IX Międzyszkolny Ekologiczny Bieg Patrolowy

29 maja 2018r. odbył się IX Międzyszkolny Ekologiczny Bieg Patrolowy – cykliczny konkurs dla uczniów klas III szkół podstawowych, połączony z propagowaniem aktywności fizycznej i będący formą kształcenia u dzieci postaw proekologicznych, organizowany przez naszą szkołę oraz przez Stowarzyszenie Nasze Pogorzałe.
Patronaty honorowe nad konkursem, za które podziękowała dyrektor szkoły Renata Bilska, objęli: Świętokrzyski Kurator Oświaty i Starosta Jerzy Żmijewski. W konkursie zgłoszonych było 15 drużyn 3-osobowych z powiatu skarżyskiego. Gminę Skarżysko-Kamienna reprezentowały drużyny ze szkół: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 5, SP nr 7, SP nr 8, SP nr 9, SP nr 13 oraz drużyna z Dwujęzycznej Niepublicznej SP im. W. Humboldta. Gminę Skarżysko-Kościelne reprezentowały 2 drużyny: ze Szkół Podstawowych w Grzybowej Górze i w Lipowym Polu. Z gminy Bliżyn w konkursie uczestniczyły 2 drużyny: ze Szkoły Podstawowej w Bliżynie i w Sorbinie, a gminę Suchedniów reprezentowała szkoła w Ostojowie. Po powitaniu uczestników i gości przez dyrektora szkoły p. Renatę Bilską rozgrzewkę dla dzieci poprowadziła p. Małgorzata Strószczyk. Trasa konkursowa z 6 stanowiskami patrolowymi przebiegała w lesie. Na poszczególnych stanowiskach uczniowie wykazywali się wiedzą dotyczącą znaczenia wody i jej racjonalnego wykorzystywania oraz wiadomościami dotyczącymi ekosystemu lasu i umiejętnością rozpoznawania roślin i zwierząt leśnych. Atrakcją dla dzieci zbiegających z trasy biegu było spotkanie z "doktorem H2O” i "wodne” koło fortuny. Pragnienie gasiła gazowana woda z saturatora zapewniona przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz woda, którą w pakiecie startowym zapewniła firma Celsium. Siły fizyczne uczestnicy konkursu wzmacniali korzystając z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów. Dużą niespodzianką dla uczniów okazało się spotkanie z ornitologiem panem Piotrem Dębowskim oraz ciekawe wiadomości przekazane o ptakach. Dzieci za trafne rozpoznawanie głosów ptaków otrzymywały od Pana Piotra ciekawe książki. Wszyscy uczestnicy imprezy dowiedzieli się o działalności Towarzystwa Badań i Ochrony Przyrody, a oglądając krótki film mogli zachwycać się pięknym upierzeniem żołny. Na zakończenie spotkania tematycznego z uczestnikami konkursu w krótkiej pogadance ,,dr H2O” podkreślił znaczenie wody i jej racjonalnego wykorzystywania.
Drużyny, które zdobyły najwięcej punktów za wiedzę i czas przebiegu trasy reprezentowały następujące szkoły:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 13
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Bliżynie
Starosta Powiatu Skarżyskiego Jerzy Żmijewski pogratulował uczestnikom oraz wręczył dzieciom atrakcyjne nagrody rzeczowe, a szkołom dyplomy. W imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Skarżysko p. Zbigniewa Dąbrowskiego nagrody książkowe wszystkim uczestnikom wręczył p. Dariusz Nowak. Za zapewnienie atrakcyjnych nagród dla wszystkich dzieci dyrektor szkoły Renata Bilska podziękowała panu Staroście Jerzemu Żmijewskiemu i Starostwu Powiatowemu w Skarżysku- Kamiennej, p. Nadleśniczemu Zbigniewowi Dąbrowskiemu i Nadleśnictwu Skarżysko, p. Dyrektorowi Łukaszowi Żuchowskiemu i Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej, p. Prezes Dagmarze Nowak-Trochimiuk i Firmie Celsium, p. wójtowi Gminy Bliżyn Mariuszowi Walachni. Podziękowania za ufundowanie nagród zostały skierowane też do ,,Świata Zabawek” w Centrum Handlowym Hermes, za zapewnienie soczków dla Hurtowni Almark, za zapewnienie pączków dla p. Konrada Śpiewaka oraz za naczynia do poczęstunku Hurtowni Papierniczej Kornel, a nauczycielom: p. Annie Cukrowskiej, p. Magdalenie Nowek i p. Małgorzacie Strószczyk za koordynowanie i zaangażowanie w organizację konkursu.
Imprezę zakończyło wspólne posadzenie Dęba Pamięci na placu szkolnym w związku z 100 rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Sadzonka została przekazana przez Nadleśnictwo Skarżysko.

Zadanie jest współfinansowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Skarżyskiego w 2018 roku
z zakresu kultury fizycznej.

zobacz więcej zdjęć na:

Korowód Niepodległości

14 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Korowodzie Niepodległości, który odbył się w Suchedniowskim Ośrodku Kultury "Kuźnica". Wysłuchali wykładu na temat historii polskiej niepodległości oraz wzięli udział w quizie historycznym, w którym zajęli 1 miejsce, pokonując 4 drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych i średnich. Następnie mogli skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji na terenie Ośrodka.

Na meczu Korony Kielce

20 maja kibicowaliśmy Koronie Kielce podczas meczu piłki nożnej z Zagłębiem Lubin. No cóż... Niepewność... Mamy nadzieję na lepszą grę w przyszłym sezonie. Podziękowania dla Stowarzyszenia Nasze Pogorzałe za dofinansowanie transportu do Kielc Uśmiech

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»