Start
II edycja półkolonii letniej - 2018 - tydzień pierwszy
Półkolonia letnia pod nazwą „Bez złości jest dużo radości” jest organizowana w naszej szkole w dniach od 2 do 13 lipca. Organizatorem jest Stowarzyszenie "Nasze Pogorzałe". Bierze w niej udział 25 uczniów. Atrakcje zostały przygotowane przez dyrekcję i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 9 w Skarżysku-Kamiennej. Uczestnicy półkolonii w pierwszym tygodniu ,,podróżowali” po Pomorzu, Mazurach i po Mazowszu. Każdy dzień polegał na przybliżeniu podopiecznym informacji o wybranym regionie Polski. Dzieci ozdabiały herby miast różnymi technikami, w ramach zajęć kulinarnych przygotowywały desery i potrawy regionalne. Wyjątkowo wszystkim smakowały plince z pomoćką, czyli placki ziemniaczane po mazursku. Dużo radości sprawiają zajęcia ruchowe i sportowe. Swoją kreatywność dzieci wykazały przy ozdabianiu skonstruowanych przez siebie latawców i żaglówek. Mistrzami w turnieju szachowym zostali: Karol Krajcarz, Maciej Bugajski, Alicja Filipek i Jakub Bugajski. Na wyróżnienie zasłużyła Aleksandra Szcześniak. 
Rajd rowerowy z udziałem cyklistów: p. Marka Pisarka i p. Mariana Dulęby zakończył się ogniskiem z kiełbaskami, a potem wytrwałą jazdą powrotną. Szczególne atrakcje towarzyszyły dzieciom w czasie spaceru z przewodnikiem po Kielcach, a potem w przy zwiedzaniu jaskini w rezerwacie Kadzielnia i podziwianiu panoramy miasta. Na trasie spaceru znalazły się: Skwer Szarych Szeregów, Ogród Włoski, Wzgórze Zamkowe, Rynek, Pomnik Patrona przy Kieleckim Centrum Kultury, Plac Wolności z pomnikiem Józefa Piłsudskiego, Park Miejski z ptaszarnią, pomnik Armii Krajowej, Plac Artystów, gdzie wszyscy z zainteresowaniem słuchali legendy o powstaniu Kielc. 
Wyrazy wdzięczności za pogadankę o tematyce profilaktycznej dyrekcja i nauczyciele placówki kierują dla pani Barbary Lipnickiej - instruktora ze skarżyskiego oddziału PCK - oraz dla panów: Marka Pisarka i Mariana Dulęby ze Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów. 
 
 Relację przygotowały: dyrektor Renata Bilska (tekst) i Izabela Michalska (zdjęcia).
Półkolonia jest współfinansowana ze środków gminy Skarżysko-Kamienna w ramach Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 
 
 
 
 
 

 
 
Więcej zdjęć w albumach "Półkolonie 2018":

 
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Były nagrody, podziękowania, gratulacje... Czas na wypoczynekUśmiech

 

Udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!!! SpokoSpokoSpoko

 

 

 

 

Album na:


 
Konkursy

O tych sukcesach w minionym roku szkolnym trzeba jeszcze napisać:

W I turnieju szachowym dla klas I-III w ZSP 4 naszą szkołę reprezentowali: Piotr Sobótka i Przemek Gadecki, który zajął 3 miejsce.
W Powiatowym Konkursie Ekologicznym Wiedzy o Lesie finalistami zostali: Aleksandra Staniec i Bartosz Sobótka, przygotowywani do konkursu przez p.dyrektor Renatę Bilską

 

 

 

 

 

 

 

Info na stronie skarzysko24

 


 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 42 z 77

Treści i zdjęcia przygotowują nauczyciele placówki. Informacje zamieszcza Iza Michalska.

@2007 SP9 Skarżysko-Kamienna
Wszelkie prawa zastrzeżone