowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Skarżyskiego w 2017 roku
z zakresu kultury fizycznej.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 42 z 47

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone